24.05.202121:53

Augsburg neprodlouží smlouvu se Suchým

Marek Suchý po dvou letech odejde z Augsburgu. Českému obránci končí smlouva, v německém klubu plnil roli náhradníka a vedení s ním neprodlouží spolupráci.

transfermarkt.de
12.02.202123:18

Suchý se vrátil po dvou měsících

Obránce Marek Suchý nastoupil po dvou měsících za bundesligový Augsburg. V zápase na půdě Lipska jeho mužstvo prohrálo 1:2. Suchý se do statistiky utkání se zapsal žlutou kartou, kterou obdržel za faul na Williho Orbana přímo před domácí lavičkou, která se dožadovala vyloučení českého fotbalisty. Brankář Tomáš Koubek a záložník Jan Morávek zůstali v rolích náhradníků.

ČTK
07.12.202022:56

Suchý nastoupil poprvé v základu

Český obránce Marek Suchý nastoupil poprvé v bundesligové sezoně v základní sestavě Augsburgu, ale v dohrávce 10. kola nezabránil porážce 1:3 na hřišti Hoffenheimu. Domácí celek ukončil po sedmi utkáních sérii bez vítězství v německé lize a vystřídal Augsburg na desátém místě tabulky.

ČTK
07.04.201920:14

Suchý pomohl gólem k remíze Basileje

Reprezentační obránce Marek Suchý vstřelil v 28. kole švýcarské ligy gól a pomohl Basileji k domácí remíze 1:1 s Luganem. Jednatřicetiletý stoper se v této sezoně trefil podruhé.

ČTK
30.03.201921:47

Suchý rozhodl o výhře Basileje

Český reprezentační obránce Marek Suchý rozhodl svým prvním gólem v sezoně o vítězství Basileje 1:0 v utkání 26. kola švýcarské fotbalové ligy na hřišti Lucernu. Jednatřicetiletý stoper hrál vinou dlouhé absence kvůli zranění teprve desátý ligový zápas v ročníku. Suchý, který nastoupil s kapitánskou páskou, dorazil v 81. minutě Van Wolfswinkelovu střelu z přímého kopu, která trefila tyč. Basilej ztrácí z druhého místa osmnáct bodů na vedoucí Young Boys Bern. Obhájce titulu má navíc nedělní utkání se St. Gallenem k dobru.

ČTK
17.02.201918:26

Suchý se vrátil do sestavy Basileje

Český reprezentační obránce Marek Suchý naskočil poprvé po půlroční pauze zaviněné zraněním Achillovy šlachy do utkání Basileje, která v 21. kole švýcarské ligy porazila Sion 1:0. Suchý odehrál celý zápas.

ČTK
01.06.201813:03

Čechům chybí zraněný Suchý

Marek Suchý absentuje v dnešním přátelském zápase proti Austrálii, českého obránce Basileje na trávník nepustilo zranění třísel.

08.04.201818:21

Suchý vyfasoval třetí červenou kartu

Obránce Basileje Marek Suchý obdržel červenou kartu v 23. minutě zápasu 28. kola švýcarské ligy v Luganu. Jeho spoluhráči včetně brankáře Tomáše Vaclíka přesto udrželi vedení 1:0, které pět minut předtím hostům zajistil Mohamed Elyounoussi. Basilej však stále ztrácí z druhého místa 16 bodů na Young Boys Bern, jenž zvítězil 4:2 na hřišti St. Gallenu.

ČTK
02.04.201818:57

Suchý se gólově prosadil za Basilej

Kapitán Basileje Marek Suchý prvním gólem v sezoně pomohl k remíze 2:2 na hřišti vedoucího týmu švýcarské ligy Young Boys Bern. Dělba bodů však více vyhovuje lídrovi, jenž má i po 27. kole v čele výrazný náskok 16 bodů.

ČTK
27.02.201822:54

Suchý se podepsal pod vyřazení Basileje

Reprezentační obránce Marek Suchý se vlastním gólem podepsal pod vyřazení obhájce prvenství Basileje ze Švýcarského poháru. V semifinálovém utkání na hřišti Young Boys Bern český bek ve snaze odvrátit centr překonal v pádu nechytatelnou hlavičkou k tyči kolegu z národního týmu Tomáš Vaclíka a stanovil v 64. minutě výsledek na konečných 0:2. Basilej v předchozích šesti letech chyběla ve finále domácí pohárové soutěže jen předloni. V minulém roce vyhrála trofej podvanácté v historii po vítězství 3:0 nad Sionem.

