08.08.2013 17:30 CET
1 : 1
(0:0)

MŠK Žilina - NK Rijeka 1:1

Nevyšlo to. Podmienkou na to, aby Žilina postúpila do 4. predkola EL bolo určite neinkasovať. To sa však nestalo a po zbytočnom góle prišlo len vyrovnanie v závere zápasu. Remíza však nič neriešila a preto sa šošoni s Európou v tejto sezóne lúčia.

Rozveseliť svoje farby mohol Hučko už po niekoľkých sekundách hry, ale svoju hlavičku mieril po rohu len tesne vedľa. Skórovať sa nepodarilo ani hneď na to Paurovi, mieril v šanci mimo brány. Rijeka pohrozila v 8. minúte, ale nepresnú mušku mal v dobrej možnosti aj Jugovič. Brankár Vargič musel pre zmenu po štvrťhodine hry hasiť útok Mihálika. Uspel. V úmornom teple sa následne tímy chceli skôr schladiť, ako zapotiť a pozorná defenzíva Chorvátov našim krajanom toho príliš veľa nedovolila. Hostia totiž už kúskovali hru a spoliehali sa na časté prerušenia. Posledná šanca v prvom polčase prišla už v nadstavenom čase. Jugovič spoza vápna napálil dobrý projektil, ale Dúbravka perfektným zákrokom zachránil svoj tím pred pohromou. Do kabín sa tak šlo za bezgólového stavu.

Po zmene strán fanúšikovia už dvíhali ruky po vsietenom góle Majtána, ale rozhodca odpískal ofsajd. Vzápätí už prišiel regulérny gól a žiaľ, v sieti Dúbravku. Domáci zabudli na Pokrivača, ktorý mal spoza vápna dostatok času na to, aby si to namieril tam, kam chce. Šošoni sa len pozerali ako lopta letí za Dúbravkov chrbát a v podstate bolo po nádejách - 0:1. Po hodine hry mohol vyrovnať Majtán, ale Mihálikov center do siete neusmernil. Chýbal kúsok. Rozhodnúť mohol o desať minút na druhej strane Jugovič, ale napokon v dobrej pozícii skórovať nemohol, pretože bol v ofsajde. V 78. minúte si Vargič poradil s centrom Mabouku s prehľadom, Majtánovu hlavičku pre zmenu musel boxovať do bezpečia. Mal obrovské šťastie. Vyrovnať sa nepodarilo ani šesť minút pred koncom Mihálikovi, dokázal to až ten istý hráč v 88. minúte. Center do vápna usmernil nechytateľne do vinkľa, ale bolo to málo. Záverečný tlak už nič podstatné neznamenal a tak sa do play off Európskej ligy pobrala Rijeka.

Autor: Ľubomír Hudačko