O'Neill skončí u Severních Irů, bude novým manažerem Stoke City

Na dvou židlích od tohoto dne sedí Michael O'Neill. Padesátiletý trenér ještě minimálně několik dní povede reprezentaci Severního Irska a zároveň se bude starat o první tým Stoke City, dnes byl jmenován jeho novým manažerem...

Kouč O'Neill nečekal, že jeho tým dá v Praze za poločas tři góly

Trenér Severního Irska Michael O'Neill byl nadšený z výhry 3:2 v přípravném utkání s českými reprezentanty, kterou označil za velmi cennou. Po soupeřově pátečním vítězství 2:1 nad Anglií v evropské kvalifikaci absolutně nečekal, že po prvním poločase jeho svěřenci povedou na Letné 3:0.

Češi po hrozivé první půli prohráli se Severním Irskem

Čeští reprezentanti podlehli v přípravném utkání doma Severnímu Irsku 2:3 a nenavázali na páteční vítězství 2:1 nad Anglií v evropské kvalifikaci. Reprezentanti na Letné prohrávali po dvou gólech Paddyho McNaira a brance Jonnyho Evanse 0:3 a vyrovnali nejhorší první poločas v samostatné historii.

Čekám stejné nadšení a nasazení jako proti Anglii, řekl Šilhavý

Trenér Jaroslav Šilhavý věří, že čeští reprezentanti odehrají pondělní přípravné utkání se Severním Irskem se stejným nadšením a nasazením jako páteční vítězný duel evropské kvalifikace proti Anglii (2:1), i když nasadí odlišnou jedenáctku. Reprezentační kouč postaví hráče, kteří před dvěma dny nenastoupili, šanci tak mimo jiné dostanou Plzeňané. Chytat bude Jiří Pavlenka.

Reprezentace touží navázat na Anglii a oplatit Severním Irům prohru

Čeští fotbalisté v pátek v evropské kvalifikaci překvapivě doma porazili Anglii 2:1 a na povedený výkon by rádi navázali v pondělním přípravném duelu se Severním Irskem. Reprezentanti budou chtít v Praze na Letné proti dalšímu ostrovnímu celku vylepšit vzájemnou bilanci z posledních zápasů, nadcházejícímu soupeři totiž už čtyřikrát nedali gól a minule mu podlehli 0:2. Trenér Jaroslav Šilhavý plánuje dát šanci i hráčům, kteří nenastoupili proti Anglii.

Nizozemsko otočilo duel se Severním Irskem a přiblížilo se tak k postupu

Nizozemsko nakonec zvládlo klíčovou bitvu o postup se Severním Irskem a díky fantastickému závěru otočilo nepříznivý vývoj, svého protivníka zdolalo po výsledku 3:1. V tabulce skupiny C se posunulo na vedoucí příčku s dvanácti body o skóre před Německo i čtvrtečního rivala. Hosté předvedli houževnatý výkon, ale vinou selhání v posledních patnácti minutách prohráli podruhé za sebou, navíc se jim výrazně vzdálil postup na EURO 2020.

Domácí Nizozemce vyzve zatím stále druhé Severní Irsko

Severní Irsko už jednou dokázalo Nizozemce porazit a moc rádo by to zopakovalo teď. Jenže to už je hodně dávná historie a v současnosti zase takovou kvalitu Severní Irové nemají. Nizozemci navíc v poslední době působí dost suverénním dojmem.

V nominaci Severního Irska nechybí opory, nováčkem je Kennedy

V nominaci reprezentace Severního Irska na zápas kvalifikace mistrovství Evropy v Nizozemsku a následný přípravný duel v Praze proti České republice nechybí hlavní opory kapitán Steven Davis, obránce Jonny Evans či střelec Kyle Lafferty. Jediným nováčkem je křídelní záložník Matthew Kennedy.

Severní Irové poprvé ztratili, nestačili na Němce

První těžší zápas znamenal pro dosud stoprocentní reprezentanty Severního Irska první porážku. Na Němce totiž nestačili a kvůli trefám Halstenberga a Gnabryho ve druhé půli prohráli 0:2.

Německo si proti Severnímu Irsku chce vzít první příčku

Severní Irové překvapivě stále vedou tabulku skupiny C. V pondělí je ale čeká dost možná největší zkouška, protože do Windsor Parku zavítá Německo. Druhý tým tabulky naposledy prohrál a teď nebere nic jiného než tři body.

Severní Irsko porazilo Bělorusko i podruhé a zůstává na čele skupiny C

Severní Irsko zvládlo těžký zápas v Bělorusku a svého úterního protivníka porazilo i v odvetě, díky tomu si udrželo stoprocentní bilanci a před klíčovými dvojzápasy s favorizovaným Německem i Nizozemskem si vytvořilo nejlepší výchozí pozici. V Borisově byl k vidění nesmírně vyrovnaný průběh, mírný favorit nakonec rozhodl o svém úspěchu gólem Paddyho McNaira zhruba pět minut před závěrečným hvizdem.

Severní Irsko se pokusí prodloužit stoprocentní bilanci ve skupině C proti Bělorusku

Oba dva soupeři se ve skupině C chtějí postarat o překvapení v podobě postupu na evropský šampionát v roce 2020, do kvalifikace však mnohem lépe vstoupil výběr z Britských ostrovů. Ten ve všech třech dosavadních duelech zvítězil, na druhou stranu se potkal s mnohem přívětivějšími soupeřem než jeho středeční protivník. Bělorusové nezískali ani bod, nicméně mají za sebou nesmírně náročné duely s Nizozemskem i Německem.

Severní Irsko dokázalo otočit utkání s Estonskem

Estonsko sice nad Severním Irskem vedlo díky brance Konstantina Vassiljeva a navíc hrálo doma, ale ani to mu nestačilo na body. Conor Washington totiž nejprve v 77. minutě srovnal a o pouhé tři minuty později rozhodl o třech bodech pro hosty Josh Magennis.

Estonsko chce oplatit Severnímu Irsku poslední porážku

Estonsko cítí potřebu a touhu vrátit soupeři poslední vzájemné utkání i s úroky. V prvním vzájemném duelu se totiž Estonsku nedařilo a od té doby mají jasně navrch hráči Severního Irska. Estonsko má ale problémy s domácími zápasy.

Česká reprezentace v říjnu v přípravě přivítá Severní Irsko

Čeští reprezentanti vyplní jediný volný podzimní termín domácím přípravným zápasem se Severním Irskem. Ostrovního soupeře přivítají 14. října a hrát se bude v Praze. Informoval o tom předseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík.