Sparta Praha Česko - Sparta Praha - Zprávy

Policisté se připravují na fanoušky Brna a Sparty

Brněnští policisté se připravují na řádění radikálních fanoušků při nedělním prvoligovém zápase Brna a pražské Sparty. Oba tábory patří k problémovým, hlídat je proto budou nejméně dvě stovky strážníků a policistů; počítá se i s využitím psovodů, koní a těžkooděnců.

Sparta se chce přiblížit velkoklubům, otevřela nový fanshop

Fotbalová Sparta udělala další krůček ve snaze přiblížit se evropským velkoklubům. Letenští dnes slavnostně otevřeli nový fanshop, který nemá co do velikosti v Čechách obdobu. Sparťané přesunuli stávající obchod se suvenýry přímo do prostor Axa Areny a zároveň výrazně rozšířili sortiment nabízeného zboží, které se netýká výhradně jen fotbalových věcí.

Vlastní gól Kadlecovi premiéru nepokazil

Divokou premiéru v reprezentaci má za sebou obránce pražské Sparty Michal Kadlec. Třiadvacetiletý zadák nejprve v poločase duelu se Slovenskem nečekaně naskočil do hry místo zraněného Zdeňka Grygery, jedenáct minut před koncem si nešťastně vstřelil vlastní branku, ale radost z možná největšího zážitku v dosavadní kariéře to Kadlecovi nepokazilo.

Pospěch věří, že se v reprezentaci udrží do Eura

Před rokem byl hlavním hrdinou souboje českých fotbalistů se Slováky záložník Libor Sionko, letos se nejvíce pochvalných slov sneslo na hlavu obránce Zdeňka Pospěcha. Sparťanský pravý bek sehrál v sobotu na Letné životní zápas, přesto by všechnu chválu po něm vyměnil za nominaci na červnové mistrovství Evropy. Po sobotě k němu má ale přinejmenším dobře našlápnuto.

Sparta Praha - Bohemians 1905 3:1

V dohrávce 13. kola nejvyšší české soutěžě se v malém pražském derby střetly týmy Sparty a Bohemians 1905. Letenští do zápasu vstupovali jako velcí favorité a svou roli potvrdili, když vyhráli 3:1.

Preview: Sparta Praha - Bohemians 1905

Sparta nejspíš definitivně odpálila herní krizi, což dokazuje i čtrnáct vstřelených branek ve čtyřech utkáních a v pondělní dohrávce půjde do zápasu jako velký favorit pražského derby. Soupeřem jí bude tým z Vršovic, zelenobílé mužstvo Bohemians 1905

Kisel přeje Bohemians záchranu, ale fandit jim začne až po derby

Ještě před rokem neměl fotbalista Karol Kisel ve Spartě na růžích ustláno: jeho výkony byly nevyrovnané, několikrát na něj diváci pískali a žádali střídání. Jenže teď je slovenský záložník tahounem mužstva, a nejen proto, že ke své tradiční bojovnosti přidal kvalitní ofenzivu i důležité góly.

O pondělní derby je zájem

Ligové derby dvou nesmiřitelných táborů, vzestupná forma domácích, ale také třeba ohlášený bojkot ze strany sparťanských Ultras slibuje pondělní dohrávka 13. kola mezi fotbalisty Sparty a Bohemians 1905. Podvečerní duel bude zřejmě sledovat slušně zaplněné hlediště. Z předprodeje už zmizelo přes deset tisíc vstupenek a zdá se, že bojkot části letenských fandů atmosféře neuškodí.

Podle tisku byla výhra Villarrealu logická

Španělský tisk považuje čtvrteční vítězství fotbalistů Villarrealu 2:1 nad Mladou Boleslaví v Poháru UEFA za logické s poukazem na velký rozdíl ve výkonnosti obou mužstev. Hosté si ale podle něj zápas v posledních chvílích zbytečně zkomplikovali a mohli být rádi, že rozhodčí neuznal v prodloužení soupeři branku kvůli pochybnému ofsajdu.

Spartě přinesla výhru morálka a návrat střelecké pohody

Příkladná bojová morálka a také návrat střelecké formy ze závěru jara přinesly fotbalistům Sparty Praha hodně překvapivou čtvrteční výhru na hřišti Toulouse. Loňský třetí tým francouzské ligy sice dostal českého mistra několikrát do těžkostí, ale v klíčových momentech zápasu měli navrch sparťané a jejich sny o postupu ze skupiny Poháru UEFA mají zase zřetelnější obrysy.

Bílek: Rozhodla Horváthova genialita

Pražská Sparta podle trenéra Michala Bílka sehrála v Toulouse vynikající zápas a uhrála skvělý výsledek, na němž měl lví podíl Pavel Horváth. Ten měl prsty ve dvou gólech českého mistra a sám zápas označil za povedený výlet.

Sparta vybojovala v Toulouse vítězství

Mission completed – tak by se dalo okomentovat dnešní fotbalové vystoupení Sparty ve francouzském Toulouse. Po těžkém vyrovnaném zápase Sparťané přece jen byli lepší, když si vítězství 2:3 zajistili v druhém poločase dvěma trefami Karola Kisela a jedním gólem Libora Doška. Český tým si tak uchoval reálnou šanci na postup ze základní skupiny poháru UEFA.

Kolář nechce ve Spartě prodloužit a trénuje s rezervou

Záložník Daniel Kolář byl dočasně vyřazen z kádru Sparty. Mistrovský klub to oficiálně zdůvodnil hráčovou výkonností, skutečným důvodem je však spíše fakt, že dvaadvacetiletý fotbalista se zatím nedomluvil se Spartou na prodloužení kontraktu. Kolář proto ani neodcestoval s týmem k dnešnímu utkání Poháru UEFA v Toulouse.

Sparta chce proti Toulouse napravit domácí ostudu

S nulou na kontě v kolonce body nastoupí do čtvrtečního vzájemného utkání Poháru UEFA fotbalisté FC Toulouse a pražské Sparty. O něco výhodnější pozici mají hráči francouzského mužstva. Čekají je dva domácí zápasy, zatímco Sparťané musí po domácí porážce od FC Curych nutně bodovat.

Radikální fanoušci Sparty hrozí bojkotem

Souboj pražské Sparty s vlastními fanoušky má další pokračování. Vedení klubu chce skoncovat s projevy antisemitismu a již nehodlá povolit používání pyrotechniky během zápasů, Ultras na to reagovali vyhlášením bojkotu domácích zápasů...