Historie se opakuje, Coupe de France znovu vyhrál Guingamp

Tak jako před pěti lety i tentokráte dopadlo bretaňské finále Coupe de France lépe překvapivě pro Guingamp, který se tak v příští sezóně může těšit na Evropskou ligu. Rennes opět ve velkém zápase zklamalo a na cennou trofej dále čeká od roku 1971. Na Stade de France ho rozesmutnily branky Martinse Pereiry a Yatabarého.

Svěřenci Philippeho Montaniera se svým lokálním rivalem prohráli i potřetí v sezóně 0:2. A i v tomhle případě předvedli výkon pod jejich očekávání. Guingamp byl po vítězství hladovější, hrál především velmi jistě vzadu, a mohl tak zaslouženě podruhé ve své historii zvednout slavný pohár nad hlavami.

EAG vůbec na svého soupeře vyrukoval nebojácně od úvodních minut. Už v 9. minutě hlavičkoval těsně mimo Mandanne, do další šance se následně dostal Kerbrat, ale ani on nakonec nebyl úspěšný v koncovce. Také Beauvue výrazněji postrašil brankáře Costila, nicméně skóre utkání se pořád neměnilo.

Rennes bylo i směrem dopředu bezzubé. Prakticky jedinkrát za celý první poločas se musel mezi třemi tyčemi mít na pozoru gólman Samassa, ten ale pohodlně sebral míč do rukavic po přímém kopu Toivonena. Osm minut před přestávkou tak udeřil soupeř. Vítězný gól si na své konto připsal Martins Pereira.

Costilovi se nepodařilo míč schovat do svých rukavic, proto se guingampksému obránci podařilo ho tvrdě dorazit, kam potřeboval. Těsně po obrátce navíc přidal druhou branku Yatabaré, muž, na kterého si mělo Rennes dávat největšího bacha. Právě on totiž svoje mužstvo v Ligue 1 pořád směruje k záchraně.

Jenže obrana si s ním poradit zkrátka nedokázala, Yatabaré byl až příliš volný a po pasu z levé strany od Langila překonal Costila hlavou podruhé. Od té chvíle kouč Jocelyn Gourvennec udílel především defenzivní pokyny. Hlavně skvělou taktickou hrou se nakonec Guingampu podařilo vedení udržet.

Záložník Alessandrini hrál pod svoje možnosti, Toivonen nálepku bystrého útočníka se skvělou koncovkou nepotvrdil. V závěru chyběl Švédovi jen kousek, aby se protáhl k centru od svého spoluhráče. Ale nestalo se tak. A v celém Rennes, včetně kapitána Romaina Danzého, který jako jediný pamatuje i finále z roku 2009, opět jen smutní.

Autor: Patrik Sandev / ligue1.com