2 : 1
(1:0)

Depetris zariadil ďalšie tri body. A opäť doma

Trenčín pokračuje v solídnych výkonoch na domácom trávniku a pripisuje si ďalšie tri body. Proti Prešovu sa však natrápil, no opäť zabral kanonier Depetris a posunul svojho zamestnávateľa do čela tabuľky.

Prvú možnosť mal Depetris už v 5. minúte, ale svojou akciou trafil len do brániaceho hráča hostí. Vysoko nad bránu potom pálil Baez. V 13. minúte sa však už skóre menilo. Center Holúbka nikým nekrytý Depetris zakončil presne do siete a bolo 1:0. Trenčania nepoľavovali a stále mali loptu na kopačkách, lenže aho Tatran nehral pasívne a snažil sa vyrážať do brejkov. Vysoko nad páli aj Pribula, to po jednom z rohových kopov, Prešov sa často k zakončeniu nedostával. Po polhodine hry mohol vyrovnať Pribula, ale netrafil bránu, hoci mieril sľubne. Veľká škoda pre Tatran to bola aj v 42. minúte. To sa opäť aktívny Pribula rútil sám na Volešáka, ale strela mu nesadla a so šancou naložil zle. Do kabín sa tak šlo za stavu 1:0.

Hneď na začiatku druhého dejstva sa mohli radovať hostia. Odrazená lopta po akcii sa z ničoho nič ocitla pred bránou, kde číhal Marcin, ale nestihol lepšie zakončiť, keďže sa do strely vrhol Holúbek. Centimetre potom chýbali po hodine hry Štefánikovi. To predtým pekne zabojoval Lobotka a pripravil šancu svojmu kolegovi, lenže k vedeniu o dva góly chýbal aj kúsok šťastia a rozvahy. Napokon to bol pre AS dôležitý moment, pretože namiesto vedenia prišlo vyrovnanie. V 74. minúte sa dostal do akcie po vedení lopty Gubom mladučký Marcin a jeho strela sa odrazila od Ramona do siete - 1:1. Prešov mohl následne niečo vymyslieť pred bránou opäť, ale Volešák bol pri akcii Kostadinova pozorný. Trenčín začal opäť aktívnejšie útočiť a vyplatilo sa. Lobotka našiel Depetrisa, ktorý nekompromisne zavesil pod brvno a rozhodol o osude zápasu - 2:1. V závere prišiel na roh do vápna aj brankár Diviš, ale Prešov už po rohu nevyrovnal ani v následnej trme-vrme a tak nevyužil slabší deň domáceho AS a ide domov s nulou po smolnom konci podobne ako na Pasienkoch proti Slovanu. Trenčín tak doma opäť zvíťazil, ale formu by už konečne mohol potvrdiť aj inde, ako na domácom štadióne. Uvidíme, či sa mu to podarí.

Autor: Ľubomír Hudačko