29.07.2012 19:30 CET
1 : 1
(1:0)

Šláger 3. kola sa skončil remízou 1:1

Slovan Bratislava hostil v šlágri 3. kola Corgoň ligy Žilinu. Slovan nedokázal poraziť šošonov a po sérii neúspešných výsledkov prešla trpezlivosť aj trénera Slovanu Vladimíra Weissa, ktorý po tomto dueli dobrovoľne skončil svoje pôsobenie na Pasienkoch.

V úvode mal miernu prevahu Slovan, ale hostia hrozili rýchlymi a nebezpečnými protiútokmi. V 11. minúte pohrozil Róbert Pich, ktorý sa predral až do šestnástky, no následne z hranice šestnástky len nastrelil Gorosita. V 24. minúte z ľavej strany poslal prudký center Lukšík, ale žiadny hráč v belasom loptu nezasiahol. Po polhodine hry sa do sľubnej šance dostal Bruno Guima, ale uhla už netrafil bránu Putnockého. V nadstavenom čase však Slovan potešil svojich fanúšikov, keď presný center Bagayoka poslal do siete Filip Šebo - 1:0. V prvom polčase sme videli pomerne vyrovnaný futbal, v ktorom však bol efektívnejší Slovan, ktorý vyhrával po polovici hry 1:0.

Žilina začala v druhom polčase o čosi lepšie, keďže belasí upustili z tempa. V 51. minúte mohol vyrovnať Pich, ale Bagayoko v poslednej chvíli skvele zakročil. Po hodine hry znovu centroval z pravej strany domáci Bagayoko, ktorý našiel hlavu Peltiera, ten však mieril tesne nad. V 64. minúte sa hostia dočkali vyrovnávajúceho gólu. Vtedy Róbert Pich krásnou strelou prekvapil v bráne domácich Matúša Putnockého - 1:1. Úspešný strelec hostí sa o šesť minút opäť prezentoval šikovnou prácou, ale tentokrát neuspel proti gólmanovi Slovanu. Od 81. minúty hral Slovan presilovku, keďže bol po faule na Šeba vylúčený Akakpo. Napriek hráčskej prevahe nedokázal Slovan vyťažiť víťazný gól, ktorý znamenal iba remízu 1:1, ktorá nepotešila domácich fanúšikov. Nepotešilo to ani Vladimíra Weissa, ktorý na pozápasovej tlačovke prezradil, že týmto zápasom sa jeho pôsobenie v Slovane končí...

Autor: Filip Kubaliak