Corgoň liga - souhrn 3. kola

28.07.2012, 19:27, aktualizováno 29.07.2012, 21:28
Šlágr kola mezi Slovanem Bratislava a Žilinou skončil dělbou bodů. Stejně dopadlo i utkání Trnavy s Myjavou, Senica otočilo skóre proti Košicím. Tři body získala i Nitra a Trenčín, který se na chvíli posunul do čela tabulky, kde ho ale vystřídal Ružomberok po vítězství nad Bánskou Bystricou...

FK Senica - MFK Košice 2:1

29.07.2012 19:30

Góly: 38. Martin Babic, 52. Jaroslav Diviš - 16. Dávid Škutka

Senica hostila v 3. kole Corgoň ligy Košice. Záhoráci sa v zápase pre tri body ale poriadne nadreli, keďže vyhrali tesne 2:1. Košice však možno mohli dosiahnuť aj deľbu bodov, keďže napríklad v úplnom závere nastrelil Bašista brvno Švengerovej brány.

Senica bola v úvode aktívnejžia než Košice, no napriek tomu východniari strelili gól prví. V 16. minúte sa po obrovskej chybe Krajčíka dostal do brejku Škutka, ktorý dokázal následne aj prekonať Švengera - 0:1. Seničanov inkasovaný gól motivoval streliť čo najskôr ten vyrovnávajúci. V 26. minúte strieľal Diviš, lopta sa odrazila od obrancu na Babica, ktorý z voleja mieril len tesne vedľa ľavej žrde. O päť minút neskôr našiel Koutný dlhým centrom hlavu Blackburna, ktorého pokus však Tofiloski kryl. Záhorákom sa podarilo vyrovať v 38. minúte: Pavol Masaryk presne našiel na pravom krídle Krajčíka, ktorý následne odcentroval do šestnástky Košíc, kde sa najlepšie Martin Babic a hlavičkou vyrovnal - 1:1. O tri minúty neskôr sa mohli Košice znovu dostať do vedenia, ale Kuzmova delovka tesne minula hornú žrď. V 43. minúte sa do centru Kóňu hlavou zakvačil Blackburn, a Tofiloski mal s jeho pokusom čo robiť. Prvý polčas sa tak skončil remízou 1:1. Doteraz sa hral dosť ofenzívny futbal, ale kazilo to niekoľko nepresných kombinácií na oboch stranách.

Senica nastúpila do druhého polčasu aktívne, čo aj oplatila streleným gólom. V 52. minúte sa presadil po chybe v obrane hostí Jaroslav Diviš - 2:1. V 56. minúte sa však bezrozumne vylúčil Juraj Križko, ktorý za úder päsťou Šinglárovi uvidel červenú kartu. V 60. minúte sklepol Koutný loptu po rohu Kóňu na Brabca, ktorého pokus však mieril do stredu bránky. Postupom času začali Košice tlačiť svojho súpera, ale Senica dokázala aj v oslabení odolávať druhému inkasovanému gólu. V nadstavenom čase si domáci priaznivci zhlboka vydýchli, keďže Bašistova strela skončila na hornej tyči brány Švengera.

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 1:1

Góly: 45. Filip Šebo - 64. Róbert Pich

Slovan Bratislava hostil v šlágri 3. kola Corgoň ligy Žilinu. Slovan nedokázal poraziť šošonov a po sérii neúspešných výsledkov prešla trpezlivosť aj trénera Slovanu Vladimíra Weissa, ktorý po tomto dueli dobrovoľne skončil svoje pôsobenie na Pasienkoch.

V úvode mal miernu prevahu Slovan, ale hostia hrozili rýchlymi a nebezpečnými protiútokmi. V 11. minúte pohrozil Róbert Pich, ktorý sa predral až do šestnástky, no následne z hranice šestnástky len nastrelil Gorosita. V 24. minúte z ľavej strany poslal prudký center Lukšík, ale žiadny hráč v belasom loptu nezasiahol. Po polhodine hry sa do sľubnej šance dostal Bruno Guima, ale uhla už netrafil bránu Putnockého. V nadstavenom čase však Slovan potešil svojich fanúšikov, keď presný center Bagayoka poslal do siete Filip Šebo - 1:0. V prvom polčase sme videli pomerne vyrovnaný futbal, v ktorom však bol efektívnejší Slovan, ktorý vyhrával po polovici hry 1:0.

