Sparta Praha Česko - Sparta Praha - Zprávy

Gambrinus liga trochu jinak - 20.kolo

Další jarní kolo uteklo jako voda a s ním také druhá třetina Gambrinus ligy. V dnešním díle už bohužel nemůžeme přehlížet ubohost některých fanoušků. Abychom se ovšem nezajímali jen o dění na tribunách, pokusíme se nakouknout pod pokličku boleslavských propadáků.

Sparta tvrdí, že dělbuch se nedostal na stadion vchodem

Vyšetřování pondělního incidentu při utkání Sparty s Brnem pokračuje. Policisté stále vyhodnocují výpovědi svědků a videozáznamy, stejně jako informace od vlastních lidí, kteří byli v hledišti v civilu. Sparta dnes oznámila, že podle jejích zjištění vhozený dělbuch nebyl pronesen do ochozů přes vstupní kontroly.

Vstupné na derby pražských "S" bude jen na jméno

Vstupenky na pražské fotbalové derby Slavie se Spartou, které se odehraje v pondělí 13. dubna, se budou prodávat pouze na jméno. Z bezpečnostních důvodů slávisté zopakují tah z nedávného zápasu proti Baníku Ostrava, v němž tento systém vyzkoušeli poprvé. Předprodej vstupenek na nejočekávanější duel domácí jarní sezony začne ve čtvrtek 19. března.

Sparťané odsoudili fanouška, který dělbuchem zranil chlapce

Přesvědčivé vítězství fotbalistů pražské Sparty 4:0 nad Brnem dnes na Letné výrazně zkalilo zranění mladého podavače míčů, u kterého necelých deset minut před koncem rozhodnutého utkání přistál dělbuch hozený ze sektoru sparťanských vlajkonošů. Otřesený chlapec musel být okamžitě převezený záchrankou na vyšetření do nemocnice.

Chovanec: Vycházelo nám téměř vše, jak jsme si naplánovali

Brněnský kouč Miroslav Beránek byl zjevně frustrován výkonem svých svěřenců. "Hned z první standardky jsme inkasovali a někteří hráči měli asi pocit, že si přijeli na Spartu jen zahrát. Propadli jsme ve všech ukazatelích, Sparta nás jednoznačně přehrávala a mohu jí jen gratulovat," zhodnotil první poločas.

Sparta Praha - 1. FC Brno 4:0

Sparta doma rozdrtila Brno rozdílem třídy a zvítězila 4:0. Všechny branky padly už v první půli a postupně skórovali Kladrubský, Holenda, Wilfried a Hubník.

Preview: Sparta Praha - 1. FC Brno

Pondělní dohrávku obstarají týmy Sparty a Brna. Letenským bude stačit k návratu na druhé místo pouze bod, ale ti budou chtít vyhrát, pokud si nechtějí zvýšit ztrátu na vedoucí Slavii. Citelně oslabené Brno míří do pražské AXA aréně udržet si svou jarní neporazitelnost.

Viktoria Žižkov - Sparta Praha 1:2

Sparta si na děsivém terénu připsala tři body za vydřenou výhru proti Žižkovu. Ten se rychle ujal vedení, avšak ještě rychleji o něj přišel. Sparta, která konečně nastoupila s dvojicí útočníků, působila v obraně kompaktně a vyrovnání již nepřipustila.

Preview: Viktoria Žižkov - Sparta Praha

Po týdnu se pod televizní věž vrací pražské derby. Stejně jako před týdnem jsou favority hosté, kteří by však mohli doplatit na kvalitu trávníku jako tomu bylo u Slávistů před sedmi dny. A aby nás tyto shody nenudily, je tu ještě jedna - stejný hrací čas...

Sparta Praha - České Budějovice 0:0

Pražská Letná neviděla v prvním jarním zápase ani gól. Sparta svého soupeře přehrála a ve druhé půli mohla skórovat mnohokrát. Místo toho se na jih Čech stěhuje důležitý bod.

Preview: Sparta Praha - České Budějovice

Domácí tým, který v zimě notně posiloval, dokázal v minulém kole urvat velmi cennou výhru v Olomouci a vydal se tak na stíhací jízdu za svým odvěkým rivalem, Slavií. Nyní mu v cestě stojí tým s velmi propracovanou defenzivou, České Budějovice.

Sparta zavedla on-line prodej vstupenek

Sparta Praha rozšířila možnost, jak získat vstupenky na domácí zápasy klubu. Díky novému systému bude možné lístky zakoupit on-line způsobem ve všech pražských obchodech Sportisima. Na rozdíl od jiných klubů na Letné zatím nepočítají s tím, že by kvůli zvýšeným bezpečnostním opatřením začali prodávat vstupenky na jméno jako například Baník Ostrava.

Udělali jsme rozhodující chybu, posteskl si Psotka

Sparťané dobyli olomouckou tvrz. Sigma celý podzim na domácím Andrově stadionu nepoznala hořkost porážky, hned v prvním jarním kole ale nestačila na Pražany, ačkoliv byla minimálně vyrovnaným soupeřem. O všem rozhodl vlastní branka olomouckého zadáka Škerleho.

Sigma Olomouc - Sparta Praha 0:1

Na Andrově stadionu jsme měli možnost sledovat poměrně kvalitní zápas dvou mužstev z horní tabulky. Šťastnější byli nakonec i díky vlastnímu gólu olomouckého Škerleho Sparťané. Zápas musel být hned dvakrát přerušen díky několika "vymytým" mozkům z hostujícího kotle.