Dynamo České Budějovice Česko - Dynamo České Budějovice - Expres Zprávy

22.10.202317:28

České Budějovice stále hrozivé venku

Českobudějovičtí hráči pokračují v mizérii na cizích hřištích. Po jasné nedělní porážce na půdě Sparty, kde inkasovali celkem čtyři branky, venku v nejvyšší české soutěži už 16 utkání po sobě nezvítězili. V této sezoně tam mimochodem získali jediný z dosavadních 10 bodů.

ČTK
18.10.202315:18

Alli se nechce vracet do Brna

Českým Budějovicím se vyplácí Wale Musa Alli, je však otázka, kde 22letý křídelník po sezoně zakotví, protože na jihu Čech do léta pouze hostuje ze Zbrojovky Brno. Rodák z Lagosu se do mateřského klubu nechce vracet, Dynamo ho sice může získat natrvalo za 7,5 milionu korun, to je však podle informací "isport.cz" realizovatelné jenom v případě, že ho obratem prodá za větší obnos.

isport.cz
12.10.202313:56

Jungbauer dostal pozvánku do repre

Osmnáctiletý obránce Thomas Jungbauer se letos v létě připojil k řadám Českých Budějovicích, reprezentační přestávku každopádně nestráví se svým zaměstnavatelem z jihu Čech, nýbrž s nároďákem Dominikánské republiky do 23 let, kam dostal oficiální pozvánku. Tu mimochodem čekají dva přípravné duely v marocké Casablance, a to proti Egyptu a domácímu Maroku.

twitter.com/SK_Dynamo_CB
10.10.202322:49

Zápotočný: Splnili jsme povinnost

Fotbalisté Českých Budějovic porazili v dohrávce 3. kola domácího poháru druholigovou Chrudim 2:0 a v MOL Cupu postoupili do osmifinále. Oba góly za favorita z nejvyšší soutěže vstřelil Jan Suchan. V dalším kole Dynamo přivítá prvoligový Jablonec. "Utkání hodnotím pozitivně. Splnili jsme povinnost, že jsme postoupili přes druholigový tým. Zároveň jsme si vyzkoušeli spoustu hráčů, které jsme chtěli v podobném zápase vidět. Naskočili i kluci z B-týmu a z dorostu Péťa Zíka s Martinem Práškem. Jsem rád, že jsme to dnes zvládli, protože si všichni uvědomujeme, že pohárová utkání dokážou být někdy ošidná," uvedl v nahrávce pro média asistent trenéra Dynama Tomáš Zápotočný.

ČTK
10.10.202319:08

České Budějovice - Chrudim 2:0

3. kolo MOL Cupu:

Dynamo České Budějovice - Chrudim 2:0 (1:0).

Branky: 12. a 86. Suchan. Rozhodčí: Radina.

Sestava Č. Budějovic: Šípoš - Osmančík, Matouš Nikl, Havel, Sladký - Hubínek (46. Broukal), Suchan - Dejanovič (67. Alli), Hellebrand (76. Skalák), Adediran (67. Prášek) - V. Hora (46. Zíka). Trenér: Marek Nikl.

ČTK
26.09.202318:23

Další přeplánování MOL Cupu

Výkop duelu Českých Budějovic s Chrudimí v rámci 3. kola českého poháru se už podruhé mění. Poprvé se přesouval kvůli Chrudimi až na 1. listopad, více než měsíc po rozehrání této fáze soutěže, nyní řídící komise FAČR situaci přehodnotila a stanovila nový termín - úterý 10. října od 17:00.

