Bořek Dočkal Expres zprávy

09.05.202210:57

Spartu má po sezoně opustit Dočkal

Bořek Dočkal má před sebou poslední zápasy v dresu Sparty Praha. Podle informací "isport.cz" se obě strany nedomluvily na prodloužení smlouvy a není vyloučené, že bývalý český reprezentant ukončí kariéru, protože už dříve se nechal slyšet, že nechce změnit prostředí.

isport.cz
08.08.202119:09

Dočkal má vynechat několik týdnů

Sparta Praha se bude muset v nadcházejících týdnech obejít bez Bořka Dočkala. Kapitán letenského týmu si ze sobotního utkání s Karvinou (2:0) odnesl zraněné koleno a podle posledních informací by se mohl vrátit v polovině září po reprezentační přestávce.

isport.cz
25.03.201913:11

Dočkal nebude hrát ani zítra

O další zápas přijde Bořek Dočkal, ofenzivní záložník Sparty stále není v pořádku po zranění lýtka a po kvalifikačnímu duelu v Anglii nebude k dispozici ani pro přátelské utkání s Brazílií.

ČTK
07.10.201808:14

Dočkal asistoval u výhry Philadelphie

Philadelphia Union rozstřílela Minnesotu 5:1 a svůj podíl na tom měl i Bořek Dočkal. Český záložník se podílel asistencí na první brance zápasu, tu dal v osmé minutě Burke.

16.09.201808:09

Dočkalova asistence na body nestačila

Philadelphia Union v noci prohrála s Montrealem Impact, přestože měla vynikající vstup do zápasu. V jedenácté minutě se po asistenci Dočka Dočkala trefil Auston Trusty, celek z Pensylvánie ale poté čtyřikrát inkasoval a podlehl 1:4.

19.08.201808:36

Dočkal připravil obě branky Philadelphie

Philadelphia Union v noci porazila New York City (2:0) a velký podíl na jejím triumfu měl Bořek Dočkal. Český záložník nahrál na obě branky svého klubu, v 57. minutě z jeho práce profitoval Burke, v 76. minutě pečetil výsledek Ilson.

09.08.201808:10

Dočkal je ve finále poháru

Záložník Bořek Dočkal si zahraje finále amerického poháru US Open. V semifinále odehrál 90 minut a přispěl k vítězství Philadelphie nad Chicagem 3:0. Druhým finalistou je po výhře na penalty Houston.
Výsledky: Philadelphia - Chicago 3:0 (59. a 77. Burke, 86. Sapong), Houston - Los Angeles FC 3:3, na pen. 7:6 (12. Wenger, 25. Manotas, 75. Rodríguez - 6, 78. a 90.+5. Rossi).

26.07.201808:36

Dočkal přispěl k vítězství Philadelphie

Philadelphia Union vyhrála na půdě Houstonu Dynamo 3:1 a velký podíl na tom měl Bořek Dočkal, český záložník přihrál na první dvě branky svého týmu.

19.07.201809:21

Dočkal je s Philadelphií v semifinále poháru

Fotbalisté Philadelphie Union postoupili do semifinále poháru US Open. Ke čtvrtfinálové výhře 1:0 nad Orlandem pomohl také český reprezentant Bořek Dočkal, který odehrál 84 minut. Jedinou branku vstřelil už v 5. minutě Alejandro Bedoya. O postup do finále si to Philadelphia rozdá se Chicagem, Houstonem nebo Los Angeles FC.

26.06.201820:58

Dočkal nejlepším hráčem týdne MLS

Český reprezentant Bořek Dočkal byl zvolen nejlepším hráčem týdne v zámořské lize MLS. Záložník Philadelphie v sobotním utkání s Vancouverem pomohl dvěma góly k vítězství 4:0. Dočkal do Philadelphie zamířil na konci února na hostování z čínského klubu Henan Jianye. Devětadvacetiletý hráč se zařadil mezi hlavní opory a v této sezoně je v týmu Union nejlepším střelcem s pěti góly i nejlepším nahráváčem s šesti asistencemi. Dočkalův druhý zásah Vancouveru levačkou do horního růžku byl navíc nominován na nejlepší branku týdne v MLS. Philadelphia je v tabulce Východní konference na šestém místě, které jako poslední zaručuje účast v play off.

ČTK
24.06.201809:16

Dočkal dvěma góly zajistil vítězství Philadelphie

Záložník Bořek Dočkal dal v sobotním utkání zámořské ligy MLS dva góly a byl hlavním strůjcem vítězství Philadelphie 4:0 nad Vancouverem. S pěti brankami je český reprezentant nejlepším střelcem týmu. Philadelphia uspěla po dvou porážkách a v tabulce Východní konference se posunula na šesté místo, poslední, které zaručuje účast v play off. Dočkal poslal Philadelphii do vedení nad kanadským týmem, který vyhrál předchozí dva zápasy, ve 24. minutě. Ve vápně se pokusil patičkou přihrát spoluhráči, míč se ale zastavil, a tak český fotbalista pohotově levačkou vypálil ke vzdálenější tyči.

