Mladá Boleslav oznámila zisk Andreje Kadlece, jenž naposledy hrál za polský Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Sedmadvacetiletý obránce se svým novým zaměstnavatelem podepsal smlouvu do roku 2026.

twitter.com/fkmladaboleslav
04.07.202309:56

Šeda prodloužil s Mladou Boleslaví

Mladá Boleslav se dohodla na pokračování s Janem Šedou. Středočeský celek se 37letým brankářem podepsal smlouvu i pro příští sezonu.

03.07.202314:45

Kadlec v přípravě Mladé Boleslavi

Do přípravy Mladé Boleslavi se zapojil Andrej Kadlec, který naposledy oblékal dres polské Termalicy. Působení 27letého obránce ve středočeském klubu je v jednání.

02.07.202318:18

Mladá Boleslav nadále s Matějovským

Marek Matějovský bude i nadále oblékat dres Mladé Boleslavi. Jednačtyřicetiletý záložník se středočeským klubem podepsal smlouvu i pro nadcházející sezonu.

fkmb.cz
01.07.202313:45

Mladá Boleslav - Dukla 4:4

Přípravné utkání (hráno 4x30 minut):

FK Mladá Boleslav - Dukla Praha 4:4

Branky: 94. a 115. Mareček, 19. Mašek, 20. Jawo - 42. Čunta, 52. Červenka z pen., 57. Moulis z pen., 67. Šebrle.

Sestava M. Boleslavi:

Prvních 60 minut: Mikulec - Kostka, Suchý, Karafiát, Fulnek - Sakala, Matějovský (46. Kubista), Mašek, Ladra - Jawo, Pulkrab.

Druhých 60 minut: Šeda - Kodad, Šimek, Donát, Jaroš - Mareček, Král, Kubista (91. Žitný), Vaníček (91. Dancák) - Hilál (91. Látal), Vojta. Trenér: Kulič.

ČTK
29.06.202310:10

Mladá Boleslav představila Kodada

Ladislav Kodad se stěhuje z Teplic do Mladé Boleslavi, která novou posilu oficiálně představila. Pětadvacetiletý záložník se svým novým zaměstnavatelem podepsal smlouvu do roku 2025.

twitter.com/fkmladaboleslav, fkmb.cz
27.06.202313:47

Pulkrab a Sakala trénují s Boleslaví

Mladá Boleslav přivítala další dvě nové tváře, úterního tréninku se zúčastnili útočník Matěj Pulkrab a obránce Benson Sakala. Prvně jmenovaný má za sebou nevydařenou štaci v Sandhausenu, zatímco 26letý stoper v uplynulých dvou letech nastupoval za Žižkov a Příbram. Mladoboleslavský celek o působení zmíněné dvojice jedná.

24.06.202316:11

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 0:2

Přípravný turnaj v Benátkách nad Jizerou:

Finále:

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1).

Branky: 45. Jawo, 67. Hilál.

Sestavy:

Liberec:

I. poločas: Bačkovský - Prebsl, Chaluš, Purzitidis - Mikula, Doumbia, Višinský, Varfolomejev, Ghali - Horský, Kulenovič.

II. poločas: Vliegen - Govaers, Chaluš, Purzitidis (73. Lehoczki) - Polyák, Varfolomejev (73. Rondič), Lexa, Frýdek, Preisler - Hudák, Rabušic. Trenér: Kozel.

M. Boleslav:

I. poločas: Mikulec - Jaroš, Karafiát, Král - Kaulfus, Kubista, Žitný, Mareček, Kodad - Mašek, Jawo.

II. poločas: Mikulec - Látal, Karafiát (63. Král), Šimek - Ladra, Matějovský, Hilál, Donát, Fulnek - Vojta, Jawo (63. Mašek). Trenér: Kulič.

ČTK
23.06.202320:35

Mladá Boleslav - Táborsko 3:2

Přípravné utkání v Benátkách nad Jizerou:

Mladá Boleslav - Táborsko 3:2 (1:0)

Branky: 42. Stránský, 55. Mareček, 80. Jawo z pen. - 62. Kalousek, 88. Zeman.

Sestava Ml. Boleslavi:

I. poločas: Šeda - Šimek, Suchý, Rulc - Král, Matějovský - Stránský, Ladra, Fulnek - Kaulfus, Hilál.

II. poločas: Šeda - Jaroš, Karafiát, Donát - Mareček, Kubista, Žitný, Kodad, Vojta - Mašek, Jawo. Trenér: Kulič.

ČTK
23.06.202315:56

Kostka podepsal v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav představila Dominika Kostku, jemuž vypršel kontrakt v Pardubicích. Sedmadvacetiletý záložník v novém působišti uzavřel smlouvu do roku 2026.

23.06.202308:58

Kušej: Kéž bychom vstřelili první gól

Česká jednadvacítka ve čtvrtek padla na úvod evropského šampionátu s Anglií, nadšený z konečného výsledku přitom rozhodně nebyl ani útočník Vasil Kušej. Pro něj se mimochodem jednalo o vůbec první zápas v dresu Lvíčat. "Prohráli jsme, takže můj soutěžní debut byl smolný,” uvedl po utkání. "Jsem za tu šanci rád. Ale mrzí nás, že jsme to nedokázali. Taky mě mrzí neproměněné šance, dvakrát jsem běžel sám z půlky. První jsem nevyřešil správně, druhou možnost mi pak gólman chytil. Kdybychom dali první gól, vypadal by zápas úplně jinak,” dodával.

