27.11.2011 20:45 CET
4 : 0
(4:0)

AC Milán - Chievo Verona 4:0

AC Milán díky skvělému prvnímu poločasu rozdrtil Chievo 4:0 a v tabulce už je druhý. Všechny branky padly už v prvním poločase, dvakrát se prosadil Zlatan Ibrahimovič a po jedné brance si připsali Brazilci Pato a Thiago Silva, jenž celý účet načal.

Pokud si Chievo dělalo zálusk na bodový zisk, muselo se s touto vizí už po osmi minutách rozloučit. Thiago Silva totiž za hranicí vápna vypálil nechytatelnou placírkou přesně k tyči a Milán vedl 1:0. O osm minut později ho ze stejné vzdálenosti napodobil Zlatan Ibrahimovič, jeho kop byla ale o poznání geniálnější. Ibra z kroku vypálil pod břevno, byl to jakýsi polo-přehoz, každopádně skvěle kopnutý - 2:0 pro AC Milán.

Ve 33. minutě zvyšoval Milán už na 3:0. Po rohovém kopu se dostal ke střele Aquilani, po teči protihráče míč výrazně změnil směr, Sorrentino šel do protipohybu a Alexandre Pato před prázdnou brankou v poklidu doklepl. Trenér hostí Domenico Di Carlo měl o čem přemýšlet, jeho svěřenci prohrávali po půlhodině hry s Milánem 0:3.

To ale nebylo rozhodně všechno, ještě do poločasu Veronští znovu inkasovali. Luciano zastavil nedovoleně unikajícího Pata a rozhodčí nařídil pokutový kop. Výsostné právo zahrávat penalty má v AC Ibrahimovič a této role se zhostil i nyní. Nekompromisním kopem do šibenice poslal AC už do čtyřbrankového vedení.

Výsledek se po změně stran už nezměnil. Milán svůj náskok hájil dobře, soupeře k ničemu výraznému nepouštěl a sám měl ještě slibné šance. Pro vývoj zápasu byl prvním poločas zásadní, Chievo dělalo všechno možné, aby si ze San Sira neodvezlo "bůra" a to se také podařilo, i když ke spokojenosti má hodně daleko.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net