Tomáš Ujfaluši Expres zprávy

23.03.201809:13

Tomáš Ujfaluši oslaví čtyřicetiny

Obránce Tomáš Ujfaluši, který se narodil 24. března 1978, patří k nejúspěšnějším českým hráčům posledních dvou dekád. V dresu české reprezentace získal stříbro na evropském šampionátu 2004 v Portugalsku, s Atlétikem Madrid o šest let později vyhrál Evropskou ligu a Superpohár. Na konci kariéry se jako hráč týmu Galatasaray Istanbul dvakrát radoval ze zisku poháru pro vítěze turecké ligy. Kariéru ukončil Ujfaluši před pěti lety.

ČTK
09.06.201418:20

Ujfalušimu prý hrozí odvolání

Jenom šest měsíců možná bude Tomáš Ujfaluši členem vedení Galatasaraye. Někdejší český obránce na podzim ukončil aktivní kariéru a v tureckém klubu přijal místo poradce pro fotbalové záležitosti, podle tamních médií mu ale nyní hrozí odvolání.

sport-express.ru
06.06.201413:52

Ujfaluši pořádá v Rýmařově benefici

Bývalý reprezentant Tomáš Ujfaluši chystá na příští pátek v rodném Rýmařově slavnostní zakončení své hráčské kariéry. Šestatřicetiletý obránce a bronzový medailista z mistrovství Evropy 2004, který v prosinci skončil kvůli zdravotním problémům, udělá tečku za svou aktivní fotbalovou dráhou benefičním utkáním, v němž se představí i řada jeho dřívějších spoluhráčů z národního týmu.

ČTK
24.09.201320:36

Ujfaluši debutoval za Spartu

Sparta postoupila v domácím poháru přes Zlín, premiéru si v dresu Letenských odbyl Tomáš Ujfaluši. "Jsme rádi, že jsme mohli protočit sestavu a dostali jsme do zápasového vytížení hráče po zranění jako Ondru Švejdíka, Marka Matějovského nebo Tomáše Ujfalušiho. Ten odehrál první kompletní soutěžní zápas a rozhodně nezklamal. Očekávání splnil. Může mu pomoci i čisté konto, ke kterému výraznou měrou pomohl," uvedl trenér Vítězslav Lavička.

06.09.201309:19

Ujfaluši: Čekal jsem to o něco horší

Sparta porazila v přípravném utkání 1:0 Slovan a premiéru v letenském týmu si v zápase odbyl obránce Tomáš Ujfaluši. Ten naposledy k ostrému zápasu vyběhl loni 26. srpna, pak si při tréninku přetrhl zkřížený vaz v koleni a až dnes si připsal další start. "Osobně jsem to čekal o něco horší. Hlavní je, že koleno drží a jsem na hřišti. Ale ještě mám hodně co trénovat," prohlásil zkušený stoper, jenž odehrál šedesát minut.

22.06.201318:31

Ujfaluši se na dětském turnaji uvedl jako trenér

Nynější reprezentant Theodor Gebre Selassie a bývalý kapitán národního týmu Tomáš Ujfaluši se představili na dnešním fotbalovém turnaji dětí z pražských nízkoprahových klubů a zástupců ziskového i neziskového sektoru. Zatímco Gebre Selassie si v Kobylisích se svým celkem i zahrál, Ujfaluši se kvůli zranění kolena převtělil do role trenéra svého týmu. "Koleno mi hrát nedovolilo, zvlášť na tomhle povrchu (umělá tráva). Nechtěl jsem riskovat," řekl hráč Galatasaraye Istanbul, který po operaci kolena od září nehraje.

28.06.201216:31

Ujfaluši pokřtil svou knihu

Bývalý reprezentant Tomáš Ujfaluši dnes v Praze pokřtil svou biografii nazvanou "Kapitán Tomáš Ujfaluši". Kniha vypraví o bohaté kariéře obránce, který se stal kapitánem ve všech zahraničních klubech, kde působil. Pásku nosil v Hamburku, Fiorentině, Atlétiku Madrid i současném klubu Galatasarayi Istanbul.

12.05.201220:09

Ujfaluši byl v derby vyloučen

Tomáš Ujfaluši nedohrál dnešní istanbulské derby mezi Fenerbahçe a Galatasarayem. Český obránce hostů viděl v 78. a 80. minutě dvě žluté karty a musel předčasně pod sprchy, i domácí ale dohráli v deseti lidech. Prestižní duel skončil bezbrankovou remízou a Galatasaray díky tomu slaví titul.

06.05.201220:11

Ujfaluši si vstřelil vlastní gól

Galatasaray v dnešním derby s Beşiktaşem jen remizoval 2:2, přestože ještě čtyři minuty před koncem měl dvoubrankový náskok. Poté ale za hosty snížil slovenský útočník Filip Hološko a minutu nato si vlastní branku vstřelil český obránce Tomáš Ujfaluši.

05.03.201220:28

Ujfaluši se premiérově trefil

Svojí první branku v dresu Galatasaraye dnes vsítil Tomáš Ufajluši, český stoper se trefil v 64. minutě a poslal svůj tým do vedení 2:0 na hřišti Sivassporu.

