Marek Jarolím trénuje se Slavií

Marek Jarolím by se mohl vrátit do pražské Slavie, s klubem dnes začal trénovat a v následujících dnech se rozhodne o případném angažmá. 29letý záložník v minulosti hrával za Plzeň, Jablonec a Teplice, naposledy oblékal dres čínského klubu Hangzhou Greentown.

25.08.201312:56

Habanec: Potřebovali jsme dát první branku

Slovácko prohrálo 1:3 s Plzní a trenér Svatopluk Habanec lamentoval nad neproměněnými příležitostmi. "Měli jsme dvě vyložené šance. Je škoda, že jsme je neproměnili. Porazit tak kvalitního soupeře, jakým je Plzeň je nutné vstřelit první branku," uvedl Habanec.

25.08.201311:24

Vrba vysvětloval změny v sestavě

Plzeň včera vyhrála 3:1 na Slovácku i bez některých opor, které trenéra Pavel Vrba šetřil na odvetu předkola Ligy mistrů v Mariboru. "Při sestavě jsem vycházel z toho, že Horváth je už ve věku, kdy tři zápasy v týdnu obtížně zvládá. Také Čišovského jsem chtěl nechat odpočinout," vysvětlil Vrba složení plzeňské sestavy.

24.08.201323:57

Kalvoda: Náš výkon se nedal nazvat fotbalem

Znojmo dnes prohrálo 0:1 se Slávií a Leoš Kalvoda byl nespokojený hlavně s první půlí. "Náš výkon v prvním poločase se nedal nazvat fotbalem. Hráli jsme bez pohybu, bez důrazu, hráči bez míče se nenabízeli," posteskl si po utkání kouč ligového nováčka.

24.08.201322:04

Gambrinus liga - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Znojmo - Slavia 0:1 (25. Koreš), Slovácko - Plzeň 1:3 (68. Valenta - 41. Kovařík, 61. Ďuriš, 70. Tecl).

23.08.201323:41

Minář: Jsem z našeho výkonu zklamaný

Mladá Boleslav sice vybojovala remízu na hřišti Dukly, Ladislav Minář ale nebyl po zápase spokojen. ""Můžeme se bavit o tom, že máme bod ze hřiště soupeře, ale já jsem z našeho výkonu zklamaný. V prvním poločase jsme si trošku spletli sport. Hrou, kterou jsme předváděli, jsme na míči kvalitu měli, ale nebyli nebezpeční směrem dopředu. Když takovým způsobem promrháme první poločas, tak máme jen možnost, abychom vyrovnali, ne abychom hráli na vítězství," uvedl boleslavský trenér.

23.08.201322:05

Dnešní výsledky české ligy: Dukla - Mladá Boleslav 1:1 (58. Romera - 89. Nešpor), Sparta - Příbram 4:0 (10. Hušbauer, 75. Lafata, 84. a 88. Bednář).

22.08.201323:07

Kopicův trest zůstává v platnosti

Jihlavský stoper Milan Kopic neuspěl se žádostí o prominutí zbytku třízápasového trestu za vyloučení ve 4. kole za ostrý faul na libereckého Josefa Šurala.

22.08.201321:10

Disciplinárka řeší sparťanské fanoušky

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR zahájila řízení se Spartou Praha kvůli řádění jejích fanoušků v sobotním ligovém utkání na hřišti Plzně. Kvůli nedostatečné pořadatelské službě hrozí trest také domácí Viktorii. Sparťanští příznivci při utkání používali dýmovnice a dělobuchy. Policie po utkání zadržela šest fanoušků, kteří si ze stadionu Plzně odnášeli sedačky i s opěradly.

22.08.201311:54

Kadeřábek prodloužil smlouvu

Pavel Kadeřábek spojil i svoji další budoucnost s pražskou Spartou, s níž prodloužil smlouvu do června roku 2016. Jednadvacetiletý odchovanec Sparty si v letošní sezoně vydobyl místo v základní sestavě na postu pravého obránce, kde odehrál všech pět ligových zápasů. Kadeřábek se před dvěma lety stal v Rumunsku také vicemistrem Evropy do 19 let.

22.08.201311:15

Slavia shání posily

Vedení Slavie se snaží posílit kádr. Podle deníku Sport mají sešívání zájem o Tomáše Zápotočného (Sparta) a svého bývalého hráče Milana Černého (Sivasspor).

