Fortuna liga - souhrn 3. kola

30.07.2016, 20:58, aktualizováno 02.08.2016, 20:54
Myjava veze tři body z Dunajské Stredy a dostává se na úroveň vedoucí Žiliny, která si zastřílela proti Prešovu. Trenčín padl na hřišti Zlatých Moravců, zatímco Senica si poradila s Michalovcemi. Bratislavský Slovan překvapivě nestačil na Podbrezovou a duel mezi Ružomberokem a Trnavou přinesl nerozhodný výsledek...

DAC Dunajská Streda - Spartak Myjava an.

02.08.2016 19:00

Góly: 67. Denis Duga

Dunajská Streda podľahla v dohrávke tretieho kola Fortunaligy na domácom ihrisku Spartaku Myjava o jeden gól 0:1 (0:0).

V šiestej minúte vyrazil dopredu Šabala. Spoluhráči mu poslali prudkú kolmicu, avšak zakončovateľovi chýbalo pár centimetrov. Nasledoval iba odkop Solničku. V 19. minúte prišiel center z pravej strany do šestnástky a Sládek bez prípravy vystrelil nad brvno Tofiloskiho brány. V 26. minúte loptu pred Dugom odvrátil na roh Ljubicić. O minútu nato proti Kukoľovi zasiahol domáci kapitán Michalík. V 33. minúte sa z diaľky do lopty oprel Pačinda, ale Solnička sa pohotovo hodil na zem a zakončenie zachytil. V 35. minúte došlo na veľkú šancu Spartaka. Duga vbehol do pokutového územia, ale nemal dostatok priestoru a cez Kwina zakončil do vyskakujúceho Tofiloskiho. V 36. minúte strieľal na opačnej strane Šabala a jeho pokus vytesnil gólman na roh. V 42. minúte zvnútra šestnástky pálil Duga, ibaže prdtým jeho spoluhráč Marček zahral rukou. V 43. minúte Myjavčania ostali v útoku a pri autovej čiare získali priamy kop. Machovec mieril tesne vedľa pravej žrde.

Tri minúty po obrátke sa domáci futbalisti natlačili pred bránku súpera, z pravej strany hľadal Štepanovský Ljubičiča, ale na neho loptu nepustil Pavlík. V 55. minúte Ljubičič z hranice malého vápna minul bránku. V 63. minúte Šabala vnikol do šestnástky a prihrávkou mienil obdarovať Vidu. Loptu mu však poslal na päty a zakončenie vo vyloženej príležitosti neprišlo. V 66. minúte došlo k zmene skóre. Vystrelil Kóňa a jeho pokus Tofiloski vyrazil. Lopta dopadla priamo na kopačku Dugu, ktorý ju dorazil do opustenej siete - 1:0 pre hostí. V 73. minúte Ljubičičov pokus tesne pred bránkou zrazil na roh Pavlík. V 78. minúte Kukoľ z pravej strany nebezpečne centroval, ale nikoho nenašiel. Odrazená lopta sa ale dostala na hranicu šestnástky, odkiaľ zakončil Machovec. Tofiloski vytlačil na rohový kop.

Po dvoch nadstavených minútach sa zápas skončil. Spartak Myjava vyhral na pôde DAC-u Dunajská Streda 1:0 (0:0).

MFK Ružomberok - Spartak Trnava 1:1

31.07.2016 19:00

Góly: 38. Martin Chrien - 31. Erik Jirka

Deľba bodov na Liptove. Domáci Ružomberok totiž s obmeneným kádrom Trnavy len remizoval 1:1, s čím budú hostia mimoriadne spokojní. Opäť sa za MFK trafil Martin Chrien, ktorý je s tromi gólmi zatiaľ najlepším strelcom novej sezóny.