28.07.201122:47

Baroš dal dva góly do sítě Liverpoolu

Reprezentační útočník Milan Baroš pomohl Galatasarayi k vítězství 3:0 v přípravném zápase nad Liverpoolem, v jehož dresu na začátku kariéry odehrál pět sezon. Devětadvacetiletý Baroš poslal domácí do vedení už v osmé minutě akrobatickým half-volejem, pět minut před přestávkou pohotovou hlavičkou po rohovém kopu náskok zdvojnásobil. Obraně Galatasaraye pomohl proti soupeři bez řady tradičních opor udržet čisté konto také Tomáš Ulfaluši, který do Turecka zamířil v létě z Atlétika Madrid a dnes odehrál devadesát minut.

17.06.201110:20

Galatasaray si připravuje půdu pro vybrakování Atlética

Podle turecké televizní stanice NTV měl prezident Aysal strávit celé včerejší dopoledne na stadionu Vicenteho Calderona jednáními s Cerezem o možnosti vykoupení hned několika jeho hráčů. Konkrétně by se prý mělo jednat o Diega Forlána, Josého Antonia Reyese a také Čecha Ujfalušiho. Galatasaray přitom už stihl letos v létě představit tři nové tváře a na trhu zatím patří k nejaktivnějším evropským mužstvům.

21.09.201019:28

Ujfaluši dostal stopku na dva zápasy

Tomáš Ujfaluši si za faul na barcelonskou hvězdu Lionela Messiho nezahraje ve dvou utkáních. Obránce Atlética Madrid přitom mohl být za nedovolený zákrok teoreticky suspendován až na dvanáct zápasů.

21.09.201011:31

Ujfalušimu hrozí vysoký trest

Trest až na dvanáct utkání hrozí Tomáši Ujfalušimu z Atlétika Madrid za to, že nešetrným zákrokem v nedělním utkání španělské ligy zranil kotník argentinskému útočníkovi Barcelony Lionelu Messimu. Nejlepší hráč světa loňského roku se v nastaveném čase řítil do protiútoku, dvaatřicetiletý bývalý kapitán české reprezentace mu ve snaze vypíchnout míč šlápl na kotník a poškodil mu vazy, za což okamžitě dostal červenou kartu. Ujfaluši se později Messimu omluvil a nechal se slyšet, že jeho zákrok byl smolný. Případ by měla disciplinární komise řešit v pátek.Arbitři podle španělských médií pravděpodobně sáhnou k jednomu ze dvou druhů trestů podle pravidel disciplinárního řízení. Podle článku 115 o "faulu malého rozsahu" mohou Ujfalušimu zastavit činnost od jednoho do tří zápasů; podle článku 97, v němž se hovoří o násilném faulu, se ale český fotbalista může dočkat trestu od čtyř až do dvanácti ligových duelů.

20.09.201016:59

Ujfaluši se omluvil Messimu

Český fotbalista Tomáš Ujfaluši se ve Španělsku dočkal neobvyklého zájmu, ovšem velkou radost z toho nemá. Mediální bouře se kolem něj rozpoutala kvůli nešetrnému zákroku na Lionela Messiho, který argentinská hvězda odnesla zraněním kotníku. Obránce Atlétika Madrid se za zákrok omluvil a nyní čeká, zda vedle červené karty nedostane další trest. Ujfaluši fauloval Messiho v nedělním utkání španělské ligy, v němž Atlético doma podlehlo Barceloně 1:2. V nastaveném čase se nejlepší hráč loňského roku řítil do protiútoku a Ujfaluši mu ve snaze vypíchnout míč šlápl na kotník. Messi byl odnesen na nosítkách a převezen na vyšetření, které nepotvrdilo obavy ze zlomeniny. Přesto má hvězdný útočník poškozené vazy a minimálně ve dvou zápasech nebude moci hrát. "Moc mě to mrzí. Co se stalo, stalo se. Nemohu to změnit. Byla to ale smůla. Ulevilo se mi, když jsem zjistil, že nemá nic zlomeného," citoval Ujfalušiho španělský deník Marca. Odchovanec olomouckého fotbalu odmítá nařčení, že Messiho zranil úmyslně. "To není můj styl a nikdy nebude. Chtěl jsem hrát míč. Kdyby to byl jakýkoli jiný hráč než Messi, tak bych míč vypíchl, on je ale hrozně rychlý," dodal.

19.09.201020:53

Ujfaluši byl vyloučen

Tomáš Ujfaluši nedohrál dnešní zápas s Barcelonou, český obránce ve službách Atlética Madrid byl vyloučen v nastaveném čase.

07.09.201019:46

Ujfaluši dnes netrénoval

Tomáš Ujfaluši možná přijde o víkendový duel proti Athleticu, obránce Atlética Madrid má problémy se šlachou a dnes netrénoval.

11.04.201022:06

Ujfaluši byl proti Espanyolu vyloučen

Atlético Madrid nepotvrdilo svou dobrou formu z minulých zápasů a v 31. kole prohráli 0:3 na stadionu Espanyolu Barcelona. Zápas se příliš nepovedl ani českému obránci hostů Tomáši Ujfalušimu, který byl pět minut před koncem vyloučen za ostrý skluz na holeň domácího Forlína.

15.01.201008:28

Ujfaluši pomohl k postupu

Atletiko Madrid napravilo ostudu z prvního osmifinále španělského poháru. Na prohru 0:3 v Huelvě odpověděl tým z hlavního města v domácí odvetě výhrou 5:1, která znamená postup. Jednou brankou přispěl i Tomáš Ujfaluši.

11.12.200919:18

Ujfaluši hlásí návrat

Tomáš Ujfaluši je připraven nastoupit k utkání proti Villarrealu, obránce Atletika Madrid doléčil svalové zranění.