Příušnice, virózy. Šlágr Gambrinus ligy je stále ohrožen

Série hektických událostí předchází pondělní dohrávce 15. kola Gambrinus ligy mezi Teplicemi a Olomoucí. Obě mužstva se v posledních zápasech prezentovala skvělými výsledky, jenže stejně tak je současně postihla i vlna onemocnění. V Olomouci vyřadily dva hráče příušnice, v Teplicích zase řádily virózy a různé verze chřipky.

Slávista Hloušek se proti bývalému týmu neprosadil a zranil se

Adam Hloušek neprožil právě úspěšný návrat do Jablonce, odkud přišel do mistrovského celku jako nejdražší letní posila. 20letého útočníka dokázali v utkání 15. kola jeho bývalí spoluhráči uhlídat, navíc pro českého reprezentanta zápas předčasně skončil kvůli zranění kotníku, se kterým na podzim už jednou marodil.

Brněnský obránce Trousil podstoupí příští týden opět operaci

Pouze poločas dnes odehrál kapitán brněnských fotbalistů Jan Trousil při návratu na trávník po devítiměsíční přestávce po zlomenině zánártní kůstky. V zápase proti Českým Budějovicím, který domácí prohráli 0:3, jej noha začala bolet už po deseti minutách, ale se sebezapřením vydržel hrát až do přestávky.

Náš výkon měl daleko k dokonalosti, uvědomoval si Chovanec

Sparťanský trenér Jozef Chovanec si pochvaloval, že jeho svěřenci zápas zvládli, přestože hráli v hodně kombinovaném složení. "Proti nám hrál před zápasem nejen soupeř, ale také řada absencí hráčů základní sestavy. O to více si té výhry vážím, byť náš výkon měl daleko k dokonalosti," připomněl domácí kouč klíčový okamžik utkání.

Brňané budou řešit otázku trenéra až po podzimní části sezony

Trenérem fotbalistů Brna zůstane minimálně do konce podzimu Miroslav Beránek. Vedení klubu, který vyhrál jediné z posledních jedenácti prvoligových utkání, se otázkou trenéra hodlá zabývat až v zimní přestávce. Nic na tom nezměnila ani dnešní porážka 0:3 s posledními Českými Budějovicemi.

Asi je to snový konec kariéry, radoval se kladenský "kat" Slezák

Pokud po podzimu opravdu ukončí veterán Dalibor Slezák kariéru, těžko si mohl přát stylovější loučení. Devětatřicetiletý útočník Bohemians 1905, nejstarší hráč soutěže, dnes jako střídající žolík v první minutě nastaveného času rozhodl zápas s Kladnem.

Hoftych o Slezákovi: V jeho věku před ním smekám

Kladenskému trenérovi Martinu Hřídelovi nebylo do řeči. Pátá prohra za sebou, navíc až v nastaveném čase poté, co Středočeši chvíli předtím vyrovnali, jej zasáhla. "Alespoň už chápu, proč se ligoví trenéři dožívají nízkého věku," prohlásil Hřídel. Nedovedl si vysvětlit chybu, která předcházela Slezákově rozhodující trefě v první minutě nastavení.

Mareš si zlomil zánártní kůstku

Vedoucí tým první fotbalové ligy z Teplic přišel pro zbytek podzimní části sezony o útočníka Jakuba Mareše. Dvaadvacetiletý hráč si na pondělním tréninku při špatném došlápnutí zlomil zánártní kůstku a mimo hru bude až dva měsíce. ČTK to potvrdil obchodní ředitel klubu Petr Heidenreich.

Epidemie příušnic se v Olomouci zatím nepotvrdila

Epidemie příušnic se u fotbalistů Olomouce zatím nepotvrdila. Všech dvanáct ohrožených hráčů dnes prošlo testy. Ve stavu nemocných zůstali jen dva fotbalisté prvního týmu, u nichž se příznaky nemoci objevily už dříve. Pondělní utkání s Teplicemi by se tedy mělo hrát. ČTK to dnes řekl ředitel olomouckého klubu Jiří Kubíček.

Svaz bude trestat i hosty

Disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu bude od příštího ligového kola nově trestat i kluby, jejichž fanoušci se dopustí výtržností na hřištích soupeře.

Fantiš si stáž v Juventusu užil, setkal se i s Nedvědem

Minulý týden byl pro fotbalistu Příbrami Antonína Fantiše splněným přáním. Nejenže si zatrénoval v jednom z nejslavnějších klubů světa Juventusu Turín, ale navíc se setkal se svým vzorem Pavlem Nedvědem. Stáž si prý užil a nyní bude čekat, zda se italský celek rozhodne ucházet o jeho služby.

Bohemians 1905 si stěžují na rozhodčího

Vedení Bohemians 1905 podalo protest proti výkonu rozhodčího Radka Kociána, který řídil jejich nedělní zápas 14. kola proti 1. FK Příbram. Domácí sice vyhráli 1:0, ale dva jejich hráči byli vyloučeni. Červená karta pro Jiřího Kaufmana byla podle vršovického klubu nespravedlivá.

Gambrinus liga - ideální sestava

Pouze mladoboleslavský útočník Marek Kulič se podruhé za sebou dostal do All Stars Media, která je výsledkem deseti ideálních sestav českých médií. Ve 14. kole první ligy se navíc jako jediný objevil v devíti nominacích.

Slovácku proti Spartě nepomohly ani pády v pokutovém území

Jen s velkými potížemi se v dnešní ligové dohrávce prosazovali hráči Slovácka přes pozornou obranu Sparty. Za celý zápas se domácím hráčům nepodařilo vyslat na soupeřovu branku přímou střelu a gólman Sparty Blažek mohl po výhře 1:0 konstatovat, že byl bez práce.

Šmicer ukončil kariéru, bude manažerem reprezentace

Slávista Vladimír Šmicer ukončil po ligovém utkání proti Viktorii Plzeň hráčskou kariéru. Vicemistr Evropy, vítěz Ligy mistrů a Poháru UEFA se rozhodl, že dnešní zápas byl jeho posledním soutěžním duelem v životě. Jeho rozhodnutí uspíšily opakované zdravotní problémy, kvůli kterým již není schopen snášet zátěž profesionálního fotbalu.