15.04.2014 16:30 CET
4 : 1
(0:0)

MFK Košice - MFK Ružomberok 4:1

Košice mieria do pohárovej Európy! Zahrajú si ju naisto, pretože Slovan bude mať účasť v predkole LM vďaka titulu. V odvete domáceho pohára predčili Ružomberok pomerne jednoznačne, hoci prehrávali. Finále ale majú v hrsti a majú dôvod oslavovať.

Liptovčania sa pre zmenu utápajú v kríze a nová metla v podobe trénera Chovanca mietla dobre len v úvode jeho nástupu. Prehrali štvrtý zápas za sebou a to neveští nič dobré. Napríklad aj to, že v domácom pohári končia, pritom si po štvrťhodine hry mohli vypracovať prvý gól, ale z priameho kopu mieril Ďubek len do žrde. Košičania sa v prvom polčase snažili súpera prekvapiť centrami do pokutového územia, no obrana Ružomberčanov si s nimi dokázala poradiť. Najväčšiu šancu domácich v prvom dejstve mal v 31. minúte Diaby. Po Novákovej prihrávke zvnútra šestnástky proti brankárovi Kováčovi neuspel. Prvý polčas sa tak skončil bez gólov a hrozilo, že ak tímy nevsietia ani jeden zásah, pôjde sa do predĺženia.

Ako prví zahrozili po zmene strán Ružomberčania. Lovás ale mieril nepresne a tak sa dostali k slovu domáci. Tí odpovedali podobne nepresným pokusom Nováka z priameho kopu. V 55. minúte vyšlo hosťom prečíslenie, prvú strelu vyrazil Tofiloski priamo pred Lovása, ktorý nikým nekrytý poslal hostí do vedenia - 0:1. Hostia sa však z vedenia tešili len krátko, ale aj vyrovnanie by im dávalo postup do rúk. Hneď v následnom protiútoku však potiahol akciu po pravej strane Viazanko a jeho prihrávku pred bránku usmernil Diaby za chrbát Kováča 1:1. Zaujímavú časť zápasu podčiarkla aj akcia Ďubeka, ktorého strelu v 59. minúte Tofiloski s námahou vyrazil. Strelec vyrovnávajúceho gólu Diaby bol blízko k druhému zásahu v 62. minúte, no Šinglárov center neusmernil do ružomberskej brány. Hostia sa sústredili na bránenie nerozhodného výsledku. Košičania sa snažili o druhý gól, ktorého sa dočkali v 73. minúte. Prihrávku Pačindu v 73. minúte zúročil Novák na tvrdú a presnú strelu - 2:1. V eufórii hrajúci domáci zakrátko pridali aj tretí gól. Na priamy kop Pačindu ideálne vyskočil Bašista a v 78. minúte upravil na 3:1. Hostí inkasované góly zaskočili a proti organizovane hrajúcim Košičanom sa nevedeli presadiť. Aj keď už prakticky bolo rozhodnuté, Novák sa nešetril. V závere po chybe obrany opäť uspel proti brankárovi a zvýšil stav. A to ešte v poslednej akcii mieril do konštrukcie brány. Postup ale celkom výrazný východniarom neušiel a môžu sa tešiť na finále proti Slovanu. Okrem toho aj na pohárovú Európu pre budúcu sezónu.

Autor: Ľubomír Hudačko / sport.sk