Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR potrestala reprezentanta Marka Suchého pokutou 40 tisíc korun. Obránce švýcarské Basileje pyká za maření úředního rozhodnutí vydaného arbitrážní komisí, protože stále nevyřešil spor se svým bývalým agentem Pavlem Vandasem. Disciplinární komise o tom informovala v komuniké. Spor Suchého s Vandasem se táhne delší dobu. Bývalý hráčův agent si nárokuje částku 60 tisíc eur (1,6 milionu korun) plus úroky, kterou mu měl reprezentační stoper zaplatit do dvou let od prvního odchodu do zahraničí, jímž bylo angažmá ve Spartaku Moskva. Suchý nárok odmítá.

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR zahájila řízení s reprezentantem Markem Suchým. Sedmadvacetiletý stoper Basileje je pozván na příští zasedání komise 11. února kvůli maření úředního rozhodnutí, protože stále nevyřešil spor s bývalým agentem Pavlem Vandasem. Disciplinárka o tom informovala v komuniké. Spor Suchého s Vandasem se táhne delší dobu. Bývalý hráčův agent si nárokuje 60 tisíc eur (1,6 milionu korun) plus úroky, kterou mu měl reprezentační stoper zaplatit do dvou let od prvního odchodu do zahraničí, jímž bylo angažmá ve Spartaku Moskva. Suchý nárok odmítá. Vandasovi dala za pravdu arbitrážní komise FAČR, disciplinárka ale Suchého zpočátku nemohla trestat, protože nebyl členem FAČR. Jím se stal až po úpravě stanov po loňské červnové valné hromadě, která rozhodla, že reprezentanti musí být členy asociace. Vandas se následně obrátil na arbitrážní komisi, která na závěr podzimu znovu celou kauzou předala disciplinárce. Ta nechala Suchému asi dva měsíce na dohodu s agentem, ale protože spor stále není vyřešen, zahájila s hráčem řízení.

ČTK
01.12.201515:11

Vaclík a Suchý mezi nejlepšími

Čeští reprezentanti z Basileje byli vybráni mezi nejlepší hráče švýcarské ligy za letošní rok. Gólman Tomáš Vaclík se stal v anketě, ve které hlasovali hráči všech klubů tamní nejvyšší soutěže, nejlepším brankářem a stoper Marek Suchý pak kraluje obráncům. Oba čeští hráči patří k hlavním oporám Basileje, která na jaře získala titul a nyní vede ligu s náskokem sedmi bodů. Vaclík se na konci listopadu zranil a letos už si nezachytá. V jarním play off Evropské ligy už by se ale v barvách švýcarského mistra měl představit.

ČTK
26.11.201520:23

Suchý skóroval za Basilej

Basilej ve druhém dějství prohrává s Fiorentinou o gól, jedinou branku švýcarského celku pak zaznamenal Marek Suchý. Český reprezentant ve 40. minutě snižoval na 1:2.

08.11.201518:06

Suchého vlastní gól pomohl Grasshoppers

Grasshoppers Curych vyhrál na hřišti Basileje a přiblížil se domácímu celku na rozdíl deseti bodů. Vlastním gólem pak k porážce úřadujícího švýcarského mistra přispěl Marek Suchý.

11.10.201513:29

Suchého prý sleduje Besiktas

Švýcarskou ligu za tureckou by údajně mohl vyměnit Marek Suchý, o stopera Basileje se podle listu Fanatik zajímá Besiktas.

sport-express.ru
23.09.201522:31

Suchý dal gól, Lecjaks byl vyloučen

Obránce Young Boys nedohrál dnešní zápas švýcarské ligy proti Basileji, v 87. minutě dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Do statistik zápasu se zapsal také obránce Basileje Marek Suchý, který dal gól, prohru 3:4 svého týmu ovšem neodvrátil.

10.05.201518:26

Suchý rozhodl o výhře Basileje

Český obránce Marek Suchý rozhodl gólem v nastavení o výhře Basileje 2:1 v utkání švýcarské ligy v Curychu. Bývalý hráč pražské Slavie a Spartaku Moskva se v lize trefil poprvé v sezoně. K vítězství přispěl i brankář Tomáš Vaclík.

