FK Jablonec Česko - FK Jablonec - Zprávy

Preview: Viktoria Plzeň - FK Jablonec

25. kolo nejvyšší fotbalové soutěže bude zahájeno v sobotu televizním zápasem mezí Plzní a Jabloncem. Pro oba celky je to také duel o evropské poháry.

Lafata chce s Jabloncem hlavně do evropských pohárů

Jedním ze strůjců vítězství fotbalistů Jablonce v 24. kole první ligy v Mladé Boleslavi byl střelec první branky David Lafata. Na hrotu útoku hostujícího celku byl sám, ale důrazem a fotbalovým umem hodně zaměstnával domácí obranu. Svým gólem pak udržel Jablonec v boji o titul, sám však chce hlavně s týmem postoupit do evropských pohárů.

FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 1:2

Jablonečtí předvedli v první půli výborný výkon a zajistili si tak veledůležité tři body v boji na špici tabulky. Domácí se nezmohli na žádný trvalejší tlak, který by gól naděje přinesl dříve, než ve druhé minutě nastavení.

Preview: FK Mladá Boleslav - FK Jablonec

Mladá Boleslav se pokusí v domácím zápase proti čtvrtému Jablonci pokračovat ve svém vítězném tažení, zatímco jejich protivník by rád navázal na postup do semifinále Poháru ČMFS a také by rád promluvil do bojů o ligový titul.

Moc důležité vítězství, pochvaloval si jablonecký Eliáš

Svou první brankou v sezoně, která se nakonec ukázala jako vítězná, přispěl záložník Pavel Eliáš k dnešní výhře jabloneckých fotbalistů nad Olomoucí 3:1. Třiadvacetiletý středopolař na konci první půle otočil skóre a po zápase si pochvaloval, že jeho tým po předchozích dvou ligových zaváháních konečně naplno bodoval a zůstal v kontaktu se špičkou.

FK Jablonec - Sigma Olomouc 3:1

Jablonec dal zapomenout na nepovedené derby s Libercem a v dnešním zápase opět naplno bodoval. Jablonečtí doma třemi brankami zdolali Sigmu Olomouc a nadále živí šance na nejpřednější příčky Gambrinus ligy.

Preview: FK Jablonec - Sigma Olomouc

Sedmá Olomouc má za sebou zatím úspěšný týden v Čechách. Po Kladnu a Liberci si nyní brousí zuby na domácí Jablonec, kterému v tabulce patří čtvrté místo.

FK Teplice - FK Jablonec 1:3

Fotbalisté Jablonce vybojovali v prvním čtvrtfinálovém zápase Ondrášovka Cupu výhru 3:1 na půdě Teplic a odvetu absolvují příští týden ve velmi slibné pozici. O výhru hostí se postarali už v první půli Jarolím, Krejčí a Lafata, za domácí snižoval Vondrášek. Zraněními zdecimované Teplice začaly hrát solidní fotbal až v závěrečné půlhodině, ale manko už nesmazaly.

Slovan Liberec - FK Jablonec 4:2

V derby severu byl úspěšnější domácí Liberec, který tak potvrdil svůj vzestup formy. Po vítězném zápase se Slavií si tentokrát vyšlápl na favorizovaný Jablonec, který přestřílel 4:2. Kromě jediného gólu padly všechny branky v první půli. Tým vedený trenérem Františkem Komňackým zůstává nadále třetí, zatímco Liberec se prokousal do klidného středu tabulky.

Preview: Slovan Liberec - FK Jablonec

V rámci 22. kola se v neděli odehraje severočeské derby mezi domácím Libercem a třetím Jabloncem. Domácí tým by rád potvrdil šokující výhru na Slavii, zatímco favorizovaní hosté chtějí atakovat čelo tabulky.

Spravedlivá remíza, zní z Jablonce a Sparty

František Komňacký a Jozef Chovanec se shodli, že zápas mezi Jabloncem a Spartou skončil podle všeho spravedlivým výsledkem. "Bylo to spíše bojovné a taktické utkání, převahu mělo nasazení a bojovnost, chyběly velké šance a finální fáze obou týmů pokulhávala," prohlásil domácí kouč František Komňacký.

FK Jablonec - Sparta Praha 0:0

Sparta ani při jedenáctém výjezdu v ligové sezóně neprohrála. Jablonečtí měli při nejmenším dočasné kralování ligy na kopačce Pekharta, který nedokázal doklepnout míč do prázdné branky.

Preview: FK Jablonec - Sparta Praha

Největší hit 20. kola první fotbalové ligy se odehraje mezi třetím Jabloncem a vedoucí Spartou. Rozdíl mezi nimi činí pouhé dva body. Oba týmy v posledních dvou duelech slavily vítězství, na něž budou chtít navázat.

Pekhart se radoval z prvního ligového gólu po vleklém zranění

Útočník Tomáš Pekhart se ve včerejším utkání v Příbram radoval z prvního ligového gólu po vleklém zranění zánártní kůstky. Jako střídající hráč zajistil Jablonci vítězným gólem na 2:1 důležité tři body v boji o mistrovský titul a spravil si chuť po předchozím duelu s Kladnem, v němž zahodil několik jasných šancí.

Komňacký: Jsem rád, že jsme šli za výsledkem

Jablonecký kouč František Komňacký si tří bodů z Příbrami hodně cenil. "Samozřejmě jsme spokojeni. Tady v Příbrami se nevyhrává, všechna silná mužstva až na Teplice si tady vylámala zuby. Naším cílem bylo, abychom si nenechali odskočit mužstva nad sebou. Ve středu máme Spartu, jsme ve hře a musí se s námi počítat," řekl Komňacký na tiskové konferenci.