Prvých dvadsať minút sa tímy neprezentovali okulahodiacim futbalom, chýbala tomu iskra a hralo sa len medzi šestnástkami. Trnavčania podľa predpokladov nastúpili prevažne s mladíkmi a s poriadne obmenenou zostavou. Chvíľu teda trvalo, kým sa v ich radoch našiel niekto, kto to s aktivitou smerom dopredu bude myslieť vážne. Napokon k tomu prišlo v prípade Jirku, pretože v 23. minúte prevetral rukavice Macíka. O desať minút to ale hosťom vyšlo, pretože nebojácny Jirka využil priestor a s pomocou teču z uhla po brejku otvoril skóre - 0:1. Gal Andrezly potom takmer vyrovnal, no mieril svoju strelu napokon vedľa. Domáci celok ale neprehrával príliš dlho, pretože v 38. minúte už bolo vyrovnané. Chrien si na center z ľavej strany perfektne nabehol a nechytateľnou ranou nedal Jakubechovi žiadnu šancu - 1:1. Ten robil, čo mohol, ale parádnym výskokom gólu nezabránil. Polčas preto priniesol dva góly, po jednom na každej strane.

Brankár Trnavy potom po zmene strán mal prácu pri pokuse Mareša, ale poradil si s ňou. Trnava naoko potom prebrala opraty hry do svojich rúk, ale udrieť mohol Ružomberok. Chrien mohol pridať už štvrt gól v sezóne, keďže využil chybu obrany, prekonal aj Jakubecha, ale v poslednej chvíli ho Hladík zablokoval. Kvôli tomu mieril svoju šancu len do žrde. Jakubech mal prácu aj po hodine hry, ale Mareš ho neprekonal ani po svojej druhej šanci. Český legionár neskôr mieril hlavičkou pre zmenu vedľa jeho brány. Desať minút pred koncom mal šancu striedajúci Halilovič, ale namieril to len do náručia Macíka. Viac z hry mali v závere domáci, Trnava vsadila na defenzívu. Faško však zo sľubnej pozície mieril len nad a keď nedal ani Gal Andrezly po strele len do Jakubecha, body sa na Liptove delili. S tým bude spokojnejší Spartak, ktorý neprehral ani tentoraz a už sa môže tešiť na odvetu Európskej ligy. Ružomberok má najlepšieho strelca, ale po troch dobrých výkonoch v lige len 4 body.

ŠPORT Podbrezová - Slovan Bratislava 2:0

31.07.2016 17:00

Góly: 78. Pavol Šafranko, 90. Michal Breznaník

Ďalší výsledok, ktorý si do vitríny Slovan Bratislava nedá. Na ihrisku Podbrezovej nepochodil a prehral 2:0, čím stratil prvé miesto v tabuľke. Naopak, domáci ešte v tejto sezóne neprehrali a pritom hrali zatiaľ len so všetkými slovenskými účastníkmi predkôl Európskej ligy. Paradoxom bolo, že hrdinami sa stali striedajúci hráči.

Viac srdiečka dali do zápasu domáci hráči, ktorí po trpezlivom výkone napokon po zmene strán skórovali hneď dvakrát a v tejto sezóne tak ešte neprehrali. Domáci diváci čakali na ofenzívne chúťky svojich, no cez pevnú obranu to v prvých minútach nešlo podľa predstáv. Hroziť tak mohol Slovan, napríklad Priskin po pár okamihoch zápasu mieril hlavičkou vedľa. Mucha potom zasahol po nepríjemnej lopte od Peševského, ale neinkasoval. Hostia mohli otvoriť skóre, ak by Priškin mieril presnejšie a razantnejšie o niečo neskôr. Pod brvno potom pálil hosťujúci Schet, lenže Kuciak si s jeho strelou poradil. Nad mieril aj Priskin v závere polčasu a neuspel v šanci ani Burnet. Aj preto sa prvý polčas skončil bez gólov.

