15.03.2012 21:05 CET
1 : 2
(1:0)

Olympiakos Pireus - Metalist Charkov 1:2

Naprosto neskutečný zápas měl nakonec překvapivého vítěze. Řecký celek vedl po fantastickém prvním poločase o jednu branku a napálil dvakrát konstrukci branky. Jenže v závěrečné desetiminutovce dvakrát inkasoval a nakonec do čtvrtfinále postupuje ukrajinský celek. Ten ožil po přestávce především po příchodu Marka Deviče, který byl u všeho důležitého. Neproměnil sice penaltu, ale zařídil nakonec rozhodující trefu.

Olympiakos začal jako z partesu a hned ve 4. minutě si vypracoval velkou šanci. Po střele Mirallase z rohu vápna se míč odrazil od břevna. V 10. minutě po centru Djebboura to zkusil akrobaticky Fuster, jenže od země šel balón těsně vedle tyče. O další čtyři minuty později se však domácí dostali do zaslouženémho vedení. Po centru Orbaize z levé strany, který přešel přes dva hráče, se dostal k hlavičce Ivan Marceno a mířil přesně k tyči.

Domácí pokračovali v tlaku a Djebbour mohl navýšit skóre, jenže dostal se příliš blízko ke gólmanovi Disljenkovičovi a napálil pouze jeho nohy. Ve 20. minutě podruhé zazněla konstrukce branky, po rohovém kopu hlavičkoval pouze do spojnice tyče aktivní Marcena. Charkov si vytvořil jedinou šanci úvodního dějství v 11. minutě, kde všem unikl Taison a běžel sám na brankáře, jenže včas byl zablokován Papapadopulosem a byl z toho jen roh.

Od této chvíle domácí opět rozjížděli útočné akce, ovšem k výrazně příležitosti se dlouho dostat nemohli. Deset minut před koncem si dal málem vlastní branku obránce Gueye, který chtěl hlavičkovat do náruče Disljenkoviče, jenže si nevšiml, kde je postavený a míč skončil o pár centimetrů vedle tyče. V závěru ještě stojí za zmínku střely Mirallase a Holebase, avšak hostující gólman si s mírnými problémy nakonec s balónem poradil.

Po změně stran šancí výrazně ubylo. V úvodu opět hrozili domácí, kdy po kombinaci Djebboura s Papadopulosem hlavičkoval těsně nad střídající Makoun. Pak se ale osmělil Charkov a začal pořádně kousat. Nejprve pálil těsně vedle Blanco, po hodině hry vypálil dobře Taison, nicméně gólman Megyeri zasáhl skvěle. Dvacet minut před koncem hosté také napálili konstrukci branky.

Po chybě Torosidise se totiž míč odrazil přímo k Blancovi a ten tvrdou ránou trefil pouze tyčku. Hosté promarnili velkou šanci necelou čtvrthodinu před koncem, kdy Modesto zahrál po střele Deviče ve vápně rukou a sudí odpískal penaltu. K té se postavil sám Devič, jenže padáček doprostřed branky s přehledem kryl Megyeri. Hosté se ale nakonec radovali z vyrovnávací trefy a dostali se zpátky do zápasu.

Po centru Taisona dokázal zpracovat míč Villagra a nakonec nadvakrát hlavou dopravil míč do sítě. Charkov pak pořádně přitlačil. Nejprve sice jeden z domácích obránců odkopával z brankové čáry na rohový kop, po něm si ale u zadní tyče naskočil Devič a hlavou rozhodl - 1:2. Domácí pak otevřeli obranu a nabídli soupeři několik brejků i třeba čtyři na jednoho, hostitele ale podržel Megyeri a skóre se už neměnilo.

Autor: Viktor Sandev