Arsenal FC Anglie - Arsenal FC - Zprávy

Arsenal potvrdil svou formu i v North London derby proti Tottenhamu a zvýšil svůj náskok na čele

V severolondýnském derby byli úspěšnější hráči Arsenalu, kteří si z Tottenham Hotspur Stadium odvezli zasloužené tři body. Skóre nešťasně otevřel ve 14. minutě vlastní brankou brankář Lloris, na konečných 2:0 pak uzavřel ve 36. minutě kapitán Ødegaard.

V neděli je na programu severolondýnské derby

V neděli se v rámci anglické Premier League odehraje 193. severolondýnské derby, v němž Tottenham Hotspur přivítá na svém stadionu lídra ligy Arsenal. Na začátku sezóny ve vzájemném utkání Gunners zvítězili 3:1 a i v nedělním zápase jsou považováni za papírové favority.

Arsenal převahu proti Newcastlu nevyužil

Bezbrankovou remízou skončil duel devatenáctého kola Premier League mezi prvním Arsenalem a třetím Newcastlem United. Využít toho mohou druzí Citizens, kteří se svému sokovi na čele mohou o kousek přiblížit. Největší šanci v závěru spálil domácí Nketiah.

Na Emirates se schyluje k zajímavému souboji: Arsenal doma přivítá Newcastle

V úterý večer se na Emirates Stadium střetnou dva uchazeči o ligový titul, Arsenal doma přivítá Newcastle United. Gunners zakončili rok 2022 výhrou 4:2 nad Brightonem, tým Eddieho Howea naopak naposledy překvapivě ztratil body s Leedsem United.

Brighton doma padl, Arsenal mu nasázel čtyři branky

Falmer Stadium se stal na Silvestra dějištěm fantastického utkání, v němž padlo sedm branek! Šest z toho regulérních, čtyři do domácí sítě. Arsenal vsadil na fantastické brejky a to mu dnes vyšlo parádně.

Arsenal změří na Silvestra síly s neoblíbeným Brightonem

Už je jasné, že Arsenal ukončí rok 2022 na čele tabulky Premier League, i přesto budou v sobotu večer chtít potvrdit roli favorita na Amex Stadium, kde se utkají s Brightonem & Hove Albion. Gunners na Boxing Day porazili West Ham United 3:1, zatímco Seagulls si na jižním pobřeží stejným výsledkem poradili se Southamptonem.

Arsenal otočil utkání s West Hamem a dál vévodí Premier League

Domácí začali utkání lépe, ale rychlá branka Saky nemohla být uznána kvůli ofsajdu. Ve 25. minutě se provinil faulem v pokutovém území Saliba a nabídnutou příležitost v podobě pokutového kopu proměnil hostující Benrahma. Brzy po přestávce Arsenal vyrovnal, když se v 53. minutě prosadil Saka. O pět minut později na něj gólově navázal Martinelli a poslal domácí tým do vedení. Povedenou dvacetiminutovku druhé půle završil Nketiah, který se trefil v 69. minutě a zvýšil už na konečných 3:1...

Bamba se těší zájmu velikánů. Byl hubený a nevýrazný, ale žil svůj sen, tvrdí Poletto

Ibrahima Bamba bezpochyby není ve Vitórii tím nejsledovanějším. Rozhodně nepatří mezi to nejžádanější zboží na přestupovém trhu. Tak jako tak se ale svými výkony dostal do hledáčku Barcelony, PSG, Arsenalu nebo Atalanty. Pro klub z Guimaraese může znamenat dvacetiletý defenzivní záložník nebo stoper zlatý důl. Přitom zprvu se o jeho kariéře hodně pochybovalo.

Trápící se West Ham zavítá na půdu vedoucího Arsenalu

Arsenal je na domácím hřišti zatím suverénní a jako jediný tým Premier League doma ještě neztratil ani bod. West Ham by se rád odpoutal od spodu tabulky, ale v tomto ročníku se mu na cizích hřištích nedaří a v minulé sezóně oba vzájemné zápasy s Gunners prohrál.

Arteta: Čeká nás dlouhá pauza, ale doufám, že nás to nepřibrzdí

Manažer Mikel Arteta doufá, že přestávka kvůli mistrovství světa rozjetý Arsenalu nepřibrzdí. Londýnský celek totiž do pauzy vstoupí na prvním místě anglické ligy s náskokem pěti bodů před druhým Manchesterem City.

Arsenal využil ztráty Citizens, Vlci dále bojují o záchranu

Sobotní program anglické ligy uzavřel zápas Wolverhamptonu Wanderers s Arsenalem. První poločas na Molineux ještě pro domácí vypadal slibně, hrozili z brejků, a hosté naopak měli problémy prolomit obranu Vlků svojí kombinační hrou. Ve druhém poločase Arsenal ukázal, proč je v tabulce na nejvyšším stupínku, a pomocí gólů Ødegaarda z 55. a 75. minuty porazil Wolverhampton 0:2.

Předposlední Wolverhampton vyzve Arsenal

Wolves se pokusí přerušit sérii špatných výkonů v domácím zápase proti prvnímu Arsenalu. Domácí tým převezme od pondělí Julen Lopetegui, ale proti Gunners tým povede ještě dočasný kouč Davis. Hosté nadále vévodí Premier League s dvoubodovým náskokem na druhý Manchester City. Arsenal v minulé sezóně oba vzájemné zápasy s Wolverhamptonem zvládl za 3 body.

Chelsea po nevýrazném výkonu nestačila na Arsenal

Blues v 15. kole doma prohráli s Arsenalem, o jediný gól zápasu se postaral Gabriel Magalhães. V utkání byli po celou dobu o něco lepší hosté, kteří větší aktivitu využili v 63. minutě, kdy se po rohu prosadil Magalhães. Chelsea za celý zápas vystřelila pouze jednou na bránu soupeře a na inkasovaný gól nenašla odpověď. Domácí tým prohrál v Premier League podruhé za sebou, zatímco Arsenal se po výhře vrátil na první místo, kde má nyní dva body náskok na druhý Manchester City.

Chelsea vyhlíží Arsenal, velká výzva pro Blues

Londýn čeká fotbalový svátek, Chelsea v utkání patnáctého kola Premier League vyzve Arsenal. Blues mají co napravovat, aktuálně na první Gunners vzhlíží ze šesté příčky s desetibodovým odstupem.

Mudryk má odejít ze Šachtaru již v lednu, částka může být astronomická

Šachtar Doněck sice vypadl z Ligy mistrů po porážce s Lipskem, milionářskou soutěž by si každopádně na jaře mohl stejně zahrát Mychajlo Mudryk, který má podle kuloárních zpráv přestoupit do jednoho z evropských velkoklubů již během ledna. Válku o jednoho z aktuálně nejžádanějších hráčů na přestupovém trhu prý totiž svedou Liverpool nebo Manchester City.