Žilina začala v druhom polčase o čosi lepšie, keďže belasí upustili z tempa. V 51. minúte mohol vyrovnať Pich, ale Bagayoko v poslednej chvíli skvele zakročil. Po hodine hry znovu centroval z pravej strany domáci Bagayoko, ktorý našiel hlavu Peltiera, ten však mieril tesne nad. V 64. minúte sa hostia dočkali vyrovnávajúceho gólu. Vtedy Róbert Pich krásnou strelou prekvapil v bráne domácich Matúša Putnockého - 1:1. Úspešný strelec hostí sa o šesť minút opäť prezentoval šikovnou prácou, ale tentokrát neuspel proti gólmanovi Slovanu. Od 81. minúty hral Slovan presilovku, keďže bol po faule na Šeba vylúčený Akakpo. Napriek hráčskej prevahe nedokázal Slovan vyťažiť víťazný gól, ktorý znamenal iba remízu 1:1, ktorá nepotešila domácich fanúšikov. Nepotešilo to ani Vladimíra Weissa, ktorý na pozápasovej tlačovke prezradil, že týmto zápasom sa jeho pôsobenie v Slovane končí...

Spartak Trnava - Spartak Myjava 1:1

Góly: 52. Michal Gašparík - 67. Peter Sládek (pen.)

V 3. kole Corgoň ligy privítala Trnava na domácej pôde Myjavu. V súboji Spartakovcov sa zrodila remíza 1:1, takže Myjava získala na horúcej trnavskej pôde cenný bod.

Hostia pohrozili už v 2. minúte, kedy však Sabov pokus spoza šestnástky kryl Raška. Myjava hrala nebojácne, čoho výsledkom bola nebezpečná akcia v 6. minúte. Po rohovom kope hlavičkoval do brvna Raškovej bránky Častulín. V 13. minúte si vytvorila šancu aj Trnava: z ľavej strany nacentroval Hanzel na Bicáka, ten ešte dokázal v páde zakončiť, ale mieril nepresne. V nasledujúcich minútach však už prebral iniciatívu ten známejší a skúsenejší Spartak. V 26. minúte sa dostal do nádejného brejku Gašparík, ale napokon ho skvele zastavila hosťujúca obrana. V 37. minúte sa prekľučkoval až pred Rašku hosťujúci playmaker Kuračka, ale jeho dobrý pokus skúsený český gólman vytlačil nad brvno. V závere polčasu znovu hrozil strelou Kuračka, ale aj tentokrát jeho pokus zneškodnil Martin Raška. Prvý polčas, v ktorom sa hra prelievala z jednej strany na druhú, sa skončil bezgólovou remízou.

Trnava chytila lepšie úvod druhého polčasu ako jej súper, čo aj okorenila gólom. V 52. minúte sa po rohovom kope dostala lopta až ku Gašparíkovi, ktorý presnou strelou k ľavej žrdi nedal šancu Solničkovi - 1:0. V 64. minúte mal sľubnú šancu hosťujúci Petráš, ale zoči-voči Raškovi neuspel. O dve minúty neskôr zabila Myjava "dve muchy jednou ranou". Po nedovolenom zákroku Bicáka na Sládka uvidel domáci stredopoliar druhú žltú kartu, za čo musel ísť pod sprchy. Následne sám faulovaný Sládek s prehľadom premenil Rašku z bieleho bodu - 1:1. V 76. minúte si Sládek dovolil zakončiť pätičkou, ale Raška sa nenechal nachytať. V 80. minúte Pavelka šikovne prepustil loptu Čarnotovi, ktorý z pravej strany nepríjemne vystrelil na Solničku, ten však loptu na dvakrát chytil. V 86. minúte našiel Karhan po dlhom aute hlavu Pavelku, ten však neprekvapil gólmana Myjavy Petra Solničku. V závere zápasu mohol hosťujúci záložník Erik Sabo rozhodnúť celý zápas, ale neuspel po nájazde na Rašku, ktorý tak zabránil pohrome na štadióne Antona Malatinského. Napriek tomu však favorizovaná Trnava nedokázala poraziť nováčika ligy, keďže sa zápas skončil remízou 1:1.