ČTK
03.06.201809:45

Dočkal strávil na trávníku jen 22 minut

Už po 22 minutách skončil pro Bořka Dočkala sobotní zápas zámořské MLS, v němž Philadelphia podlehla v Atlantě 1:3. Hosté přišli v 19. minutě o dva vyloučené hráče a trenér Jim Curtin poslal do hry místo českého ofenzivního záložníka obránce Warrena Creavalleho. Atlanta využila početní výhodu a po hattricku Josefa Martíneze dál vede Východní konferenci.

ČTK
31.05.201808:39

Dočkal zařídil v MLS výhru Philadelphie

Bořek Dočkal byl ústřední postavou fotbalistů Philadelphie ve středečním zápase MLS proti Chicagu. Pod výhru 3:1 se podepsal dvěma asistencemi a v závěru proměněnou penaltou. Tým Union prodloužil svou neporazitelnost na čtyři utkání. Po první Dočkalově přihrávce se prosadil krátce před poločasovou pauzou Brazilec Ilsinho a v 51. minutě zvýšil Jamajčan Burke, jemuž bývalý sparťanský záložník ideálně nacentroval před branku. Svůj třetí gól v zámořské lize vstřelil Dočkal z penalty v 87. minutě. Střelou k tyči nedal gólmanovi McLainovi šanci a potrestal Chicago za faul na Burkeho.

ČTK
20.05.201808:47

Philadelphia Union doma porazila 4:1 Real Salt Lake a velký podíl na tom měl Bořek Dočkal. Český záložník zaznamenal vítěznou branku, vedle toho jednu trefu připravil.

01.05.201810:14

Dočkal byl vybrán do nejlepšího týmu týdne

Záložník Bořek Dočkal byl v MLS vybrán do nejlepší jedenáctky uplynulého týdne. Devětadvacetiletý fotbalista Philadelphie byl oceněn poté, co v sobotu vstřelil první gól v zámořské soutěži a přispěl k výhře 3:2 nad D.C. United. Dočkal rozhodl utkání v 72. minutě, kdy tvrdou ranou z ostrého úhlu prostřelil hostujícího brankáře a pomohl ukončit pětizápasovou sérii bez vítězství. Český reprezentant a bývalý hráč pražské Sparty je ve Philadelphii na hostování z čínského Henanu.

ČTK
28.04.201823:58

Dočkal rozhodl o výhře Philadelphie Union

Philadelphia Union porazila DC United (3:2) a svou zásluhu na tom měl i Bořek Dočkal, český záložník odehrál 88 minut a v 72. minutě vstřelil rozhodující branku.

20.02.201814:50

Dočkal si má zahrát v zámoří

Netradiční přestup podle Deníku Sport opět leží před Bořkem Dočkalem, český reprezentant se má co nevidět stěhovat z čínského Henanu na hostování do Philadelphie Union.

isport.blesk.cz
29.10.201712:28

Dočkal v Číně proměnil penaltu

Český fotbalista Bořek Dočkal se v předposledním 29. kole čínské ligy prosadil mezi střelce, ale jeho tým Henan Jianye podlehl doma 2:4 celku Šanghaj SIPG. Reprezentační záložník otevřel ve 31. minutě skóre zápasu z penalty a zaznamenal svůj čtvrtý gól v sezoně. Hosté ale v druhém poločasu skóre otočili a potvrdili roli favorita. Dva góly dal brazilský útočník Hulk, jeden jeho krajan Oscar. V zápase už příliš o moc nešlo - druhá Šanghaj v minulém kole ztratila šanci na titul, který obhájilo Guangzhou, Henan Jianye si zase zajistil záchranu.

ČTK
21.10.201713:10

Dočkal pomohl k vítězství Henanu

Český reprezentant Bořek Dočkal dvěma asistencemi pomohl Henanu Jianye k výhře 2:1 na hřišti Jen-pienu v duelu 28. kola čínské superligy. Henan se tak definitivně zachránil. Bývalý ofenzivní záložník pražské Sparty má v čínské lize nyní bilanci tří vstřelených gólů a čtyř asistencí.

ČTK
13.08.201716:06

Dočkal dalším gólem jen zmírnil porážku

Český záložník Bořek Dočkal se dnes znovu střelecky prosadil v čínské lize. Třetím gólem v sezoně ale jen zmírnil porážku Henan Jianye na hřišti vedoucího týmu soutěže Guangzhou Evergrande 1:2. Dočkal se trefil v závěru utkání, ve čtvrté minutě nastaveného času zužitkoval standardní situaci z kraje pokutového území. Jeho tým však v tu dobu po brankách brazilských záložníků Goularta a Alana prohrával s Kuang-čou už o dva góly.