10.02.202415:24

Stronati přispěl k výhře Puskáse

Puskás vyhrál v maďarské lize na půdě Kisvárdy 2:0 a byli u toho i dva čeští fotbalisté. Záložník Jakub Plšek odehrál 80 minut, celé utkání zvládl obránce Patrizio Stronati, který se navíc asistencí podílel na první trefě duelu.

17.11.202211:42

Stronati: Jsem hrdý, že jsem mohl nastoupit

Patrizio Stronati během včerejšího přátelského utkání proti Faerským ostrovům neprožil tak snový debut jako Mojmír Chytil, který zaznamenal hattrick, i tak si však nemohl stěžovat. I on se totiž do sítě soupeře trefil. "Gól byl pro mě samozřejmě fantastický okamžik, užil jsem si to. Jsem strašně hrdý a šťastný, že jsem mohl nastoupit," uculoval se. "Gól je malý bonus. Hlavně jsem rád, že jsme vyhráli a hráli dobře jako tým."

ČTK
25.09.202210:19

Tři změny v české reprezentaci

Tři dodatečné úpravy své nominace musel na základě zdravotních problémů učinit Jaroslav Šilhavý. Již pro zápas s Portugalskem mu nebyli k dispozici Lukáš Masopust a Jakub Jankto, během něj potom musel střídat také Jakub Brabec. Toto trio ve Švýcarsku zastoupí Lukáš Provod, Ondřej Lingr (Slavia) a Patrizio Stronati (Puskás).

repre.fotbal.cz
03.04.202219:04

Kozák a Stronati pomohli k remíze

Puskás ve šlágru maďarské ligy dohnal dvoubrankové manko a remizoval s Ferencvárosem (2:2), pod což se výrazně podepsali dva čeští fotbalisté. V 52. minutě snižoval Libor Kozák, o pár minut později vyrovnával Patrizio Stronati.

19.06.202109:45

Stronati opouští Baník

Ostravský Baník podle isport.cz přišel o oporu zadních řad. Dojednán má být přestup Patrizia Stronatiho do maďarského klubu Puskás Akademia. Hovoří se o částce 24 milionů korun. Jako náhradu si Baník vyhlédl sparťana Davida Lischku, který by měl do Ostravy zamířit v pondělí.

isport.cz
15.12.201923:30

Oscar si na úvod jara dvakrát nezahraje

Liberecký Oscar se stal prvním hráčem v této sezoně první ligy, který dostal osmou žlutou kartu. V úvodu jarní části si nezahraje dvě kola. O polovinu nižší trest za čtyři napomínání čeká ostravskou trojici Jiřího Fleišmana, Milana Jiráska a Patrizia Stronatiho. Stejný trest za totožný prohřešek si v úvodním jarním kole odpykají i mladoboleslavský Muris Mešanovič a teplický Jevgenij Nazarov.

ČTK
08.08.201916:25

Ostravě bude chybět zraněný Stronati

Fotbalisté Ostravy budou nějaký čas postrádat stěžejního stopera Patrizia Stronatiho. Čtyřiadvacetiletý obránce má z posledního utkání v Opavě poraněné rameno a zdravotní stav mu zatím neumožňuje hrát. Stronati má klid a s týmem netrénuje. Doba jeho absence je nejistá, avšak vedle sobotního domácího zápasu proti Bohemians 1905 je nejspíš ohrožen i jeho start v dalším kole na hřišti Sparty Praha. Ostravský obránce se zranil v úvodu pátečního slezského derby po kolizi s protihráčem v pokutovém území Opavy. Po ošetření se ještě vrátil na hřiště, ale po necelé hodině musel střídat.

ČTK
11.11.201821:38

Devět hráčů si odpyká disciplinární trest

Hned devět hráčů si prodlouží reprezentační pauzu, jelikož v 15. kole první ligy dostali karty znamenající trest do dalších zápasů. Vyloučeni byli Lukáš Budínský z Karviné a Daniel Tetour z Dukly. Čtvrtou žlutou kartu pak obdrželi Michal Bezpalec z Dukly, ostravské duo Jiří Fleišman a Patrizio Stronati, zlínský Lukáš Bartošák, Admir Ljevakovič z Teplic a olomoucká dvojice David Houska a Michal Vepřek.

ČTK
29.10.201723:13

Boleslavi budou chybět Stronati a Matějovský

Hráči Mladé Boleslavi Marek Matějovský s Patriziem Stronatim a liberecký Radim Breite dostali ve 12. kole první ligy čtvrtou žlutou kartu v sezoně a budou kvůli tomu muset vynechat příští zápas nejvyšší soutěže.

ČTK
01.03.201509:04

Stronati byl v prvním poločase vyloučen

Patrizio Stronati včera nastoupil ke svému druhému zápasu za Austrii Vídeň a dobré vzpomínky na něj rozhodně mít nebude. Jeho tým prohrál na půdě Wieneru Neustadt 0:1 a český obránce ve 33. minutě putoval pod sprchy poté, co zavinil penaltu, z níž padl jediný gól.