ČTK
24.09.202318:25

Havel byl prý zraněný

Kapitán Lukáš Havel včera nečekaně scházel v zápasové nominaci Českých Budějovic a trenér Marek Nikl po utkání vysvětlil, že příčinou bylo zranění kolene ze středečního tréninku. Nemělo by však jít o dlouhodobou absenci.

budejcka.drbna.cz
22.09.202315:11

Dva zápasy 12. kola F:L posunuty

Dvě utkání plánovaná v rámci 12. kola Fortuna:Ligy na neděli 22. října mají nový čas výkopu. Sparta Praha se na svém stadionu utká s Dynamem České Budějovice od 15:00. FK Jablonec pak nově přivítá Bohemians Praha 1905 od 18:00

twitter.com/lfacze
21.09.202309:29

Sladký už trénuje

S mírným předstihem se do tréninkového procesu po zlomenině nohy zapojil univerzální obránce Martin Sladký. České Budějovice ho spolu s Dejanovićem přivítali podle trenéra Zápotočného v kolektivním tréninku, Jakub Hora se do něj vrátí v průběhu dneška. Naopak Ondřej Čoudek kvůli zlomenině kotníku ještě pár týdnů vynechá.

08.09.202315:15

Hradec Králové přivedl Haise

Daniel Hais přestupuje z Českých Budějovic do Hradce Králové. Dvacetiletý útočník s východočeským klubem podepsal dlouholetý kontrakt.

twitter.com/FCHradec
06.09.202313:13

České Budějovice - Linec 4:5

Přípravné utkání v Paschingu (Rakousko):

Dynamo České Budějovice - LASK Linec 4:5 (1:3)

Branky: 73., 84. a 90. Alli, 15. Ondrášek - 6. a 10. Koné, 17. Flecker, 65. Bello, 66. Žulj.

Sestava Českých Budějovic: Janáček (46. Šípoš) - Hubínek (78. Zíka), Matouš Nikl, Králik (46. Havel), Trummer (46. Jungbauer) - Suchan (60. Šigut), J. Hora (30. Čermák), Hellebrand (78. Gantogtokh) - Skalák (46. Broukal), Ondrášek (46. V. Hora), Osmančík (46. Alli). Trenér: Marek Nikl.

ČTK
06.09.202310:10

Šigut z Opavy do Českých Budějovic

České Budějovice získaly z druholigové Opavy mládežnického reprezentanta Samuela Šiguta. Dvacetiletý záložník podepsal na jihu Čech čtyřletou smlouvu. Oba kluby o tom informovaly na webu. Šiguta čeká ve třináctém týmu tabulky první angažmá v nejvyšší soutěži. Za Opavu odehrál 54 druholigových utkání, ve kterých vstřelil deset gólů. V reprezentaci do 20 let má na kontě šest zápasů a jednu branku.

ČTK
29.08.202322:16

Nikl chválil výkon divizního soupeře

České Budějovice se ve 2. kole MOL Cupu poměrně natrápily na výhru nad divizním celkem Velké Hamry, postup si totiž vysloužily až v prodloužení. A Marek Nikl, kouč Jihočechů, protivníka za odvedený výkon pochválil. "Byl to obrovsky zajímavý zápas se skvělým soupeřem. Klobouk dolů, na divizi měl skvělý mančaft. Věděl, co hrát, a byl výborný,” řekl českobudějovický lodivod. "Výkon se po vlažném začátku sice stupňoval, ale spadnout to tam nechtělo. Kluci to nakonec zvládli a trpělivostí to tam dorvali. Znovu musím pochválit Velké Hamry, to hlavní ale je, že jsme postoupili my.”

ČTK
29.08.202320:35

Velké Hamry odolávaly Budějovicím

Hráči Českých Budějovic otočili zápas 2. kola domácího poháru ve Velkých Hamrech a divizního soupeře udolali 3:1 až po dvou gólech v prodloužení. Semifinalistu minulého ročníku MOL Cupu a aktuálně poslední tým prvoligové tabulky zachránili od blamáže svými góly Daniel Hais, Musa Alli a střídající Jan Suchan.

Velké Hamry, které po čtyřech kolech s plným počtem bodů vedou divizi C, otevřely skóre v osmé minutě díky Rollovi. Jeho spoluhráč Váňa sice dostal ve 28. minutě červenou kartu, ale Dynamo se s outsiderem nečekaně trápilo.

Českobudějovická přesilovka navíc skončila už v nastavení první půle, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Jungbauer. Osmnáctiletému obránci z Dominikánské republiky tak nevyšla soutěžní premiéra za A-tým.

