3 : 1
(?:?)
statistiky zápasu nejsou k dispozici

Žilina opäť nešťastne inkasovala v závere

Žilina si po nevydarenom prvom polčase podstatne zlepšila pozíciu v druhom polčase, kedy desať minút pred koncom znižoval Škvarka. Pozícia to mohla byť solídna, nebyť inkasovaného gólu, ktorý v poslednej nadstavenej minúte strelil Djordje Ivelja. Šance šošonov však stále nie sú stratené.

Slovinské mužstvo vstúpilo do zápasu aktívnejšie. Už v piatej minúte nepríjemne vystrelil Omladić, ale jeho pokus Dúbravka zlikvidoval. Ľubľana pokračovala v aktivite a v 19. minúte sa ujala vedenia. Stalo sa tak po presnej strele Šporara, ktorého umiestnený prízemný pokus nedal Dúbravkovi žiadnu šancu - 1:0. Domáci po úvodnom góle prepli na ešte vyššie obrátky. V 22. minúte pekne vystrelil Zeba, ale jeho pokus minul žilinskú bránku. O štyri minúty neskôr urobila žilinská defenzíva obrovskú chybu, ktorú domáci potrestali gólom Djurkoviča - 2:0. Žilina bola po týchto inkasovaných góloch skutočne zaskočená. Hra sa však každopádne ukľudnila. Zaujímavá bola až 40. minúta, kedy Delamea-Mlinar počas prerušenia hry zákerne atakoval Paura, hlavný arbiter Kristo Tohver zaslúžene vytiahol červenú kartu. O niekoľko sekúnd neskôr šošoni okamžite zaútočili, no Bellovu strelu z uhla Džafić zneškodnil. Žilina síce po vylúčení domáceho hráča ožila, ale jej presilovka skutočne netrvala dlho. Skončila sa totiž už v nadstavenom čase, kedy bol úplne zbytočne po druhej žltej karte vylúčený Babatounde Bello.

Zverenci Adriána Guľu boli nevýrazní aj v úvode druhého polčasu. V 51. minúte sa po kurióznom teči hlavného rozhodcu dostal do šance Bagarić, ale jeho pokus Dúbravka vytesnil mimo vlastnej bránky. Tesne pred hodinou hry urobil hrubú chybu kapitán MŠK Jozef Piaček a od katastrofy ho zachránil len hlavný rozhodca, ktorý odpískal prísny útočný faul. O desať minút neskôr sa podobná situácia udiala aj na druhej strane, no chybu domácej obrany Škvarka nevyužil. V 71. minúte sa po peknej akcii dostal do skvelej šance Trifković, no ten Dúbravku neprekonal. Zaujímavá bola najmä posledná desaťminútovka. V 81. minúte musel Dúbravka zasahovať pri vydarenej strele Omladiča. O niekoľko sekúnd neskôr sa Žilinčania tešili z kontaktného gólu. Postaral sa oň Michal Škvarka, ktorý Pichovu prihrávku zakončil nekompromisne za chrbát Džafiča - 2:1. V 86. minúte Guba prečítal rozohrávku domácich a založil rýchly brejk šošonov, ktorý však po prudkom centri Majtána nebol zakončený. MŠK v závere otvoril hru, čo sa mu stalo osudným. V poslednej nadstavenej minúte totiž Iveljova strela spoza šestnástky skončila za bezmocným Dúbravkom - 3:1. Žilina teda opäť nezvládla záver zápasu, keďže predtým v nadstavenom čase inkasovala proti Ružomberku.

Autor: Filip Kubaliak