ČTK
04.11.201423:36

Suchý se zapsal mezi střelce

Basilej před vlastními fanoušky rozstřílela Ludogorets Razgrad, načež se ve skupině B posunula na druhé místo za Real Madrid, který má už jistý postup. Pod vítězství se jednou brankou podepsal také Marek Suchý, který v 65. minutě uzavíral skóre na 4:0.

ČTK
16.09.201421:02

Suchý zamířil do vlastní sítě

Smolně začalo utkání Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Basilejí pro českého obránce Marka Suchého, ve 14. minutě si srazil do vlastní sítě centra Nacha a obhájce trofeje se díky tomu ujal vedení.

24.05.201413:14

Basilej prý uplatnila opci na Suchého

Marek Suchý podle ruských médií přestoupil ze Spartaku Moskva do Basileje, s níž podepsal tříletý kontrakt. Český obránce ve švýcarském klubu ve druhé polovině sezony hostoval a vedení se už před několika týdny rozhodlo uplatnit opci na trvalý přestup.

20.03.201421:17

Suchý brzkým vyloučením oslabil Basilej

Basilej musí více než osmdesát minut odvety Evropské ligy v Salzburgu absolvovat v deseti lidech. V deváté minutě totiž viděl červenou kartu český obránce Marek Suchý, který zezadu fauloval Alana.

uefa.com
05.02.201421:25

Suchý přispěl k postupu Basileje

Marek Suchý si na své konto připsal první branku v dresu Basileje, český obránce v dnešním čtvrtfinále Švýcarského poháru přispěl jednou trefou k výhře 6:1 nad celkem Le Mont.

02.02.201416:18

Suchý debutoval za Basilej

Stoper Marek Suchý si pět dní po změně dresu odbyl premiéru v dresu fotbalistů Basileje, kam přišel na půlroční hostování ze Spartaku Moskva. Jeho nový tým zvítězil 3:1 v Lausanne a udržel si v čele švýcarské ligy tříbodový náskok před Grasshoppers Curych, kteří stejným poměrem zvítězili v Lucernu. Suchý v sestavě obhájce titulu odehrál celý zápas.

ČTK
27.01.201413:57

Spartak Moskva zvažuje odchod Suchého

Poslední dny ve Spartaku Moskva před sebou možná má Marek Suchý. Český obránce toho na podzim mnoho neodehrál, vedení ruského klubu pak podle informací Sport Express zvažuje několik možností, mezi nimiž je i prodej hráče.

29.05.201312:58

S reprezentací i Suchý a Kozák

Část české reprezentace dnes opět trénovala na Strahově před kvalifikačním utkáním s Itálií. K pětici Michal Kadlec, Theo Gebre Selassie, Tomáš Sivok, Tomáš Kalas a Petr Jiráček se přidali také Marek Suchý a Libor Kozák. Kapitán Tomáš Rosický se nadále věnoval především regeneraci. Osmička krajánků už má po povinnostech v klubu. Proto fotbalisté využili možnost připravovat se společně pod vedením realizačního týmu reprezentace, než bude v neděli 2. června oficiální sraz, aby jejich pauza nebyla příliš dlouhá.

10.05.201319:31

Suchý zařídil vyrovnání

Marek Suchý si na své konto připsal první branku letošní sezony, obránce Spartaku Moskva ve 31. minutě srovnal skóre zápasu se Samarou na 1:1.

16.03.201316:31

Suchý: Měli jsme i trochu smůly

Spartak Moskva dnes sehrál městské derby s Lokomotivem a branky se diváci nedočkali. "Měli jsme i trochu smůly. Všichni viděli, že jsme chtěli vyhrát a měli jsme blízko k výhře, ale tři body se nám získat nepovedlo," litoval po utkání český obránce Marek Suchý.

10.10.201216:31

Suchý je fit, Rajtorala trápí nachlazení

Čeští reprezentanti dnes před pátečním kvalifikačním zápasem s Maltou poprvé trénovali už s obráncem Markem Suchým, který měl v posledních dnech potíže s naraženým kolenem. S týmem se naopak nepřipravoval univerzál František Rajtoral, jehož trápí nachlazení a místo tréninku zůstal v hotelu. Rajtoral však podle vedení mužstva bude na zápas připravený.