02.04.2011 20:45 CET
3 : 0
(1:0)

AC Milán - Inter Milán 3:0

Milánské derby tentokrát vyznělo lépe pro AC Milán, který si jednoznačnou výhrou 3:0 pojistil vedení už na pět bodů. Inter si přitom mohl odnést debakl, kdyby několikrát skvěle nezasáhl Julio Cesar. K vidění byly i červené karty, na straně Interu jí viděl Chivu a měla mnohem vážnější následky než závěrečné vyloučení Cassana. Hrdinou zápasu byl dvougólový Alexandre Pato.

Derby della Madonnina mělo začátek jako hrom! Inter se nestačil ani rozkoukat a už prohrával 1:0. Obrana Nerazzurri nedokázala odvrátit první nebezpečí a dorážející Pato měl snadnou úlohu - 1:0 pro AC Milán. Odpovědí Interu byl pouze nepřesný přímý kop v podání Wesleyho Sneijdera a zazděná tutovka Giampaola Pazziniho, při této akci se vyznamenal brankář Abbiati. Ve 36. minutě zachránila Inter branková konstrukce, střílel středopolař Mark van Bommel. Poslední šanci prvního poločasu měl autor první trefy Pato, ovšem tentokrát takové štěstí neměl a branku přestřelil.

Nerazzurri toho v prvním poločase moc neukázali a ani ve druhém to nebyla žádná sláva. Navíc od 54. minuty šel Inter do desíti, neboť Chivu uviděl rovnou z fleku červenou kartu. Stalo se tak poté, co fauloval v tutovce Pata.

S Interem bylo amen po hodině hry, krásnou akci Rossoneri zakončil střílenou přihrávkou Abate a druhou brankou Alexandre Pato - 2:0 pro AC Milán. Allegriho hoši pak měli spousty dalších šancí na třetí branku. Před Robinhem skvěle zasáhl Julio Cesar a tento brazilský minisouboj se za pár minut opakoval se stejný výsledkem, přitom Robinho byl dvakrát před Cesarem úplně sám. Branku nedal ani Boateng, jehož na poslední chvíli zablokoval obránce Ranocchia. Třetí branku se nakonec podařilo vstřelit, Flaminiho zásah ještě nebyl pro těsný ofsajd uznán, ale zákrok Zanettiho na střídajícího Cassana byl penaltový.

Sám Cassano si vzal míč a svojí první brankou v milánském derby stanovil výsledek na 3:0. Branku oslavil sundáním dresu, za což se uděluje žlutá karta, sám Cassano ještě netušil, že to pro něj bude mít fatální následky. Už za pár minut totiž zbytečně fauloval a druhá žlutá znamenala Cassanovo vyloučení. Na průběh výsledku už to nemělo žádný vliv, AC ovládlo derby a vyhrálo 3:0.

Autor: Ondřej Linhart