FC Metz Francie - FC Metz - Zprávy

Nováček z Mét fanoušky znovu nepotěšil. Méně využívaný Alžířan posunul Nice na špici

Fotbalisté Nice zvítězili v osmém kole Ligue 1 na půdě Mét 1:0 a v neúplné tabulce se posunuli na první příčku. Nováčka soutěže odsoudil ke druhé domácí porážce v řadě Alžířan Hicham Boudaoui, jenž sporadicky dostal šanci v základní sestavě a ve 14. minutě skóroval po ideálním pasu Melvina Barda před prázdnou bránu. Les Grenats tak po návratu mezi elitu nepotěšili své fanoušky vítězstvím ani na čtvrtý pokus.

Nice bude hrát o dočasné vedení v tabulce, venku vyzve Méty

Nice se může dočasně, možná jen na pár hodin, dostat do čela tabulky. Bránit v cestě za tímto cílem mu budou Méty, nováček Ligue 1, který každopádně chce konečně napravit poslední dvě porážky. Právě kvůli nim se zase dostal nebezpečně blízko sestupovému pásmu. OGC do Lotrinska přicestuje v dobré pohodě, společně s Rennes je jediným týmem, který ještě nepadl.

Toulouse odmítlo další ztrátu bodů. K první domácí výhře v sezoně mu pomohly letní posily

Toulouse porazilo v sedmém kole Ligue 1 na vlastním hřišti Méty 3:0. O osudu utkání rozhodl dobrý první poločas Les Violets, kteří sice dopřáli hostům několik šancí, nakonec však šli ještě před přestávkou do dvougólového vedení. O jednu z branek se postaral Niklas Schmidt, jenž se ve fialovo-bílém dresu radoval po letním příchodu z Brém poprvé. Náskok domácích pak ještě v závěru navýšil další novic Frank Magri, a loňský vítěz francouzského poháru tak rezolutně přerušil sérii pěti ligových zápasů bez výhry.

Toulouse nemá čas řešit absenci Aboukhlala, proti Métám zkusí opustit spodní patra pořadí

Toulouse se zatím ne úplně dobře pere s novým ročníkem, v němž si nejenom že zvyká na pořádky nového kouče Carlese Martíneze Novella, ale zároveň také na náročnější program, způsobený účastí v evropských pohárech. V utkání proti Métám se především pokusí vymanit z aktuální nevalné šestnácté příčky, která je zkrátka nebezpečně blízko sestupovým vodám.

Derby francouzského východu vyhrál Štrasburk. Pevnost Mét dobyl talentovaný odchovanec

Štrasburk si v šestém kole Ligue 1 připsal první venkovní tříbodový zisk sezony, když na půdě Mét vyhrál 1:0. Derby týmů z východního cípu Francie nepotěšilo hlasité fanoušky příliš atraktivní bitvou, která nabídla jen skromné množství vzrušujících akcí. Nejvíce šokující moment pro domácí příznivce přišel sedm minut před koncem, kdy o výhře svěřenců Patricka Vieiry rozhodl 19letý Habib Diarra. Domácí tak ztratili šňůru neporazitelnosti na vlastním stadionu, jež trvala déle než rok.

Méty se proti Štrasburku pokusí prodloužit sérii neporazitelnosti

Les Grenats po opětovném postupu mezi elitu zatím rozhodně nepůsobí dojmem, že by se za třicet kol měli strachovat o udržení. Ani Racing si v úvodních pěti kolech nevedl špatně, takže vzájemné střetnutí složitěji hledá favorita.

Méty zasadily vicemistrovi lekci z produktivity. Pohádka Lens se v nové sezoně změnila v horor

Méty navzdory papírovým předpokladům zvítězily v pátém kolem Ligue 1 na půdě loňského vicemistra Lens 1:0. Domácím ke skórování nepomohla ani drtivá územní a střelecká převaha, naopak hosté rozhodli ze svého jediného střeleckého pokusu první půle, když se ve 37. minutě akrobaticky prosadila nová akvizice ze švédského Djurgardenu Joel Asoro. Les Sang et Or tak prozatím prožívají sezonu hrůzy, když se před duelem v Lize mistrů nachází v domácí soutěži na sestupových pozicích.

Reims se v Métách muselo spokojit s remízou, za domácí po minutě na hřišti pálil Jallow

Méty remizovaly v rámci čtvrtého kola Ligue 1 na vlastním hřišti s Reims 2:2. Duel plný zvratů gólově načal již v sedmé minutě povedenou střelou do šibenice domácí Cheikh Sabaly. Tým z Remeše však vzápětí vyrovnal a zkraje druhé půle šel dokonce do vedení, když se trefil Teddy Teuma. Předsezonní posila z belgického Royalu Union si připsala již třetí branku v ročníku. Ani ta ale na skalp nováčka nestačila, neboť po hodině hry stanovil konečnou dělbu bodů skvěle umístěnou ranou Ablie Jallow, pro kterého to byl premiérový zápas mezi francouzskou elitou vinou předešlého zranění.

