Sparta Praha Česko - Sparta Praha - Zprávy

Sparta je pohárovému finále o gól blíž než Teplice

Jednobrankový náskok povezou sparťani k odvetě semifinále Poháru ČMFS. V prvním utkání dnes porazili Teplice 1:0 a stejně jako v pondělí s Ostravou vydřeli výhru až v závěrečné desetiminutovce.

Pořád se soustředíme na druhé místo, říká Kadlec

Ještě mu není ani sedmnáct, přesto se mu povedlo zdramatizovat boj o ligový titul. Talent Sparty Václav Kadlec včera v 83. minutě utnul svým prvním ligovým gólem střelecké trápení pražského týmu a nasměroval jej k výhře 1:0 nad Ostravou, po které Letenští ztrácejí čtyři kola před koncem na tápající Slavii už jen pět bodů. Kadlec ale na titul nemyslí.

Chovance potěšila výhra i předvedená hra

Fotbalisté Sparty snížili ztrátu na vedoucí Slavii už na pět bodů, po dnešní vydřené výhře nad Baníkem Ostrava však Letenští o útoku na titul nemluví. "Teď mám radost jak z vítězství, tak z předvedené hry, která byla mnohem lepší," prohlásil po utkání trenér Jozef Chovanec.

Sparta Praha - Baník Ostrava 1:0

Sparta se na Letné proti tápajícímu Baníku nemohla dlouho prosadit, jenže pak na hřiště naskočil šestnáctiletý Václav Kadlec a jediným gólem sedm minut před koncem rozhodl utkání ve prospěch Sparty.

Preview: Sparta Praha - Baník Ostrava

Pondělní dohrávku 26. kola obstará ostře sledovaný duel Sparta - Baník. Chovancovým svěřencům v tomto zápase půjde především o to, aby si upevnili svou druhou pozici, zatímco Baníkovci se pokusí na Letné přerušit svou sérii neúspěchů.

Řepka se popral na turnaji žáků, kde hrál jeho syn

Kapitán fotbalistů Sparty Tomáš Řepka se popral na žákovském turnaji, kterého se v dresu letenského klubu zúčastnil jeho syn. Informoval o tom dnes server tn.cz. Bývalý český reprezentant je proslulý výbušnou povahou, která ho často přivádí do problémů.

Měli jsme to dotáhnout, posteskl si Chovanec

Sparťané dlouho vedli v Příbrami a o výhru přišli až ve třetí minutě nastavení, což velmi zklamalo trenéra Pražanů Jozefa Chovance. "Máme zkušené mužstvo, které mělo tu situaci vyřešit a dotáhnout utkání do vítězného konce," prohlásil Chovanec.

1. FK Příbram - Sparta Praha 1:1

Příbram podala sympatický bojovný výkon a nakonec zaslouženě vyrovnala v nastavení. Sparta rozhodně nepodala výkon hodný jejího umístění, zvláště pak po změně stran. Když nevyužila ani svých šancí na pojištění vedení, nemohla se ani divit, že si plný počet neodváží.

Preview: 1. FK Příbram - Sparta Praha

Po úspěšně čtvrtfinálové odvetě Poháru ČMFS čeká fotbalisty Sparty ligové utkání v Příbrami. Ta potřebuje zabodovat, aby si tak zachovala bezpečný odstup od sestupového pásma.

Sparta a Slavia se v Poháru ČMFS mohou potkat až ve finále

Až ve finále Poháru ČMFS může případně dojít na pražské derby mezi Slavií a Spartou. Rozhodlo se o tom při dnešním losování semifinálových dvojic. Mistrovské Slavii los přisoudil druholigové Slovácko, Spartu čekají Teplice.

Vacek opět nastoupil od začátku a stál u triumfu v Plzni

Jeden z nejlepších výkonů během dosavadního působení v pražské Spartě dnes podal záložník Kamil Vacek. Jednadvacetiletý fotbalista nastoupil podruhé za sebou v základní sestavě a gólem a přihrávkou pomohl Letenským k výhře 3:0 nad Plzní a k postupu do semifinále Poháru ČMFS.

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 2:0

Smolný zápas pro plzeňské návštěvníky. Hosté hráli atraktivní fotbal, i přesto na favorita nestačili. Ten dvakrát potrestal svého soupeře po jeho nepovedené gólové šanci.

Preview: Sparta Praha - Viktoria Plzeň

V dubnu Sparta hraje s Plzní celkem třikrát. V sobotu již půjde o jejich druhé vzájemné utkání. To první skončilo bezbrankovou remízou.

Nakonec i ta remíza je pro nás zlatá, přiznal Hubník

Spartě svým gólem deset minut před poločasem vdechl naději, že na půdě Slavie může pomýšlet na vítězství. Letenský obránce Roman Hubník zažil své první derby, ale nakonec nepohrdl ani konečnou remízou 1:1, i když fotbalisté Sparty přišli o cenný triumf až osm minut před koncem utkání.

Slavia Praha - Sparta Praha 1:1

Eden zůstal i po pražském derby nedobyt, přestože měli tentokrát domácí po gólu Hubníka namále. V 82. minutě vyrovnal pohotovou střelou Janda a stanovil tak konečný účet zápasu.