Kamerun rozdrtil Zambii

Kamerun uštědřil ambiciózní Zambii krutý debakl a postup má opět ve svých rukou. Zápas byl v podstatě rozhodnutý už po první půli, kdy svěřenci kouče Pfistera vstřelili v průběhu šestnácti minut hned tři branky.

Kamerun musí proti Zambii zabrat

Kamerun si v dnešním zápase s lídrem skupiny C Zambií projde těžkou zkouškou nervů. Pokud by totiž prohrál, s největší pravděpodobnosti by mohl na postup do další části zapomenout.

Súdán - Zambie 0:3

Pravou nohou vstoupila do turnaje Zambie. Ta v úvodním vystoupení přehrála Súdán 3:0 a i nadále tak může reálně pomýšlet na účast mezi elitní osmičkou.

Nezkušený Súdán na úvod prověří Zambie

Jedním z nejméně, alespoň dle jména soupeřů, atraktivních zápasů celého turnaje bude souboj Súdánu se Zambií. Oba týmy ve skupině čekají ještě Egypt a Kamerun a v úterý tak půjde spíše o teoretickou šanci na postup. Tu bude mít případný vítěz, šance poraženého na účast v elitní osmičce se rapidně sníží.

Nominace Zambie na APN

Konečná nominace Zambie na Africký pohár národů.

ZAMBIE - JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA 1:0 (0:0)

Jihoafrická republika nebude na africké mistrovství v roce 2006 vzpomínat v dobrém, domů se totiž vrací s ostudou. Svůj poslední zápas se Zambií prohrála 0:1 a bez jediné vstřelené branky skončila ve skupině poslední.

ZAMBIE - GUINEA 1:2 (1:0)

Guinea sice prohrávala po prvním poločase utkání se Zambií 0:1, v závěru však dvěma góly Pascala Feindounda otočila ve svůj prospěch a udělala tak rázný krok k postupu do čtvrtfinále.

TUNISKO - ZAMBIE 4:1 (1:1)

Obhájci titulu z Tuniska úspěšně vstoupili do afrického šampionátu. Ve svém úvodním zápase se střetli se Zambií, a přestože brzy prohrávali, dokázali nakonec jasně zvítězit. Hattrickem se na vítězství podílel Francileudo Dos Santos.

STARTUJE AFRICKÝ POHÁR NÁRODŮ 2006

V pátek 20. ledna začíná již pětadvacátý šampionát afrického kontinentu, který tentokrát hostí Egypt. Finálového turnaje se účastní šestnáct týmů, které se na letošní Africký pohár národů probojovaly díky výsledkům v kvalifikaci o mistrovství světa 2006.