FC Zlaté Moravce - FC Nitra 0:2

28.07.2012 19:30

Góly: 23. Seydouba Soumah, 35. Cléber

Zlaté Moravce v 3. kole Corgoň ligy hostili Nitru. Zverenci Juraja Jarábka nevyspytateľného súpera podcenili, keďže ich súper takmer vo všetkom prevýšil. Dva góly Nitry sú ešte oproti mnohým šanciam dosť málo, keďže Nitrania trafili trikrát bránkovú konštrukciu.

Spočiatku sa hral opatrný futbal, ale o niečo aktívnejší boli hostia. V 14. minúte sa nebezpečným pokusom prezentoval Cléber, ale Kuciak bol pozorný. V 23. minúte sa krásnym sólom prezentoval Soumah, keďže obišiel niekoľko hráčov a technickou strelou k ľavej žrdi nedal Kuciakovi žiadnu šancu - 0:1. Tréner Juraj Jarábek urobil už v 33. minúte dvojité zmeny, čo nasvedčovalo tomu, že s prejavom jeho mužstva nebol spokojný. Ani tento zásah do zostavy nebol pre domáceho kouča užitočný, keďže v 35. minúte hostia zvýšili vedenie. V strede ihriska stratil loptu Kováč, ktorú mu zobral Soumah, ten krásnou nahrávkou vysunul Clebera, ktorý z rohu šestnástky prestrelil Kuciaka - 0:2. V 43. minúte pohrozili aj domáci, po centri Žiláka z pravej strany zakončil Bernáth tesne vedľa. Po polčasovom hvizde odchádzali domáci hráči dosť sklamaní, keďže ich nepresvedčivý výkon potrestali šikovní Nitrania dvoma gólmi.

Po zmene strán sa herný prejav domácich takmer nezmenil, naopak hostia boli čoraz aktívnejší. Mali niekoľko vyložených šancí, ale veľkú smolu v záverečnej fáze. Totižto postupne do žrdí Kuciakovej brány triafali Šimončič a dvakrát Soumah. Guinejský legionár Soumah šiel dokonca aj sám na Kuciakovu bránu, ale mieril vedľa. Domáci pohrozili iba zúfalými pokusmi Pavloviča a Orávika. Zlatým Moravciam sa už do konca duelu nepodarilo streliť čestný gól, ale zároveň môžu byť Zlatomoravčania radi, že inkasovali iba dva góly. Nitrania totiž strelili trikrát bránkovú konštrukciu a k tomu niekoľko sľubných šancí nepremenili.

MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 1:0

Góly: 59. Štefan Pekár

Ružomberok znovu doma vyhral v derby cez kopec nad Banskou Bystricou. Liptáci boli v zápase efektívnejší a vyhrali 1:0. Dukle sa mimochodom od slovenskej samostatnosti stále nepodarilo vyhrať pod Čebraťom v tomto derby.

Úvod zápasu patril domácim, ale nedokázali si vytvoriť sľubnú šancu, a neskôr už naopak preberala iniciatívu Dukla. V 16. minúte po krátko rozohratom rohovom kope centroval Považanec na hlavu Gyömbéra, ktorého dobrú hlavičku zblokoval Jurkemik. V 22. minúte hneď dvakrát pohrozila Banská Bystrica. Najprv Zich zneškodnil pokus Považanca z priameho kopu, onedlho Brašeň zblízka v dobrej pozícii len tesne prehlavičkoval Zichovu bránku. V 40. minúte pohrozili domáci, keď Lovásovu nebezpečnú strelu pred Borošom napokon zblokoval hosťujúci obranca na rohový kop. Polčas sa skončil bez gólov