V rámci 4. kola zajíždí Remeš do Met, kde rozhodně nebude chtít ztratit kontakt s čelem tabulky

Les Rouges et Blancs sice na úvod sezony klopýtli, nicméně všechno si vynahradili dvěma vítězstvími, ke kterým budou chtít přidat třetí. Také Les Grenats se do značné míry oklepali z porážky 1:5, kterou jim v úvodním kole uštědřilo Rennes, což slibuje zajímavou podívanou.

Těžké loučení v Métách, Mikautadze míří pryč. Našli v Ajaxu nového Arveladzeho?

Vydřel postup s Métami do Ligue 1. A na začátku nové sezóny to vůbec nevypadalo, že by se s nejvyšší úrovní srovnával nějak těžko, Georges Mikautadze totiž zapisoval v úvodních třech ligových kolech hned dvě branky. Teď každopádně jeho kariérní kroky směřují do Eredivisie, gruzínský reprezentant se totiž upsal Ajaxu. Ten může zaplatit za přestup až 19 miliónů eur.

Méty mezi francouzskou smetánkou poprvé zvítězily. Clermont sestřelil gruzínský kanonýr

Hráči Mét si ve třetím kole Ligue 1 připsali první triumf v sezoně, když na hřišti Clermontu zvítězili 1:0. Domácí celek sice držel míč po většinu času na svých kopačkách, ale k ohrožení branky mu chyběla potřebná kreativita ve středu pole. Utkání tak rozhodl v 69. minutě Georges Mikautadze, jenž začal i v nejvyšší francouzské soutěži navazovat na minulou sezonu, ve které vsítil 23 ligových branek.

Clermont potřebuje zabrat, po dvou nezdarech míní konečně uspět proti Métám

Když v roce 2021 postupoval Clermont poprvé ve své historii do Ligue 1, předpovídala mu spousta expertů opětovný pád o patro níže. Ale v Auvergne-Rhone-Alpes záchranu ubojovali. V dalším roce měl už možná lepší reputaci, přesto se sestup čekal znovu. Les Lanciers ovšem vytřeli všem mrzoutům zrak osmou příčkou. A teď, před kláním s Métami, se už fakt nedaří.

Snový debut nástupce Nasriho Marseille nestačil. Oslabené Méty senzačně sahaly po výhře

Méty se ve druhém kole Ligue 1 nezalekly silného soka a remizovaly na vlastním hřišti s Marseille 2:2. Více než jméno slavného soupeře je mohl děsit průběh utkání, v němž brzy skóroval debutující Emran Soglo, nejmladší ligový střelec Les Olympiens od trefy Samira Nasriho z roku 2005. Od 59. minuty navíc domácí dohrávali v početní nevýhodě, přesto se jim senzačně povedlo otočit skóre. Remízu pak pro favorita zachránil Vitinha, čímž alespoň částečně odvrátil další výrazný neúspěch týmu z Azurového pobřeží po nedávném nešťastném vypadnutí z Ligy mistrů.

Marseille se bude v Métách snažit zapomínat na nezdar z Ligy mistrů

Když se Pierre-Emerick Aubameyang naposledy objevil na trávníku při utkání Ligue 1, psal se rok 2013. A nyní, po 10 let, je připravený znovu zasáhnout do dění francouzské nejvyšší soutěže, myšleno v základní sestavě. Před týdnem nastoupil do hry v roli střídajícího hráče, na půdě nováčka z Mét, kde Marseille bude favoritem, by měl stát po boku parťáka Vítinhy.

Rennes nováčka nešetřilo, bezednému ofenzivnímu talentu vzdorovaly Méty jen poločas

Méty se po roční anabázi v nižší soutěži vrátily do Ligue 1, v jejím prvním kole však prohrály na hřišti Rennes 1:5. Domácí výrazný favorit se dostal do vedení po 20 odehraných minutách, nováčkovi se ale podařilo bleskově srovnat. Červenočerní tak odrazili odpor hostů až po změně stran, kdy nejprve skóroval teprve 23letý tahoun Amine Gouiri a v 67. minutě zvyšoval mladý Belgičan Jérémy Doku, o jehož služby projevily zájem nejlepší týmy anglické Premier League. Dvěma pozdními zásahy pak ještě jistil vítězství Ibrahim Salah, pro kterého se jednalo o premiérové trefy v nejvyšší francouzské soutěži.