ČTK
09.12.201721:04

Suchý asistoval u gólu

Svůj větší podíl na výhře Basileje 3:0 má český obránce Marek Suchý, který přispěl gólovou nahrávkou na druhý úder útočníka Ajetiho.

09.09.201721:17

Suchý byl ve Švýcarsku vyloučen

Nevydařené utkání prožil dnes ve švýcarské lize český reprezentační kapitán Marek Suchý, když byl během pár sekund za dvě žluté karty krátce po přestávce vyloučen. Basilej nakonec v lize poprvé po více než roce prohrála na domácí půdě, když podlehla Lausanne 1:2.

04.08.201714:59

Suchý novým kapitánem Basileje

Obránce Marek se stal novým kapitánem Basileje. Devětadvacetiletý český reprezentant převzal pásku po argentinském záložníkovi Matíasi Delgadovi, který po vítězství v poháru a zisku titulu v minulé sezoně ukončil kariéru. "Je to velká čest a také velká zodpovědnost," uvedl na klubovém webu Suchý, který v Basileji působí s brankářem Tomášem Vaclíkem. "Bez Matiho je to zvláštní, protože v kabině seděl vedle mě a jeho místo je najednou prázdné," dodal bývalý hráč Slavie.

ČTK
28.04.201721:55

Basilej poosmé v řadě švýcarským mistrem

Obránce Marek Suchý a brankář Tomáš Vaclík slaví s Basilejí obhajobu titulu ve švýcarské lize. Nedostižný náskok mají šest kol před koncem díky dnešní výhře 2:1 v Lucernu. Basilej je domácím mistrem poosmé v řadě a celkově už podvacáté. Suchý zažívá s Basilejí zlaté oslavy počtvrté, Vaclík potřetí.

ČTK
26.02.201715:39

Suchý otevřel skóre

Basilej dnes porazila 3:1 Luzern a svým dílem k povinnému vítězství přispěl také český stoper Marek Suchý. Ten se v 19. minutě prosadil po standardní situaci Zuffiho a vstřelil tak už svou čtvrtou ligovou branku v sezoně.

31.01.201714:09

Tři Češi v nejlepší jedenáctce švýcarské ligy

Do nejlepší jedenáctky švýcarské ligy za loňský rok se dostali tři čeští hráči - brankář Tomáš Vaclík, jeho spoluhráč z mistrovské Basileje stoper Marek Suchý a další obránce Jan Lecjaks z Young Boys Bern. Cenu pro nejlepšího hráče švýcarské nejvyšší soutěže na galavečeru v Luzernu převzal francouzský útočník Guillaume Hoarau, jenž zvítězil i u fanoušků. Jeho spoluhráč z Bernu Denis Zakaria byl zvolen nejlepším mladým fotbalistou roku. Oba jsou rovněž v ideální sestavě, kterou vedle Vaclíka, Suchého a Lecjakse tvoří další zástupci Basileje Michael Lang s Matíasem Delgadem, dvojice Reto Ziegler, Carlitos ze Sionu, Ezgjan Alioski z Lugana a Marco Schneuwly z Luzernu.

ČTK
05.11.201622:03

Suchý přispěl k obratu Basileje

Hodně dramatická byla koncovka dnešního utkání švýcarské ligy mezi Basilejí a Lausanne. Domácí ještě v poslední minutě prohrávali 0:1, v nastavení ovšem dali dvě branky a nakonec brali tři body oni. Podíl na tom má i Marek Suchý, který vyrovnával na 1:1.

20.08.201622:12

Suchý otevíral skóre

Basilej dnes deklasovala Lugano 4:1 a jediný její gól v prvním poločase vsítil český stoper Marek Suchý, když se prosadil až na samém sklonku úvodní části za asistence Zuffiho.

07.08.201615:49

Suchý přispěl k výhře Basileje

Marek Suchý se podílel na dnešní výhře Basileje 3:2 na půdě Luzernu. Český obránce už ve čtvrté minutě otevíral skóre, jeho tým poté bral tři body za triumf 3:2.