20.08.201313:45

Fujerik zřejmě bude muset ukončit kariéru

Vážné poranění kolena utrpěl devětadvacetiletý fotbalista Slovácka Lukáš Fujerik. Má přetržený zadní i přední křížový vaz, natržené postranní vazy a poškozený meniskus. Zranění si přivodil v nedělním utkání MSFL mezi béčkem Slovácka a HFK Olomouc. V nejvyšší soutěži Fujerik odehrál 71 utkání a vstřelil šest branek. "Zranění je velmi vážného charakteru a dle vyjádření lékařů zřejmě znamená konec aktivní kariéry," řekl ČTK mluvčí Slovácka František Uhříček. Fujerik zatím podstoupil operaci poraněného menisku a plastiku obou přetržených vazů. Po splasknutí otoku ho zhruba za dva týdny čeká další operace natržených vazů.

20.08.201313:30

Gambrinus liga - ideální sestava

All Stars Media 5. kola Gambrinus ligy: Berkovec (Bohemians 1905, 6 nominací) - Jugas (Příbram, 6), Kováč (Liberec, 4), Štetina (Dukla, 8) - Kopic (Jablonec, 7), Mareš (Příbram, 5), Hořava (Plzeň, 5), Táborský (6) - Mahmutovič (oba Teplice, 9), Heinz (Znojmo, 8), Stratil (Příbram, 5).
Sestava ČTK: Berkovec - Jugas, Kováč, Štetina - Kopic, Mareš, Táborský, Nivaldo (Teplice) - Mahmutovič, Heinz, Stratil.

20.08.201309:55

Habanec byl s bodem spokojen

Trenér Slovácka Svatopluk Habanec bere bod z divokého utkání na hřišti Bohemians. Hosté měli několik dobrých šancí, v závěru se ale bránili v devíti lidech. "Mě hrozně mrzí, že jsme v první půli nevstřelili minimálně dvě branky, měli jsme tři velké příležitosti a nepadlo to tam. Naopak jsme nepohlídali jednu standardní situaci a prohrávali 0:1. Druhá půle z naší strany nebyla nijak zvlášť povedená, ale dostali jsme se alespoň do standardních situací a při jedné z nich dali branku. Oslabení o dva hráče bylo určitě naší vinou. Závěr byl hektický a v emocích, ale s odstupem času musím říct, že za tu první půli jsme si minimálně bod zasloužili. A je to pro nás alespoň jeden plusový bod," uvedl Habanec.

20.08.201309:08

Ljevakovič nasbíral čtyři žluté

Teplický záložník Admir Ljevakovič se stal prvním hráčem v nové sezoně Gambrinus ligy, který obdržel čtyři žluté karty. Čeká ho tak trest na jeden zápas. Další osmička hráčů posbírala za uplynulých pět kol tři karetní napomínání.

20.08.201308:26

Weberovi se zápas hodnotil těžko

Bohemians včera nedokázali porazit Slovácko, přestože soupeř dohrával v devíti lidech. "První půle pro nás dopadla výsledkově líp, než byl obraz na hřišti. Soupeř nás přehrával v rychlém přechodu, měl tam dvě tři šance. Výsledek byl dílem štěstí a výkonu brankáře Berkovce. Ve druhé půli jsme cítili, že to není v pořádku, přestože vedeme. Patnáct minut druhého poločasu ale byla naše nejlepší pasáž, měli jsme šance, abychom utkání definitivně zlomili. Potom se mi to těžko hodnotí. Každé takové vyloučení je zásah do utkání, které ho znehodnotí. Přijdou emoce, zdržování a už to není moc o fotbale. Soupeř si za druhou půli nezasloužil prohrát a my možná nezasloužili vyhrát. Je to pro nás smutné a těžké. Měli jsme to zvládnout lépe, když už jsme se dostali do takového vedení," říkal trenér Bohemians Jozef Weber.

19.08.201323:41

Petrouš: Jsem pod tím podepsaný

Michal Petrouš připustil, že jeho pozice po debaklu 0:7 od Teplic může být ohrožena. "Určitě se tím vedení bude minimálně zabývat. Je to obrovská ostuda a já jsem pod tím podepsaný jako hlavní trenér. Ale neutíkám z boje. Nechám si noc, vyspím se z toho a s chladnou hlavou se k tomu postavím. Pořád tomu nechci věřit, přijde mi to jako zlý sen," řekl trenér Slavie.

19.08.201322:23

Slavia inkasovala nejtěžší porážku v historii

Dnešní debakl 0:7 s Teplicemi je pro pražskou Slavii nejtěžší porážkou v historii. Předchozí nejvyšší prohru v samostatné nejvyšší soutěži červenobílí utrpěli v roce 1998 v Ostravě, kde podlehli 0:5.

19.08.201322:05

Dnešní výsledky české ligy: Bohemians - Slovácko 1:1 (33. Jindřišek - 66. Valenta), Slavia Praha - Teplice 0:7 (11. Táborský, 27. Jablonský, 64., 79. a 87. Mahmutovič, 72. Matula, 90. Ljevakovič).