18.03.2012 15:00 CET
0 : 0
(0:0)

Inter Milán - Atalanta BC 0:0

Bídně hrající Inter prohlubuje svojí krizi. Po vyřazení od Marseille se nezadařilo ani v Serii A. Nerazzurri doma pouze remizovali 0:0 s Atalantou. Šance přitom měli, tu největší spálil Diego Milito - nedal pokutový kop.

Výhodu penalty měl Inter už ve 22. minutě, kdy Bellini fauloval ve vápně Pazziniho. Milito ale selhal, míč sice namířil přesně k tyči, ale Consigli jeho úmysl vystihl a penaltu zlikvidoval na rohový kop. Inter si chtěl co nejrychleji vše vynahradit, Obiho dobrá rána šla nad břevno. Svěřenci trenéra Claudia Ranieriho měli více ze hry a Atalantu do žádných větších šancí nepouštěli, svojí převahu ale nedokázali brankově vyjádřit a to platilo i o druhém poločasu.

V 62. minutě měl na kopačce vedoucí gól hostující Gabbiadini, Julio Cesar ale svůj tým podržel a měl velkou zásluhu na průběžném nerozhodném výsledku 0:0. S přibývajícím časem se Interu zmocňovala herní křeč, ne a ne si vytvořit pořádnou šanci a skórovat.

Jedenáct minut před koncem se Atalanta dožadovala pokutového kopu, provinil se stoper Lúcio. Rozuzlení zápasu se nekonalo ani v dlouhém pětiminutovém nastaveném čase. Inter znovu nedokázal doma vyhrát, dnes pouze remizoval s Atalantou 0:0.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net