Železiari teda cítili šancu na úspešný výsledok, pretože hra belasých nepripomínala pohodu. Bod za bezgólovú remízu by sa určite fabuľovcom málil, ale pozor si museli dať v defenzívne najmä na nepríjemného Priskina. Ten najprv mieril len tesne šibenicu brány Kuciaka, aby po hodine hry mieril v čistej šanci do žrde. Veľmi dobre na druhej strane operoval Podio, rozdával jednu presnú loptu za druhou a posielal spoluhráčov do brejkov. Sám Muchu preveril takisto, brankár Slovana mal prácu aj pri hlavičke Vajdu. Trpezlivá hra Podbrezovčanov napokon priniesla ovocie, pretože na ihrisku sa objavili nové tváre a práve tie zaúradovali. Najprv po peknej akcii Viazanka a Podia skóroval v 78. minúte zblízka Šafranko a bolo 1:0. Slovan teda vrhol ešte sily do útoku, ale nič mu to nebolo platné. Po rohovom kope v poslednej minúte nezvládol návrat späť a rýchly brejk po osi Viazanka, Šafranka a Kochana skončil u Breznaníka. Navrátilec do ligy nemal problém usmerniť loptu do odkrytej Muchovej brány na 2:0. Domáci tak v troch dueloch ešte ani raz neprehrali, naopak, Slovan potvrdzuje čoraz horšie výkony.

MŠK Žilina - Tatran Prešov 4:0

30.07.2016 19:00

Góly: 4. Michal Škvarka, 36. Yusuf Otubanjo, 51. Ernest Mabouka, 69. Filip Hlohovský

V treťom kole Fortunaligy potvrdila Žilina úlohu veľkého favorita a porazila Tatran Prešov 4: 0 (2:0).

Vo štvrtej minúte našiel Ernest Mabouka veľmi dobrým centrom z ľavej strany Škvarku, a ten špicou kopačky usmernil loptu do siete - 1:0 pre domáci celok. Už v 15. minúte Žilina skórovala opäť, avšak gól neplatil pre postavenie mimo hry. O ďalšiu minútu zaútočili Prešovčania, MŠK potom prešla do rýchleho protiútoku a veľmi dobre zakročil brankár Talian. V 26. minúte mali 'Šošoni' ďalšiu z príležitostí navýšiť skóre. Strelu domácich Talian iba spomalil a lopta tesne minula bránu. Dobiehajúci Otubanjo ju už za chrbát Prešovčana nedorazil. V 31. minúte technicky a presne zakončil Dávid Leško, ale jeho pokus bol slabý. V 36. minúte si Otubanjo loptu do šestnástky jednou nohou spracoval a druhou ju zatočil za Taliana - 2:0. V 44. minúte už mohlo byť 3:0. Hlohovský dostal loptu na hranicu šestnástky, vypálil a Talian vytlačil na brvno.

V 50. minúte centrovaná lopta zľava prešla šestnástkou zelenobielych a pri pravej tyči ju do siete poslal nikým nestrážený Mabouka - 3:0. V 66. minúte sa na trávnik štadióna pod Dubňom dostal navrátilec do tímu žltozelených Momodou Ceesay. V 70. minúte dostal dobrú prihrávku do samostatného nájazdu Hlohovský a okolo Taliana pohodlne zvýšil na rozdiel triedy 4:0. V 73. minúte Špalek naservíroval loptu Otubanjovi, ktorý z prvej tesne minul.

Po jednej nadstavenej minúte zápas skončil. Žilina porazila prešovský Tatran vysoko 4:0 a hostia od začiatku súťaže ešte nestrelili gól.

FC Zlaté Moravce - AS Trenčín 3:0

Góly: 10. Michal Ranko, 54. Martin Válovčan, 63. Jozef Rejdovian

Trenčania v treťom kole Fortunaligy výsledkovo vybuchli a na trávniku Zlatých Moraviec podľahli vysoko 0:3 (0:1). Ak by domáci boli premenili aspoň niektoré z ďalších väčších šancí, rozdiel mohol byť ešte oveľa vyšší.

V desiatej minúte otvoril skóre domáci Ranko. Orávik rozohral ďalší z rohových kopov, v strede pokutového územia Trenčania nechali voľného Zlatomoravčana, ktorý sa im odvďačil úspešnou hlavičkou za chrbát Chovana - 1:0. V 19. minúte Udeh nepekne fauloval Sedláka a arbiter Glova ho poslal rovno pod sprchy. V 38. minúte Guilavogui namieril iba do dobre postaveného Chovana. Na opačnej strane mal veľmi veľkú šancu po rýchlom protiútoku Bala, ktorý zakončil mimo Kováčovej brány. V poslednej minúte prvého dejstva sa Válovčan presadil cez Šuleka, vnikol do šestnástky, no v rozhodujúcom momente mu lopta nadskočila. Aj preto minul bránu.

