Máme super fanoušky, každý týden za námi cestují, řekl Kuzmanovič

Opavští čekali až do čtvrtého kola na svůj první bodový zápis. Dosáhli na něj po remíze 1:1 v brněnském azylu. Kromě hráčů měli největší radost z úspěchu opavští fanoušci, kterých dorazila do Brna zhruba tisícovka ve žlutých klubových tričkách. Celý zápas proti Liberci své svěřence vytrvale povzbuzovali a jeho skončení jejich výkon ocenili bouřlivou děkovačkou.
12.08. | Aktuality | 42 komentářů

SFC Opava - Slovan Liberec 1:1

Zápas mezi Opavou a Libercem skončil remízou 1:1. Po bezbrankovém prvním poločase se prosadil liberecký Potočný. Za domácí vyrovnával z penalty Kuzmanovič.
11.08. | Komentáře a souhrny | 7 komentářů

Preview: SFC Opava - Slovan Liberec

Sobotní odpoledne nabídne utkání mezi Opavou a Slovanem Liberec. Ten s Opavou v lize neprohrál už od roku 1999.
10.08. | Previews | 7 komentářů

Fendrich nevěděl, zda bude dál chytat, teď prožil ligový debut

V zimě brankář Opavy Vilém Fendrich nevěděl, zda kvůli zranění vůbec bude moci pokračovat v kariéře. Při absenci jedničky Vojtěcha Šroma se v pátek po tři čtvrtě roce postavil v soutěžním zápase mezi tyče a prožil ostrý ligový debut na hřišti vicemistra Slavie. Navzdory jeho povedenému výkonu a několika výborným zákrokům slezský nováček prohrál 1:3 a po třech kolech je stále bez bodu.
04.08. | Aktuality | 32 komentářů

Slavia ustála odpor Opavy a drží si stoprocentní bilanci

Slavia má po třech ligových zápasech tři vítězství a drží se na první příčce v tabulce. Utkání s Opavou ale nebylo snadnou záležitostí. Domácí sice poslal do dvougólového vedení Hušbauer, avšak Slezané se nevzdali a po snižující brance sahali po vyrovnání. Pojistku na výhru Slávistu přidal až v nastavení nový muž v sestavě Olayinka.
03.08. | Komentáře a souhrny | 12 komentářů

Slávisté chtějí setrvat na špici, Opava doufá v první body

Doposud neporažená Slavia touží po dalším snadném zisku tří bodů. Sešívaní, kteří zatím nevědí, co znamená inkasovat branku, hostí nováčka soutěže z Opavy. Slezané zatím marně čekají na první bod a ani proti Pražanům se jim nedávají velké šance.
02.08. | Previews | 12 komentářů

Hrát ve vedru v oslabení bylo hodně těžké, řekl opavský Zavadil

Téměř osmdesát minut odehráli fotbalisté Opavy ve své azylové premiéře v Brně proti Zlínu v oslabení. Už po necelé čtvrthodině totiž uviděl červenou kartu stoper Jaroslav Svozil. Navzdory nelehké situaci sahal prvoligový nováček po remíze, ale nakonec prohrál 1:2.
29.07. | Aktuality | 54 komentářů

SFC Opava - Fastav Zlín 1:2

Zlín zůstává po dvou kolech stoprocentní. Po skalpu Boleslavi uspěli Ševci také v Brně proti Opavě. Slezané se sice dočkali premiérového gólu v první české lize, ale na výhru to nestačilo. Utkání ovlivnila červená karta pro domácího Svozila z úvodu střetnutí.
28.07. | Komentáře a souhrny | 7 komentářů

Preview: SFC Opava - Fastav Zlín

Opava se poprvé představí ve svém brněnském azylu. Soupeřem jí bude Zlín, který v prvním kole vybojoval tři body proti Boleslavi. To domácí celek podlehl v Praze na Letné a první body tak bude chtít získat proti Ševcům.
27.07. | Previews | 7 komentářů

