29.07.2012 19:30 CET
2 : 1
(1:1)

Senica získala utrápenú výhru proti Košiciam

Senica hostila v 3. kole Corgoň ligy Košice. Záhoráci sa v zápase pre tri body ale poriadne nadreli, keďže vyhrali tesne 2:1. Košice však možno mohli dosiahnuť aj deľbu bodov, keďže napríklad v úplnom závere nastrelil Bašista brvno Švengerovej brány.

Senica bola v úvode aktívnejžia než Košice, no napriek tomu východniari strelili gól prví. V 16. minúte sa po obrovskej chybe Krajčíka dostal do brejku Škutka, ktorý dokázal následne aj prekonať Švengera - 0:1. Seničanov inkasovaný gól motivoval streliť čo najskôr ten vyrovnávajúci. V 26. minúte strieľal Diviš, lopta sa odrazila od obrancu na Babica, ktorý z voleja mieril len tesne vedľa ľavej žrde. O päť minút neskôr našiel Koutný dlhým centrom hlavu Blackburna, ktorého pokus však Tofiloski kryl. Záhorákom sa podarilo vyrovať v 38. minúte: Pavol Masaryk presne našiel na pravom krídle Krajčíka, ktorý následne odcentroval do šestnástky Košíc, kde sa najlepšie Martin Babic a hlavičkou vyrovnal - 1:1. O tri minúty neskôr sa mohli Košice znovu dostať do vedenia, ale Kuzmova delovka tesne minula hornú žrď. V 43. minúte sa do centru Kóňu hlavou zakvačil Blackburn, a Tofiloski mal s jeho pokusom čo robiť. Prvý polčas sa tak skončil remízou 1:1. Doteraz sa hral dosť ofenzívny futbal, ale kazilo to niekoľko nepresných kombinácií na oboch stranách.

Senica nastúpila do druhého polčasu aktívne, čo aj oplatila streleným gólom. V 52. minúte sa presadil po chybe v obrane hostí Jaroslav Diviš - 2:1. V 56. minúte sa však bezrozumne vylúčil Juraj Križko, ktorý za úder päsťou Šinglárovi uvidel červenú kartu. V 60. minúte sklepol Koutný loptu po rohu Kóňu na Brabca, ktorého pokus však mieril do stredu bránky. Postupom času začali Košice tlačiť svojho súpera, ale Senica dokázala aj v oslabení odolávať druhému inkasovanému gólu. V nadstavenom čase si domáci priaznivci zhlboka vydýchli, keďže Bašistova strela skončila na hornej tyči brány Švengera.

Autor: Filip Kubaliak