FC Metz Francie - FC Metz - Zprávy

Montpellier zase po dvou letech vykradl Méty. Při těsné výhře rozhodla trefa mladého obránce

Los 16. kola francouzské Ligue 1 svedl proti sobě dva trápící se celky. Lépe ze vzájemného duelu vyšel Montpellier, který si po výhře 1:0 odvezl z Mét všechny tři body. Jedinou branku utkání vsítil po rohovém kopu v deváté minutě Maxime Estéve, který si připsal první úspěšnou trefu tohoto ročníku. Ačkoliv byly Méty v zápase aktivnějším celkem, žádný z pokusů si cestu za záda Benjamina Lecomta nenašel. Tým z jihu Francie navrch může těšit fakt, že si tři body připsal poprvé od konce října, kdy zvítězil nad Toulouse.

Méty budou chtít proti MHSC očinit smolný duel s Brestem

Ten před týdnem rozhodla jediná branka, o kterou se čtvrt hodiny před koncem postaral Jérémy Le Douaron. Ligový nováček prohrál posedmé, přesto má v tabulce dvougólový náskok na nejbližšího soupeře z jihu Francie.

Bizotovy zákroky udržely Brest při životě. V Métách jej vítězným gólem doplnil Le Douaron

Fotbalisté Brestu odčinili ztrátu se Štrasburkem, když v 15. kole Ligue 1 porazili Méty na jejich půdě 1:0. Vyrovnané utkání s minimem vyložených příležitostí nakonec rozhodl v 75. minutě Jérémy Le Douaron, jenž se prosadil podruhé v řadě. Les Pirates se tak i díky zaváhání Lens posunuli zpět mezi pět nejlepších celků soutěže. Domácí naopak podruhé v řadě padli bez vstřelené branky, k čemuž přispěl velkou měrou i skvělý Marco Bizot.

Brest chce proti Metám prodloužit sérii neporazitelnosti

Les Pirates se sice během podzimu nevyvarovali zbytečným bodovým ztrátám, nicméně pořád mají sezonu výborně rozehranou. A Les Grenats za nimi coby ligový nováček o mnoho nezaostávají.

Zasněžené Lille se dočkalo tříbodové nadílky. Méty si vylámaly zuby na penaltovém fantomovi

Fotbalisté Lille zvítězili na domácí půdě ve 14. kole Ligue 1 nad Métami 2:0. Dogám sice chvíli trvalo, než se dostaly do zápasu, v nastaveném čase první půle nicméně hned dvakrát skórovaly. Poprvé rozvlnil síť Turek Yusuf Yazici, na něhož o čtyři minuty později navázal Jonathan David, který za pomoci brankáře a tyče zvýšil náskok. Hrdinou napínavého duelu se ale stal gólman čtyřnásobného mistra Francie Lucas Chevalier, jenž zlikvidoval dvě penalty. Nováček soutěže tak sérii čtyř zápasů bez prohry neprodloužil, naopak Lille odešlo z utkání s prázdnou naposledy na konci září, kdy podlehlo Reims.

Lille bude chtít proti Metám potvrdit dobrou formu

LOSC v Ligue 1 neprohráli už sedm utkání, což je vyneslo na čtvrtou příčku, která zaručuje účast v Lize mistrů, která se na severu Francie hrála naposledy v sezoně 2021/2022. Nutno dodat, že Mety mají zatím rozehranou sezonu rovněž velmi dobře, když po třinácti kolech zůstává náskok na barážovou pozici pětibodový.

Otočka Lorientu na body nestačila. Znovuzrození Mét nastartoval veterán z defenzivních řad

Méty porazily ve 13. kole francouzské Ligue 1 na venkovním hřišti Lorient 3:2 a nadále stoupají tabulkou. Jako první po necelé minutě udeřili hosté, když si na centr naběhl Cheikh Sabaly a pohodlně uklidil balon do sítě. Houževnatí domácí ale zanedlouho přispěchali s vyrovnáním, o které se postaral Romain Faivre. Lorientu se ještě do poločasové přestávky povedlo skóre dokonce otočit, srovnání pro hostující mužstvo však v 64. minutě zajistil 37letý obránce Ismaël Traoré. Méty nakonec odjely ze západu Francie dokonce s tříbodovým ziskem, a to díky proměněné penaltě Ablieho Jallowa z konce zápasu.

