30.07.2016 19:00 CET
4 : 0
(2:0)

MŠK Žilina - Tatran Prešov 4:0

V treťom kole Fortunaligy potvrdila Žilina úlohu veľkého favorita a porazila Tatran Prešov 4: 0 (2:0).

Vo štvrtej minúte našiel Ernest Mabouka veľmi dobrým centrom z ľavej strany Škvarku, a ten špicou kopačky usmernil loptu do siete - 1:0 pre domáci celok. Už v 15. minúte Žilina skórovala opäť, avšak gól neplatil pre postavenie mimo hry. O ďalšiu minútu zaútočili Prešovčania, MŠK potom prešla do rýchleho protiútoku a veľmi dobre zakročil brankár Talian. V 26. minúte mali 'Šošoni' ďalšiu z príležitostí navýšiť skóre. Strelu domácich Talian iba spomalil a lopta tesne minula bránu. Dobiehajúci Otubanjo ju už za chrbát Prešovčana nedorazil. V 31. minúte technicky a presne zakončil Dávid Leško, ale jeho pokus bol slabý. V 36. minúte si Otubanjo loptu do šestnástky jednou nohou spracoval a druhou ju zatočil za Taliana - 2:0. V 44. minúte už mohlo byť 3:0. Hlohovský dostal loptu na hranicu šestnástky, vypálil a Talian vytlačil na brvno.

V 50. minúte centrovaná lopta zľava prešla šestnástkou zelenobielych a pri pravej tyči ju do siete poslal nikým nestrážený Mabouka - 3:0. V 66. minúte sa na trávnik štadióna pod Dubňom dostal navrátilec do tímu žltozelených Momodou Ceesay. V 70. minúte dostal dobrú prihrávku do samostatného nájazdu Hlohovský a okolo Taliana pohodlne zvýšil na rozdiel triedy 4:0. V 73. minúte Špalek naservíroval loptu Otubanjovi, ktorý z prvej tesne minul.

Po jednej nadstavenej minúte zápas skončil. Žilina porazila prešovský Tatran vysoko 4:0 a hostia od začiatku súťaže ešte nestrelili gól.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu