31.07.2016 19:00 CET
1 : 1
(1:1)

MFK Ružomberok - Spartak Trnava 1:1

Deľba bodov na Liptove. Domáci Ružomberok totiž s obmeneným kádrom Trnavy len remizoval 1:1, s čím budú hostia mimoriadne spokojní. Opäť sa za MFK trafil Martin Chrien, ktorý je s tromi gólmi zatiaľ najlepším strelcom novej sezóny.

Prvých dvadsať minút sa tímy neprezentovali okulahodiacim futbalom, chýbala tomu iskra a hralo sa len medzi šestnástkami. Trnavčania podľa predpokladov nastúpili prevažne s mladíkmi a s poriadne obmenenou zostavou. Chvíľu teda trvalo, kým sa v ich radoch našiel niekto, kto to s aktivitou smerom dopredu bude myslieť vážne. Napokon k tomu prišlo v prípade Jirku, pretože v 23. minúte prevetral rukavice Macíka. O desať minút to ale hosťom vyšlo, pretože nebojácny Jirka využil priestor a s pomocou teču z uhla po brejku otvoril skóre - 0:1. Gal Andrezly potom takmer vyrovnal, no mieril svoju strelu napokon vedľa. Domáci celok ale neprehrával príliš dlho, pretože v 38. minúte už bolo vyrovnané. Chrien si na center z ľavej strany perfektne nabehol a nechytateľnou ranou nedal Jakubechovi žiadnu šancu - 1:1. Ten robil, čo mohol, ale parádnym výskokom gólu nezabránil. Polčas preto priniesol dva góly, po jednom na každej strane.

Brankár Trnavy potom po zmene strán mal prácu pri pokuse Mareša, ale poradil si s ňou. Trnava naoko potom prebrala opraty hry do svojich rúk, ale udrieť mohol Ružomberok. Chrien mohol pridať už štvrt gól v sezóne, keďže využil chybu obrany, prekonal aj Jakubecha, ale v poslednej chvíli ho Hladík zablokoval. Kvôli tomu mieril svoju šancu len do žrde. Jakubech mal prácu aj po hodine hry, ale Mareš ho neprekonal ani po svojej druhej šanci. Český legionár neskôr mieril hlavičkou pre zmenu vedľa jeho brány. Desať minút pred koncom mal šancu striedajúci Halilovič, ale namieril to len do náručia Macíka. Viac z hry mali v závere domáci, Trnava vsadila na defenzívu. Faško však zo sľubnej pozície mieril len nad a keď nedal ani Gal Andrezly po strele len do Jakubecha, body sa na Liptove delili. S tým bude spokojnejší Spartak, ktorý neprehral ani tentoraz a už sa môže tešiť na odvetu Európskej ligy. Ružomberok má najlepšieho strelca, ale po troch dobrých výkonoch v lige len 4 body.

Autor: Ľubomír Hudačko