Lorient bude chtít proti Metám znovu využít výhodu domácího prostředí

Pro Les Merlus přišla reprezentační přestávka v ten nejvhodnější moment, protože duely sehrané od té říjnové zpravidla nekončily tak, jak Régis Le Bris představoval. Les Grenats sice ve dvanácti utkáních sesbírali třináct bodů, za což jim patří jedenáctá pozice, avšak pouze s dvoubodovým náskokem před nejbližším protivníkem.

Nantes načal Alžířan s netypickým jménem. Métám zařídili výhru nováčci na střelecké listině

Hráči Nantes prohráli ve 12. kole Ligue 1 na hřišti Mét 1:3. Kanárci tím navázali na neúspěšnou formu a připsali si třetí porážku v řadě, zatímco nováček soutěže naplno bodoval poprvé od poloviny září a zaznamenal výrazný posun vyrovnanou tabulkou. Les Grenats k tomu pomohl už ve třetí minutě Kevin Van Den Kerkhof, francouzský rodák, jenž ovšem od března 2023 reprezentuje Alžírsko. Pro letní posilu se jednalo o první přesný zásah v novém klubu, což platilo i o dalším úspěšném střelci domácích Simonu Elisorovi.

Nantes hodlá proti Metám odčinit porážku s Remeší

Oba kluby dělí v tabulce osm příček, avšak pouhopouhé čtyři body, jelikož Ligue 1 je i letos tradičně vyrovnaná. Jednoznačný favorit tohoto utkání 12 kola se tedy nehledá snadno.

Dva skvělí gólmani byli na Lyon moc. Méty zatarasily domácím cestu za prvním vítězstvím

Utrápený Lyon remizoval v 11. kole Ligue 1 na svém stadionu s Métami 1:1, a stále se tak nedočkal prvního vítězství v ročníku. Největší zásluhu na bodovém zisku hostů měli jejich brankáři. Alexandre Oukidja už v první minutě zneškodnil samostatný únik soupeře, brzy nato se však zranil a musel střídat. Na jeho kvalitní práci dokonale navázal 22letý Guillaume Dietsch, který při své premiéře ve francouzské nejvyšší soutěži propustil z několika nebezpečných pokusů jen vyrovnávací gól Skellyho Alvera.

Pořád jsem jako sopka, vzkazoval Grosso. Jeho Lyon se pokusí o první výhru proti Métám

Minulou neděli prožíval Fabio Grosso asi jedny z nejhorších chvilek, jaké mu fotbal mohl přinést. Se svým týmem chystal plány v derby na Marseille, jenomže fanoušci celku z jihu Francie ho při cestě na stadion autobusem zasáhli kamenem do obličeje. Zranění si žádalo několik stehů. A viditelně pochroumaný nyní povede Lyon do ligového boje proti Métám.

Méty v duelu nováčků ukončily bodový půst. Le Havru vychytal remízu skvělý brankář Desmas

Le Havre remizoval v rámci 10. kola Ligue 1 na hřišti Mét 0:0, a protáhl tak neporazitelnost ve vzájemných střetnutích již na sedm utkání. Aktivnější byli jasně domácí střelci, včetně bývalého hráče Sparty Praha Benjamina Tetteha, kteří však byli deptáni gólmanem Arthurem Desmasem, jenž předvedl v první půli hned několik výborných zákroků a zařídil bezbrankový výsledek zápasu. Les Grenats se tak alespoň dočkali prvního bodového zisku od půlky září.

Méty versus Le Havre: Nováčci z Ligue 1 v posledních týdnech poněkud tápou

Čtyři porážky za sebou mají na kontě aktuálně Méty, které tak okupují barážovou šestnáctou pozici, a v duelu dvou nováčků s Le Havrem samozřejmě budou cílit na přerušení téhle špatné série. Ani hosté každopádně v posledních týdnech nevykázali slušné výsledky, z předchozích tří kol vydolovali pouze bod, a především by pak velmi rádi rozšířili své slabší konto výher.

Napodobení Schickova počinu z půlky Métám nestačilo. Golovin vrátil Monako zpět do čela

Monako porazilo v devátém kole Ligue 1 Méty 2:1 a vrátilo se do čela tabulky. Utkání ovšem nezačalo pro Knížata dobře, když chvíli po úvodním hvizdu vstřelil fantastický gól 19letý Lamine Camara, jenž střelou zpoza půlky hřiště napodobil slavnou trefu Patrika Schicka proti Skotsku z Eura 2020. Domácí skóre otočili díky dvěma trefám Aleksandra Golovina, který po změně stran rozvlnil síť parádní ranou z přímého kopu.