Polské okénko - shrnutí 14. kola Ekstraklasy

30.10.2017, 21:52, aktualizováno 30.10.2017, 21:52
Po 14. kole má Ekstraklasa nového lídra. Do čela tabulky se vrátil Górnik Zabrze, který v sobotu loupil body v Malopolském vojvodství. Proti Sandecje Nowy Sącz musel otáčet nepříznivé skóre z prvního poločasu. Úspěšný obrat skóre dokonal svým třináctým zásahem nejlepší střelec ligy Španěl Igor Angulo, a pomohl tak Górniku k výhře 1:2. Do poslední desetiminutovky zasáhl v dresu Górniku i český útočník David Ledecký. Na svůj první zásah však stále čeká.

To gliwický Michal Papadopulos znovu řádil a svou již pátou brankou pomohl svému týmu k domácí výhře nad Wisłou Płock. Stejně jako v minulém kole, i tentokrát se trefil hlavou a nasměroval tak Gliwice k výhře 2:1. Piast okupuje 14. příčku tabulky. Wisła Płock se nachází ve vyrovnaném středu.

Na druhé místo se posunul úřadující mistr z Varšavy. Po rozpačitém začátku soutěže už zase sbírá body a jeho vítězné tažení odnesla v neděli Arka Gdynia. Na domácím vítězství 2:0 měl zásluhu i Adam Hloušek. Jako už stabilní článek základní sestavy chorvatského trenéra Jozaka odehrál Hloušek celou porci 90 minut.

Až na třetí pozici se propadl Lech Poznaň. Po výhře v polském "El Clasicu" proti Legii Varšava se svěřenci trenéra Bjelici trápí. Domácí remíza s Wisłou Krakov je už jejich třetí v řadě. Alespoň bod fotbalistům Lechu zachránil Darko Jevtić až ve čtvrté minutě nastavení. Wisła se získaným bodem zase více přiblížila čelu Ekstraklasy. Na vedoucí Górnik má ztrátu už jen pět bodů.

Jagiellonia Białystok s Martinem Pospíšilem v kádru přehrála Zagłębie Lubin 3:1 a bodově se na ní v tabulce dotáhla. Sám Pospíšil se dostal na trávník až v 67. minutě.

Výhru se svým týmem slavil i záložník Kamil Vacek. Jeho Śląsk Wrocław získal doma povinné tři body proti poslednímu celku tabulky ze Szczecina. Na předposledním místě se nachází historicky nejstarší polský klub KS Cracovia. Ta doma pouze remizovala s Termalicou a nevyužila tak šance dostat se do klidnějších vod tabulky. V pondělní dohrávce pak Korona Kielce deklasovala potupným bůrem Lechiu Gdańsk na vlastním hřišti. Za hosty odehrál první poločas stoper Radek Dejmek.