Úvod druhého polčasu patril domácim. V 56. minúte sa po rohovom kope ocitol v dobrej šanci Lukáš Greššák, ale zblízka prekopol bránu Boroša. O niekoľko sekúnd neskôr po dobrom centri hlavičkoval domáci Serečin, ale jeho pokus mieril tesne vedľa. Po hodine hry sa však Ružomberok ujal vedenia, keď Ďubekov center hlavou poslal do siete Pekár - 1:0. V 66. minúte pohrozili hostia, keď Brašeňovu strelu spoza šestnástky vyrazil Zich na rohový kop. V 75. minúte mohol zvýšiť náskok domácich Filip Serečin, ale jeho krížna strela tesne minula bránu Boroša. O päť minút neskôr mali domáci opäť veľkú šancu, keď Pekárov pokus skončil na brvne. V 85. minúte podržal hostí gólman Peter Boroš, keďže vyrazil Serečinovu prudkú strelu spoza šestnástky. V závere si už Liptáci postrážili vedeniea a po zisku ďalších troch bodov sa Ružomberok priebežne dostáva na čelo tabuľky.

AS Trenčín - Tatran Prešov 2:1

28.07.2012 17:30

Góly: 12. David Depetris, 85. David Depetris - 74. Ramon (vl.)

Trenčín pokračuje v solídnych výkonoch na domácom trávniku a pripisuje si ďalšie tri body. Proti Prešovu sa však natrápil, no opäť zabral kanonier Depetris a posunul svojho zamestnávateľa do čela tabuľky.

Prvú možnosť mal Depetris už v 5. minúte, ale svojou akciou trafil len do brániaceho hráča hostí. Vysoko nad bránu potom pálil Baez. V 13. minúte sa však už skóre menilo. Center Holúbka nikým nekrytý Depetris zakončil presne do siete a bolo 1:0. Trenčania nepoľavovali a stále mali loptu na kopačkách, lenže aho Tatran nehral pasívne a snažil sa vyrážať do brejkov. Vysoko nad páli aj Pribula, to po jednom z rohových kopov, Prešov sa často k zakončeniu nedostával. Po polhodine hry mohol vyrovnať Pribula, ale netrafil bránu, hoci mieril sľubne. Veľká škoda pre Tatran to bola aj v 42. minúte. To sa opäť aktívny Pribula rútil sám na Volešáka, ale strela mu nesadla a so šancou naložil zle. Do kabín sa tak šlo za stavu 1:0.

Hneď na začiatku druhého dejstva sa mohli radovať hostia. Odrazená lopta po akcii sa z ničoho nič ocitla pred bránou, kde číhal Marcin, ale nestihol lepšie zakončiť, keďže sa do strely vrhol Holúbek. Centimetre potom chýbali po hodine hry Štefánikovi. To predtým pekne zabojoval Lobotka a pripravil šancu svojmu kolegovi, lenže k vedeniu o dva góly chýbal aj kúsok šťastia a rozvahy. Napokon to bol pre AS dôležitý moment, pretože namiesto vedenia prišlo vyrovnanie. V 74. minúte sa dostal do akcie po vedení lopty Gubom mladučký Marcin a jeho strela sa odrazila od Ramona do siete - 1:1. Prešov mohl následne niečo vymyslieť pred bránou opäť, ale Volešák bol pri akcii Kostadinova pozorný. Trenčín začal opäť aktívnejšie útočiť a vyplatilo sa. Lobotka našiel Depetrisa, ktorý nekompromisne zavesil pod brvno a rozhodol o osude zápasu - 2:1. V závere prišiel na roh do vápna aj brankár Diviš, ale Prešov už po rohu nevyrovnal ani v následnej trme-vrme a tak nevyužil slabší deň domáceho AS a ide domov s nulou po smolnom konci podobne ako na Pasienkoch proti Slovanu. Trenčín tak doma opäť zvíťazil, ale formu by už konečne mohol potvrdiť aj inde, ako na domácom štadióne. Uvidíme, či sa mu to podarí.