29.06.201810:38

Ben Youssef dal jubilejní branku MS

Fakhreddine Ben Youssef ve včerejším utkání s Panamou srovnával na průběžných 1:1 a zaznamenal jubilejní 2500. gól v historii světových šampionátů. Tuniského útočníka mohl těšit i výsledek, africký celek duel s Panamou otočil a vyhrál 2:1.

sport-express.ru
29.06.201808:47

Hassen byl s ramenem na operaci

Mouez Hassen si v utkání mistrovství světa s Anglií poranil rameno a včera se podrobil operaci, po níž bude mimo hru tři až čtyři měsíce. Tuniský brankář je hráčem francouzského Nice, v uplynulé sezoně hostoval v druholigovém Châteauroux.

lequipe.fr
28.06.201822:49

Ben Youssef se loučil jako Muž zápasu

S cenou pro nejlepšího hráče utkání Panama - Tunisko se s mistrovstvím světa rozloučil tuniský forvard Fakhreddine Ben Youssef. Právě on vyrovnal na začátku druhého poločasu na 1:1 a nastartoval tuniský obrat.

fifa.com
28.06.201822:23

Tunisané zvítězili po 40 letech

Po dlouhých 40 letech se radovali z vítězství na mistrovství světa fotbalisté Tuniska. Ve svém závěrečném vystoupení na turnaji v Rusku otočili ve druhém poločase utkání s Panamou z 0:1 na 2:1. Poslední tuniský triumf se datoval do roku 1978, kdy na mundialu v Argentině přehráli Afričané Mexiko 3:1.

ČTK
28.06.201821:56

Tunisko otočilo utkání s Panamou

Výsledek večerního utkání mistrovství světa: Panama - Tunisko 1:2 (33. Meriah vl. - 51. Ben Youssef, 66. Khazri).

28.06.201820:56

Panama vede po půli nad Tuniskem

Fotbalisté Panamy mají nakročeno k prvnímu vítězství na mistrovství světa v historii. Po prvním poločase svého posledního zápasu v základní skupině vedou nad Tuniskem 1:0.
Panama - Tunisko 1:0 po poločase
Branka: 33. vlastní Mariah.

28.06.201819:10

Sestavy: Panama - Tunisko

Základní sestavy pro večerní utkání mistrovství světa Panama - Tunisko:
Panama: Penedo - Machado, R. Torres, Escobar, Ovale - Barcenas, Godoy, Gómez, Guardia Avila, Rodríguez - G. Torres.
Tunisko: Mathlouthi - Nagguez, Bedoui, Meriah, Haddadi - Sassi, Skhiri, Chaalali - Ben Youssef, Khazri, Sliti.

28.06.201809:05

FIFA nevyhověla žádosti Tunisanů

Tunisku je pro dnešní utkání s Panamou k dispozici jenom jeden zdravý brankář - Aymen Mathlouthi. Africkému týmu se v průběhu mistrovství světa zranili Mouez Hassen a Farouk Ben Mustapha a vedení výpravy proto požádalo, zda by pro závěrečný duel ve skupině proti Panamě mohl být dopsán na soupisku Moez Ben Cherifia, FIFA ovšem tuto žádost zamítla.

lequipe.fr
27.06.201814:17

Tunisané řeší problém s gólmany

Tunisko čeká poslední vystoupení na mistrovství světa proti Panamě a před ním řeší problém s brankáři. V průběhu turnaje se zranili Mouez Hassen a Farouk Ben Mustapha, což znamená, že v tuto chvíli je k dispozici pouze Aymen Mathlouthi. Vedení výpravy se s tím chystá něco udělat a FIFA požádalo o to, aby byl na soupisku dodatečně dopsán Moez Ben Cherifia.

lequipe.fr
23.06.201815:09

Ben Youssef dalším zraněným Tunisanem

Tunisko o poločase prohrává s Belgií (1:3), navíc přišlo hned o dva hráče. Po Dylanu Bronnovi musel rovněž se zraněným kolenem odejít Syam Ben Youssef, kterého na trávníku vystřídal Yohan Benalouane.

