Hybš po prvním gólu za Spartu ani nevěděl, jak má slavit

Sparťané se po výhře 4:0 v semifinále Poháru České pošty s Jabloncem mohou pyšnit zajímavou bilancí. V této sezoně dal v jejich dresu soutěžní gól každý hráč aktuální soupisky, který nastoupil v lize. Tedy až na brankáře Tomáše Vaclíka. Posledním čekatelem na gól byl levý bek Matěj Hybš.

Sparta deklasovala Jablonec 4:0 a postoupila do finále poháru

Fotbalisté Sparty Praha si zahrají finále Poháru České pošty. V dnešní odvetě semifinále s obhájcem loňského triumfu Jabloncem dohnali manko 1:3 z prvního duelu a po jasné domácí výhře 4:0 góly Kadeřábka, Hybše, Hušbauera a Váchy si zajistili postup.

Plzeň nakročila do finále domácí výhrou 2:0 nad Brnem

Plzeň udělala první krok k postupu do finále Poháru České pošty, když v úvodním semifinále doma porazila Zbrojovku Brno 2:0. Viktorii poslal do vedení už ve 2. minutě Tecl, od 44. minuty pak dohrávalo Brno bez vyloučeného Keresteše. Přesilovku využil v závěru střídající Ďuriš a ještě vylepšil pozici do odvety, která se bude hrát 1. května.

Špita potěšila výhra nad Spartou a věří, že se dočká sté nuly

Téměř po dvou měsících a teprve podruhé v jarní sezoně se dostal Michal Špit do branky a hned pomohl Jablonci několika výbornými zákroky k výhře 3:1 nad Spartou v úvodním semifinále Poháru České pošty. Výhry nad lídrem ligy si cenil a věřil, že jeho tým za dva týdny v odvetě završí postup do finále.

Sparta poprvé v sezoně třikrát inkasovala, Jablonci podlehla 1:3

Jablonečtí porazili v úvodním semifinále Poháru České pošty Spartu 3:1 a opět se o něco přiblížili obhajobě loňského triumfu. Skóre otevřel ve 34. minutě Brazilec Rossi, druhý gól přidal po pauze Kopic. V 82. minutě snížil Přikryl, ale poslední slovo měl Čížek.

Plzeň se bude snažit semifinále s Brnem rozhodnout už doma

Brněnští budou ve čtvrtek bojovat na hřišti Plzně o šanci na historický postup do finále Poháru České pošty. Moravský klub čeká čtvrtý pokus, předchozí tři semifinále Brno nezvládlo. Tentokrát si na něj brousí zuby Viktoria, která by ráda o postupu rozhodla už v úvodním domácím zápase.

Semifinále poháru rozehrají Jablonec a Sparta

Hráči Jablonce a Sparty ve středu úvodním zápasem rozehrají semifinále Poháru České pošty. Zatímco pro obhájce triumfu ze severu Čech je soutěž jedinou možností, jak postoupit do evropských pohárů, Pražané usilují o to, aby podruhé v historii získali double.

Asi jsem pohárový střelec, řekl hrdina Plzně Kovařík

I když jeho hlavní zbraní jsou přesné centry na spoluhráče, v Poháru České pošty se plzeňský Jan Kovařík mění ve střelce. Nejprve dvěma góly pomohl Viktorii k postupu z osmifinále přes Domažlice, dnes jediným gólem rozhodl první čtvrtfinále s Jihlavou. Navíc jen minutu a půl po příchodu na hřiště jako střídající hráč.

V poháru se hraje o semifinále, Sparta dohání ztrátu

Pohár České pošty v tomto týdnu pozná tři semifinalisty. Ve středečním odvetném čtvrtfinále se Sparta doma proti Dukle pokusí smazat ztrátu 1:2, o den později bude Slavia v Brně dotahovat manko 0:1. Obhájce trofeje Jablonec se ve čtvrtek představí v Mladé Boleslavi, kterou doma porazil 2:0.

Boleslav pod Jarolímem poprvé prohrála, v Jablonci podlehla 0:2

Jablonečtí porazili v úvodním čtvrtfinále Poháru České pošty Mladou Boleslav 2:0 a mají výhodnou pozici před odvetou, která se hraje za týden. Obhájce triumfu rozhodl o výhře v závěru první půle, kdy se v rozmezí šesti minut trefili Brazilec Rossi a Jan Kopic.

Lavička: O neporazitelnost jsme na Dukle přijít nechtěli

Od loňského července, kdy nestačili v předkole Evropské ligy na Häcken, fotbalisté Sparty neprohráli soutěžní zápas. Jejich třiadvacet utkání dlouhá série skončila až po dnešní porážce 1:2 v úvodním čtvrtfinále Poháru České pošty s Duklou.

Vošahlík se nedivil fanouškům, že po zápase na Slavii pískali

V prvních dvou zápasech pod nizozemským koučem Alexem Pastoorem fotbalisté Slavie předvedli zlepšené výkony, další dva duely jim ale doma hrubě nevyšly. V neděli prohráli v Edenu v lize s Jihlavou 1:2 a dnes v úvodním čtvrtfinále poháru s Brnem 0:1. Záložník Pražanů Jan Vošahlík se proto nedivil fanouškům, že po zápase na svůj tým nadávali a pískali.

Pohár čeká repríza loňského finále i malé pražské derby

Poprvé v letošním roce čeká kluby Pohár České pošty. Na programu jsou v tomto týdnu tři úvodní zápasy čtvrtfinále a také odveta osmifinále mezi Plzní a třetiligovými Domažlicemi. Ve středu se v malém pražském derby poměří Dukla s ligovým lídrem Spartou a Slavia přivítá Brno.

Pastoor chce hrát se Slavií ofenzivněji a získat pohár

Nový trenér Slavie Alex Pastoor připustil, že nabídku z Čech vůbec nečekal, je pro něj ale velkou motivací. Sedmačtyřicetiletý nizozemský kouč chce využít zkušeností s mladými hráči a s novými svěřenci hrát útočně. Nesmí to ale být ruská ruleta. V tabulce by rád Slavii posunul z desátého místa co nejvýš a vyhrál domácí pohár.

Česko a Slovensko plánují společný pohár

Fotbalová asociace ČR se předběžně domluvila se slovenským svazem na společném Československém poháru. Konkrétněji se projekt bude řešit v únoru, kdy se bude probírat i stále živá otázka federální ligy. Předseda FAČR Miroslav Pelta to dnes řešil s předsedou SFZ Jánem Kováčikem.