ČTK
21.06.202312:32

Mladá Boleslav jedná o příchodu Hilála

Mladou Boleslav by mohl posílit bývalý slávistický útočník Júsuf Hilál, jenž po roce odchází z Persije Jakarta. Bahrajnský reprezentant se dnes zapojil do přípravy týmu trenéra Marka Kuliče. Středočeský klub na twitteru uvedl, že o angažmá třicetiletého hráče intenzivně jedná.

ČTK
20.06.202316:47

Kodad přestoupil do Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav získala Ladislava Kodada z Teplic, kde na jaře nastupoval hlavně za třetiligovou rezervu. Detaily transferu 25letého záložníka ani jedna ze stran nespecifikovala.

twitter.com/FK_Teplice, fkmb.cz
20.06.202314:58

Kostka odchází do Mladé Boleslavi

Pardubice po dvou a půl letech opouští Dominik Kostka, jenž po vypršení smlouvy zamířil do Mladé Boleslavi, kde zahájil letní přípravu.

11. července: Mladá Boleslav - Cracovia Krakov (18:00, Polsko),

14. července: Mladá Boleslav - Warta Poznaň (11:00).

ČTK
30.05.202317:56

Matějovský zaplatí pokutu za karty

Kapitán Mladé Boleslavi Marek Matějovský zaplatí 70 tisíc korun za osm žlutých karet, které nasbíral před skončením ligové sezony. Dalších šest hráčů z nejvyšší soutěže obdrželo pokutu 60 tisíc kvůli čtyřem napomenutím. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) po dohrání ligy ukládá místo zákazů činnosti peněžité tresty podle sazeb uvedených v rozpisu celostátních soutěží. Informovala o tom v komuniké.

Vedle jednačtyřicetiletého Matějovského dostali pokutu také jeho spoluhráč Vasil Kušej, Lukáš Vraštil s Denisem Ventúrou z Olomouce, Michal Kadlec s Filipem Vechetou ze Slovácka a také pardubický Dominik Janošek. Ten má před sebou ještě baráž s Příbramí, která začne ve čtvrtek, a po obdržení peněžitého trestu jako náhrady za distanc do ní může zasáhnout.

Disciplinární komise LFA ukládá peněžité pokuty ve chvíli, kdy tresty zákazu závodní činnosti uložené za opakované napomínání hráčů přesáhnou konec soutěžního ročníku první ligy. Tresty se pohybují od 60 do 120 tisíc korun.

ČTK
16.05.202309:37

Matějovský zaznamenal 400. start

Mladoboleslavský záložník Marek Matějovský nastoupil o minulém víkendu na půdě Hradce Králové v základní sestavě, zapsal přitom jedno velké jubileum, protože se jednalo o jeho celkově 400. start v české nejvyšší soutěži. Stal se mimochodem teprve 13. hráčem v historii, který na takový milník dosáhl. Další zápas každopádně letos na své konto již nepřidá, po porážce na východě Čech totiž středočeský celek vypadl z bitev o konečné sedmé místo v tabulce.

twitter.com/fortunaligacz
25.04.202323:32

Medýnský: Jsme spokojeni tak na půl

Mladá Boleslav urvala v Teplicích v rámci 29. kola české nejvyšší soutěže bod, nakonec přitom nevyužila soupeřova oslabení. Po vyloučení brankáře Tomáše Grigare se dokonce na závěrečné pasáže musel mezi tyče postavit útočník Mohamed Yasser, protože domácí už vyčerpali povolený počet oken pro střídání. "Byl to dost krátký časový úsek. Bohužel se nám nepodařilo Yassera víc prověřit," uvedl po zápase Pavel Medýnský, asistent trenéra Středočechů. "První poločas byl oboustranně opatrný, gól jsme dostali z ojedinělé standardní situace Teplic. Až do přestávky jsme se z toho oklepávali, ve druhé půli jsme ale měli víc ze hry. Naše šance nakonec vyústily do vyrovnávací branky. Nakonec taková poloviční spokojenost s bodem."

ČTK
12.03.202318:53

Hoftych: Hráči prahli po výhře

Mladá Boleslav zvítězila proti Liberci nečekaně snadno, vsítila přitom čtyři branky. A domácí lodivod Pavel Hoftych byl s výkonem svých svěřenců samozřejmě spokojený. "Povedl se nám tentokrát výborně úvod a utkání jsme dovedli k jasné výhře. Už v kabině jsme cítili, že hráči chtějí vítězství udělat," těšilo ho. "Vlétli jsme do toho standardkami, utloukli jsme Liberec ze vzduchu. Hlavně Lamin Jawo byl dnes skvělý. O přestávce jsme v kabině na hráče důrazně apelovali, aby pokračovali v maximální koncentraci a soustředili se na úkol nedostat gól a vyhrát s nulou. Jsme rádi, že se jim to povedlo. Jsme šťastní, že jsme vyhráli, body jsme do vyrovnané ligové tabulky potřebovali."

ČTK
12.03.202317:41

Mladá Boleslav zářila

Mladá Boleslav skolila bez větších problémů nedaleký Liberec, nasázela mu celkem čtyři branky, za poslední léta přitom svým fandům nabídla nejúspěšnější vystoupení na ligové scéně. Dosáhla totiž na nejvyšší vítězství od září 2019, tehdy zaznamenala triumf 6:0 nad Příbramí.