V 49. minúte si nájazd vyskúšal Orávik, brankár Trenčína ale kapitána ViOn-u vychytal. Orávik rozohral ďalší rohový kop, z ktorého sa Chovana pokúsil ohroziť Ranko. V 55. minúte domáci zasa využili dieru v defenzíve hostí. Bariš našiel na šestnástke Válovčana, a ten to napálil k ľavej žrdi - 2:0 pre ViON. V 63. minúte Válovčan ľahko prešiel cez Keta a centrom našiel Rejdoviana. ViON po jeho presnej koncovke vyhrával už rozdielom triedy 3:0. V 75. minúte išiel na Chovana pre zmenu strelec posledného gólu Rejdovian, ale štvrtý gól už nepridal, keď namieril vedľa. V 78. minúte sa Kalu ocitol za domácou defenzívou. Nabil Diksovi, ktorý trestuhodne minul.

ViON Zlaté Moravce porazil majstra z Trenčína rozdielom triedy 3:0 (1:0) a ako po dvoch kolách predposledný celok tabuľky si bodovo významne polepšil.

FK Senica - Zemplín Michalovce 2:0

Góly: 28. Samuel Mráz, 30. Guille Andrés

Prvé body v sezóne získala Senica. Tá si s Michalovcami doma poradila pomerom 2:0 a odlepila sa z priebežného dna tabuľky. Hostia tentoraz sklamali a po sľubných výsledkoch ich forma začala klesať. Záhoráci navyše vyhrali prvý zápas v lige od apríla.

Od úvodného hvizdu si obidva tímy vypracovali nejakú tú štandardnú situáciu, permanentne teda hrozilo nebezpečenstvo najmä po nich. Aj keď nie gólové, pretože obrana si s platonickými pokusmi poradila a veľa sa toho pred bránami nedialo. Hra pôsobila nervózne, hostia pohrozili iba pokusom Šimčáka. Inak sa tímy len zoznamovali, ale domáci držali loptu vo svojej moci. Onedlho im to aj prinieslo ovocie. Skvelý center z pravej strany totiž perfektne pod brvno zblízka umiestnil Mráz a Senica viedla 1:0. A to nebolo všetko. Z diaľky potom napálil k žrdi ešte aj Guillermo o dve minúty na to a Záhoráci šokovali Michalovčanov aj druhým presným zásahom. Ako sa ukázalo neskôr, tieto zlepence boli základom k trom bodom pre domácich. Tých hnal aj fakt, že v lige sa im ani raz nepodarilo v zápase vyhrať od apríla tohto roku. V závere polčasu mohol zvýšiť vedenie Delgado, ale skvele zasiahol.

Pred druhým polčasom sa teda očakávalo vyššia aktivita smerom dopredu od Zemplínčanov, pretože nepríjemné dvojgólové manko s doteraz nevýraznou Senicou neveštilo nič dobré. Lenže hralo sa opäť pred bránou východniarov, napríklad Pirulov priamy kop volal po góle. Kira si ale v 49. minúte poradil. Potom sa predsa len lopta dostala viac na kopačky hostí, ale veľké nebezpečenstvo z toho nehrozilo. V 65. minúte prišla nepríjemná štandardka Žofčáka, no loptu mieril tesne vedľa. Kira mal potom prácu o niečo neskôr, ale Mráz svoj druhý gól v zápase po tejto šanci nepridal. Michalovčania v závere ešte súpera pritlačili, ale nie natoľko, aby sa radovali z kontaktného gólu. Tri body preto ostali doma a to po veľmi dlhej dobe. Naopak, východniari tentoraz sklamali a nezískali ani bod, hoci prvé dva duely vyzerali na začiatku nového ročníka sľubne.