Pět minut po přestávce vyrovnal Hais, jenže hosté v normální hrací době další gól nepřidali. Jihočeši, kteří v ligovém ročníku prohráli pět z úvodních šesti utkání, uspěli až v druhé části prodloužení. Ve 115. minutě obrat dokonala nedávná nigerijská posila Alli a těsně před koncem přidal pojistku Suchan.

ČTK
28.08.202308:34

České Budějovice chtěly Pojezného

Karel Pojezný proti Českým Budějovicím poprvé v sezoně nastoupil v základní sestavě Baníku Ostrava, který odmítl nabídky na hostování 21letého obránce. Jedním ze zájemců přitom bylo právě Dynamo, jak po zápase oznámil hostující trenér Tomáš Zápotočný.

isport.cz
24.08.202309:47

Považanec má tři nabídky z ligy

Jablonec přestal počítat s Jakubem Považancem, jenž by ale mohl zůstat v české nejvyšší soutěži. Podle agenta Davida Zíky chtějí 32letého záložníka Bohemians 1905, Slovan Liberec a České Budějovice. Ve hře je rovněž návrat na Slovensko, případně jiné destinace v zahraničí.

sport.aktuality.sk
23.08.202321:23

V září se rozhodne o duelu na Admiře

O osudu víkendového zápasu ČFL mezi Admirou Praha a Českými Budějovicemi B, které kontroverzními rozhodnutími ovlivnil rozhodčí Michal Paták, se spíše rozhodne až v září. Oba kluby požádaly o opětovné sehrání duelu kvůli zachování regulérnosti soutěže. "Sportovně-technická komise ŘKČ schválila výsledky 3. kola soutěží mimo výsledek utkání Admira Praha - České Budějovice B. O osudu utkání rozhodne STK ŘKČ na základě jednání odborných komisí ŘKČ, etické komise a výkonného výboru FAČR, který se mimořádnými okolnostmi utkání bude zabývat na svém nejbližším jednání 5. září," uvedl Petr Šedivý z mediálního oddělení FAČR.

ČTK
23.08.202311:16

Admira žádá opakování zápasu

Rozhodčí Michal Paták byl po kontroverzně odřízeném utkání české třetí nejvyšší soutěže mezi Admirou Praha a českobudějovickým béčkem vyřazen z listiny rozhodčích, evidentně se ovšem kauza kolem propíraného střetnutí ještě protáhne. Pražský celek totiž nyní navrhuje, aby byl duel, v němž zvítězil, opakoval. "Vzhledem ke známým okolnostem utkání 3. kola ČFL FK Admira Praha - České Budějovice "B" a v zájmu regulérnosti soutěže navrhuje FK Admira Praha z.s. anulování výsledku a sehrání nového utkání. Navrhujeme termín ve středu 30.8. 2023 v 17:00. Samozřejmě po dohodě s SK Dynamo České Budějovice a řídícím orgánem soutěže,” stálo v klubovém prohlášení, které vydal předseda oddílu Josef Přitasil.

isport.blesk.cz
22.08.202312:02

Komise bude řešit výroky Patáka

Velký humbuk vzbudil během uplynulého víkendu a následně v pondělí, kdy se celá událost začala řešit v médiích, rozhodčí Michal Paták, který v duelu třetí nejvyšší soutěže mezi Admirou Praha a béčkem Českých Budějovic nařídil v závěru prvního poločasu kontroverzní pokutový kop ve prospěch domácího družstva. A na svazu budou obecně dění v zápase rozhodně řešit. "Určitě se tím budeme zabývat na příštím zasedání, které se koná v úterý. Ještě čekáme na zprávu delegáta, což je jeden z klíčových dokumentů. Počkáme i na video, které pořizoval domácí tým Admiry," uvedl v pondělním rozhovoru pro tn.cz Rudolf Špoták, předseda Komise rozhodčích pro Čechy, spravující v mužských kategoriích soutěže ČFL a divize.