31.07.2016 17:00 CET
2 : 0
(0:0)

ŠPORT Podbrezová - Slovan Bratislava 2:0

Ďalší výsledok, ktorý si do vitríny Slovan Bratislava nedá. Na ihrisku Podbrezovej nepochodil a prehral 2:0, čím stratil prvé miesto v tabuľke. Naopak, domáci ešte v tejto sezóne neprehrali a pritom hrali zatiaľ len so všetkými slovenskými účastníkmi predkôl Európskej ligy. Paradoxom bolo, že hrdinami sa stali striedajúci hráči.

Viac srdiečka dali do zápasu domáci hráči, ktorí po trpezlivom výkone napokon po zmene strán skórovali hneď dvakrát a v tejto sezóne tak ešte neprehrali. Domáci diváci čakali na ofenzívne chúťky svojich, no cez pevnú obranu to v prvých minútach nešlo podľa predstáv. Hroziť tak mohol Slovan, napríklad Priskin po pár okamihoch zápasu mieril hlavičkou vedľa. Mucha potom zasahol po nepríjemnej lopte od Peševského, ale neinkasoval. Hostia mohli otvoriť skóre, ak by Priškin mieril presnejšie a razantnejšie o niečo neskôr. Pod brvno potom pálil hosťujúci Schet, lenže Kuciak si s jeho strelou poradil. Nad mieril aj Priskin v závere polčasu a neuspel v šanci ani Burnet. Aj preto sa prvý polčas skončil bez gólov.

Železiari teda cítili šancu na úspešný výsledok, pretože hra belasých nepripomínala pohodu. Bod za bezgólovú remízu by sa určite fabuľovcom málil, ale pozor si museli dať v defenzívne najmä na nepríjemného Priskina. Ten najprv mieril len tesne šibenicu brány Kuciaka, aby po hodine hry mieril v čistej šanci do žrde. Veľmi dobre na druhej strane operoval Podio, rozdával jednu presnú loptu za druhou a posielal spoluhráčov do brejkov. Sám Muchu preveril takisto, brankár Slovana mal prácu aj pri hlavičke Vajdu. Trpezlivá hra Podbrezovčanov napokon priniesla ovocie, pretože na ihrisku sa objavili nové tváre a práve tie zaúradovali. Najprv po peknej akcii Viazanka a Podia skóroval v 78. minúte zblízka Šafranko a bolo 1:0. Slovan teda vrhol ešte sily do útoku, ale nič mu to nebolo platné. Po rohovom kope v poslednej minúte nezvládol návrat späť a rýchly brejk po osi Viazanka, Šafranka a Kochana skončil u Breznaníka. Navrátilec do ligy nemal problém usmerniť loptu do odkrytej Muchovej brány na 2:0. Domáci tak v troch dueloch ešte ani raz neprehrali, naopak, Slovan potvrdzuje čoraz horšie výkony.

Autor: Ľubomír Hudačko