15.05.2010 17:30 CET
1 : 0
(0:0)

Sparta Praha - FK Teplice 1:0

Mistrem Gambrinus ligy pro ročník 2009/2010 se stávají fotbalisté pražské Sparty! Domácí totiž porazili jedinou brankou Tomáše Řepky Teplice 1:0 a zaslouženě slaví. Hosté nepředvedli na Letné vůbec nic.

Sparťané vstoupili do utkání aktivněji a Teplice od úvodního hvizdu pořádně sevřeli. V 7. minutě pak přišla první velká šance Pražanů. Na Kušnírův centr si pěkně naskočil útočník Wilfried, jenže přestřelil teplickou branku. Také Teplice ohrozily branku soupeře, ovšem Kozáčik si se situací poradil. Ve 37. minutě se podařilo Spartě vstřelit gól, jenže Wilfried si přitom jasně zpracoval míč rukou a tudíž branka nebyla správně uznána. O dvě minuty později se valil na branku hostů další útok. Sionko zakombinoval s Vackem, přičemž se do gólové situace dostal Václav Kadlec, mladý útočník ale mířil nepřesně. V další zajímavé situace pálil Kušnír rovněž vedle a totéž platilo i o pumelenici Chorvata Pamiče. První poločas, ve kterém byla Sparta aktivnější skončil bez branek.

To, co se Spartě nepovedlo v prvním poločase, se podařilo ve 47. minutě. Na rohový kop si naskočil kapitán Tomáš Řepka a hlavou velmi výrazně přiblížil titul do sparťanských rukou - 1:0 pro Spartu. Domácí po vstřelené brance pokračovali v náporu a teplické obraně nenechali vydechnout. Zvýšit mohl v 58. minutě, jenže ten těsně minul Slavíkovu branku. Snad v ještě větší šanci byl Kadlec, teplická defenzíva nepochopitelně nechala Spartu, respektive Kušníra hrát a Kadlec z blízka přepálil. Teplice vůbec nestíhaly. Po dalším z mnoha rohový kopů mohl udeřit Kadlce, naštěstí pro Teplice jen lehce míč líznul hlavou.

Deset minut před koncem vypálil parádní ránu z dálky Juraj Kucka, brankář Slavík měl co dělat aby střelu vyrazil. Teplice v utkání nepředvedli vůbec nic. Sparta zaslouženě vyhrála a stala se mistrem! Sparta porazila Teplice 1:0.

Autor: Ondřej Linhart