Nebudu se bičovat po prvním kole, řekl opavský brankář Šrom

Přes 70 minut držel brankář opavských fotbalistů Vojtěch Šrom v úvodním kole nové ligové sezony na Letné nulu a předvedl několik dobrých zákroků, pak však pustil střelu domácího Guélora Kangy z 30 metrů a slezský nováček nakonec na Spartě prohrál 0:2. Třicetiletý gólman si posteskl, že měl v klíčové chvíli zakrytý výhled.
22.07. | Aktuality | 42 komentářů
30.07. Rozhodčí vyloučili ve 2. kole tři hráče
Zatímco v úvodním kole první ligy rozhodčí neudělili ani jednu červenou kartu, v uplynulém druhém dějství vyloučili hned tři hráče. Předčasně pod sprchy museli opavský Jaroslav Svozil a dvojice z Bohemians brankář Tomáš Fryšták a Michal Šmíd. V devíti předtím v nejvyšší soutěži naposledy dohrával Liberec vloni v srpnu proti Spartě. (ČTK)
14.07. Skalica - Opava 2:0
Přípravné utkání:
MFK Skalica - SFC Opava 2:0 (0:0)
Branky:
63. Haša, 66. Dolný.
Sestava Opavy: Šrom - Simerský, Svozil, Hrabina (73. Schaffartzik) - Zavadil (46. Smola), Schaffartzik (46. Jursa) - Kayamba, Kuzmanovič, Zapalač (46. Řezníček) - Jurečka, Puškáč. Trenér: Skuhravý. (ČTK)
07.07. Slask Vratislav - SFC Opava 1:2
Slask Vratislav - SFC Opava 1:2 (1:1).
Branky:
23. Cholewiak - 32. Schaffartzik, 57. Puškáč.
Sestava Opavy:
I. poločas:
Šrom - Helebrand, Radič, Hrabina - Řezníček, Schaffartzik - Jurečka, Janetzký, Freit - Puškáč, Smola.
II. poločas: Šrom - Helebrand, Svozil, Simerský - Jursa, Schaffartzik - Kayamba, Kuzmanovič, Zapalač - Puškáč, Juřena. Trenér: Skuhravý. (ČTK)
05.07. Górnik Zabrze - SFC Opava 2:1
Přípravné utkání v Polsku:
Górnik Zabrze - SFC Opava 2:1 (1:0).
Branky:
28. a 62. Suárez - 90. Freit.
Sestava Opavy: Šrom - Simerský, Svozil, Hrabina (69. Helebrand) - Jursa, Zavadil - Kayamba, Kuzmanovič (69. Freit), Zapalač (61. Řezníček) - Smola (46. Jurečka), Juřena. Trenér: Skuhravý. (ČTK)
30.06. Opava - Opole 3:2
Opava - Opole 3:2 (2:2)
Branky: 3. Zapalač, 27. Smola, 51. Jurečka - 21. Wodecki, 31. Niziolek.
I. poločas: Šrom - Simerský, Radič, Hrabina - Řezníček - Jurečka, Zavadil, Kuzmanovič, Zapalač - Smola, Juřena.
II. poločas: Šrom - Simerský, Svozil, Hrabina - Jursa - Janetzký, Zavadil, Kuzmanovič, Zapalač - Jurečka, Juřena. Trenér: Skuhravý. (ČTK)
26.06. Opava - Nitra 2:3
PŘÁTELSKY:
SFC Opava - FC Nitra 2:3 (2:1).
Branky:
13. Smola, 23. Jurečka z pen. - 41. Vestenický, 52. Chobot, 83. Taiwo.
Sestava Opavy: Fendrich - Helebrand, Radič, Koch (46. Svozil) - Kayamba (46. Čelůstka), Janetzký, Schaffartzik, Jursa, Hrabina (46. Rychlý) - Jurečka, Smola (46. Puškáč). Trenér: Skuhravý. (ČTK)
23.06. Výsledky přípravných zápasů Opavy
Přípravná utkání:
SFC Opava - MFK Vítkovice 2:1 (1:1).
Branky Opavy:
39. Jursa, 59. Jurečka.
Sestava Opavy: Lasák - Koch, Radič, M. Helebrand - Zavadil (65. Socha) - Čelůstka, Jursa, Rychlý, Janetzký - Pejša (65. Darmovzal), Jurečka.
Opava - MŠK Žilina 1:0 (1:0).
Branka:
10. Puškáč.
Sestava Opavy: Šrom - Simerský, Svozil, Hrabina - Schaffartzik - Řezníček, Kuzmanovič, Zapalač (74. Socha) - Kayamba (62. Glišič) - Puškáč, Juřena. Trenér: Skuhravý. (ČTK)
13.05. Opava se vrací do české ligy
Hráči Opavy se po třinácti letech vracejí do první ligy. Postup jim zajistila dnešní prohra Pardubic, které podlehly 2:4 na hřišti o záchranu bojujícího Varnsdorfu. Slezský celek má tři kola před koncem jistotu, že v druholigové tabulce neskončí hůř než druhý. Od třetího místa ho dělí nesmazatelný náskok deseti bodů. (ČTK)
12.05. Skuhravý: Připravili jsme se o výhru
Opava se rozešla smírně s Olympií Praha a postup do nejvyšší soutěže zatím neoslavila. "Nepamatuji si, že bych takový zápas zažil, o výhru jsme se připravili sami. Pokud jsme takhle nakládali s šancemi, tři body jsme si nezasloužili. Bylo to až trochu úsměvné. Možná si to kluci nechali na doma. Chtěli jsme dnes vyhrát, ta euforie a emoce jsou úplně jinde, než když to zjistíte z teletextu v neděli večer," prohlásil po zápase trenér Roman Skuhravý. (ČTK)