lequipe.fr
23.06.201814:48

Bronn odešel se zraněným kolenem

Tunisko zásluhou Dylana Bronna dokázalo snížit manko v zápase s Belgií, záhy však musel zmíněný hráč nuceně opustit hřiště. Obránce Gentu si poranil koleno, načež musel být odnesený na nosítkách.

lequipe.fr
23.06.201813:18

Sestavy: Belgie - Tunisko

Základní sestavy pro odpolední zápas MS - Belgie: Courtois - Alderweireld, Boyata, Vertonghen - Meunier, De Bruyne, Witsel, Carrasco - Mertens, Lukaku, E. Hazard. Tunisko: Ben Mustapha - Bronn, S. Ben Youssef, Meriah, Maaloul - Khaoui, Skhiri, Sassi - F. Ben Youssef, Khazri, Badri.

19.06.201820:43

Tunisko přišlo o brankáře Hassena

Reprezentanti Tuniska přišli na mistrovství světa o brankářskou jedničku Mouez Hassen. Třiadvacetiletý gólman si z pondělního úvodního utkání s Anglií, které africký celek prohrál 1:2, odnesl vykloubené rameno. Hassen se zranil už v páté minutě zápasu ve Volgogradu po srážce s Jessem Lingardem. Poté sice ještě zůstal na hřišti a dokonce si připsal i dobrý zákrok proti hlavičce Johna Stonese, ale poté ho překonal Harry Kane. V 15. minutě už musel střídat a v brance ho nahradil Farouk Ben Mustapha.

ČTK
19.06.201809:19

Tunisanům se zranil gólman Hassen

Tunisko prohrálo 1:2 s Anglií a navíc přišlo o svou brankářskou jedničku. Už po patnácti minutách musel střídat Mouez Hassen, ten si poranil rameno a turnaj v Rusku pro něho dost možná skončil.

lequipe.fr
18.06.201821:54

Angličany spasil proti Tunisku kapitán Kane

Výsledek večerního utkání mistrovství světa: Tunisko - Anglie 1:2 (35. Sassi z pen. - 11. a 90.+1 Kane).

18.06.201819:25

Sestavy: Anglie - Tunisko

Sestavy pro večerní utkání MS:
Anglie: Pickford - Walker, Stones, Maguire - Trippier, Alli, Henderson, Lingard, Young - Sterling, Kane.
Tunisko: Hassen - Meriah, S. Ben Youssef, Bronn, Maaloul - Skhiri, Badri, Sassi - F. Ben Youssef, Khazri, Sliti.

09.06.201817:57

Tunisko se obejde bez Khazriho

Ofenzivní záložník Wahbi Khazri vynechá poslední přípravný zápas před mistrovstvím světa proti Španělsku. Trápí ho svalové zranění stehna.

lequipe.fr
04.06.201818:16

Brankář Tuniska pomohl spoluhráčům

Reprezentanti Tuniska podle všeho našli nezvyklý způsob, jak se vypořádat s následky půstu, který drží v rámci ramadánu. Brankář Mouez Hassen si ve dvou posledních přípravných zápasech vždy vyžádal ošetření v době, kdy už muslimové mohou jíst a pít, takže spoluhráči se s klidným svědomím mohli jít občerstvit. Muslimové totiž během ramadánu můžou jíst a pít až po západu slunce, a jak poukázala řada médií, právě na tento okamžik Hasan načasoval obě ošetření. V utkání s Portugalskem byl v péči lékařů v 58. minutě a o pár dní později v zápase s Tureckem tak učinil v 49. minutě. V obou případech se jeho spoluhráči houfně vydali k lavičce, aby se napili a dali si datle.

ČTK
01.06.201814:22

Khazri má potíže se stehenním svalem

Problém má Wahbi Khazri, tuniský záložník si poranil stehenní sval a je ohrožena jeho účast na mistrovství světa.

lequipe.fr
11.04.201817:58

Tunisané věří, že Msakni MS stihne

Záložník Youssef Msakni si před několika dny poranil koleno a zdálo se, že jeho účast na mistrovství světa je vyloučena. Představitelé tuniského svazu však věří, že fotbalista katarského Al Duhail by mohl nakonec šampionát stihnout. Msakni už odletěl do USA, kde se podrobí operaci, po které by mělo být jasnější, o jak závažné zranění se jedná. Tunisko hraje úvodní duel MS proti Anglii 18. června.