Další články

Dánové zakončili úspěšnou kvalifikaci bez fanfár. O překvapivé výhře Severoirů rozhodl Price

Severní Irsko v roli velkého outsidera vyhrálo v 10. kole skupiny H kvalifikace na mistrovství Evropy nad Dánskem 2:0. Seveřané v Belfastu především v první půli jasně dominovali, avšak nedokázali najít recept na obranu ostrovanů. Ti naopak svůj houževnatý defenzivní výkon podpořili v 60. minutě i rozhodujícím gólem, o který se postaral hráč belgického Lutychu Isaac Price. Severoirové tak alespoň částečně napravili dojem z jinak nepovedené kvalifikace, v níž kromě Dánů obrali o body pouze San Marino.

Spokojené Dánsko zakončí kvalifikaci v Belfastu se zklamaným Severním Irskem

Dánové nakonec potvrdili úlohu největšího favorita skupiny H a díky pátečnímu důležitému vítězství nad konkurenčním Slovinskem (2:1) si zajistili přímý postup na nadcházející EURO 2024 v Německu. V tuto chvíli totiž mají na kontě dvaadvacet bodů a právě před druhým Slovinskem drží tříbodový náskok, který je vzhledem k lepší bilanci ve vzájemných zápasech nedostižný.

Severoirská kvalifikační bída nebere konce. Finové v Helsinkách zmrazili soupeře čtyřmi góly

Fotbalisté Finska prolomili sérii proher, když v devátém kole kvalifikační skupiny H o postup na mistrovství Evropy porazili na domácí půdě Severní Irsko 4:0. Úspěch Suomi se zrodil ve 42. minutě, kdy Joel Pohjanpalo proměnil nabídnutý pokutový kop, čímž zároveň zaznamenal svůj 15. gól v reprezentačním dresu. Tým z Ostrovů si naopak odvezl již sedmou porážku z devíti duelů, přičemž hosté kromě klání se San Marinem nedokázali získat jediný bod.

Finsko se pokusí probudit své střelce proti Severnímu Irsku

V pátek večer se proti sobě postaví Finsko a Severní Irsko. Zatímco Finové mají jisté místo v play-off díky svému umístění v Lize národů, pro hosty už je to konečná a jejich naděje na postup jsou definitivně pryč.

Přímý kop udržel Slovince na špici tabulky. Gólostroj z Lipska zastavil ofsajd

Fotbalisté Slovinska zvládli v rámci osmého kola kvalifikační skupiny H na mistrovství Evropy výjezd do Severního Irska, z nějž si odvezli všechny body za výhru 1:0. O výsledku střetnutí rozhodl už po pěti minutách hry Adam Gnezda Čerin, jenž krásně proměnil volný přímý kop. Domácí celek doufal po změně stran ve vyrovnání, brzy však přišel zádrhel, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Shea Charles. Hosty tak nemusela mrzet neuznaná trefa ve formě hrajícího útočníka Lipska Benjamina Šeška, i bez ní totiž zvládli důležitý krok v cestě na Euro.

Slovinsko může udělat další krok k postupu na půdě tápajícího Severního Irska

Severní Irsko jen marně vzpomíná na dobu, kdy usilovalo o postup na evropský či světový šampionát, v této kvalifikační skupině H totiž spíše hraje druhé housle. V dosavadních sedmi odehraných duelech jen dvakrát porazilo San Marino a jinak pětkrát prohrálo, v tabulce se nachází až na páté pozici se šesti body a na EURO už zcela jistě nepostoupí. Teď navíc přivítá skvěle hrající Slovinsko.

Severní Irové si konečně zastříleli, výhru na závěr zpackané kvalifikace rozjel akrobat Smyth

Sedmé kolo skupiny H kvalifikace na mistrovství Evropy přineslo v souboji trápících se celků očekávané vítězství Severního Irska, které porazilo San Marino 3:0. První branka týmu z Ostrovů přišla již v páté minutě, kdy se efektně prosadil útočník QPR Paul Smyth. Papírové prognózy promeňoval favorit i nadále v jasnou herní převahu, kterou ještě dvakrát přetavil v gól. Domácí tak sice ovládli i druhé vzájemné utkání a nadále drží matematickou šanci postoupit, jejich posun z předposlední příčky by ovšem byl překvapením.

Severní Irsko si chce proti San Marinu především napravit reputaci

Není samozřejmě vůbec překvapivé, že San Marino je ze hry o kvalifikaci na EURO 2024 již venku. A ačkoli matematická šance ještě žije u Severního Irska, opravdu jen stěží se se třemi získanými body moci ještě zapojit do postupového zápolení. Tak jako tak domácí rozhodně chtějí zanechat v celém cyklu lepší dojem než dosud. A nynější výhra je pro ně povinností.

Kazaši nečekaně klepou na dveře velkého turnaje, mladý forvard úřadoval před oběma bránami

Skupina H kvalifikace o postup na mistrovství Evropy dostala další zápletku, když v jejím šestém kole porazil Kazachstán doma Severní Irsko 1:0. Jestřábi se díky vítězství posunuli na průběžnou druhou příčku a zcela reálně se přihlásili do boje o postup, přičemž na závěrečném turnaji by se představili poprvé v historii.

Kazachstán se chce proti Severnímu Irsku udržet ve hře o postup.

Kazachstán ve čtvrtek podlehl Finsku, šanci na postup na Euro ovšem nehodlá promeškat. Zklamání z posledního neúspěchu tak hodlá napravit proti Severnímu Irsku, které už je ve skupině H zřejmě bez hry.

Slovinci se přihlásili do boje o postup. Děravou obranu Severního Irska trestal Šporar

Slovinci zvítězili v utkání pátého kola kvalifikační skupiny H o postup na mistrovství Evropy nad Severním Irskem 4:2. Na brzkou trefu Andraže Šporara odpověděl svým prvním gólem v reprezentačním dresu 19letý Isaac Price. Radost hostů však netrvala dlouho, jelikož ještě do konce první půle přidali domácí další dva zásahy. Po změně stran ofenzivní podívaná pokračovala, naděje týmu z Ostrovů po kontaktním gólu však znovu rázně utnul Šporar.

Severní Irsko se pokusí po třech porážkách v řadě zvítězit na půdě Slovinska

Severní Irsko se doma utká se Slovinci a má za cíl jedinou věc - ukončit nešťastnou sérii tří zápasů, v nichž prohrálo. Stadion Stožice v Lublani bude s napětím očekávat, jak si domácí favorit poradí s návštěvou, která zatím zvládla porazit jen San Marino.

Třetí výhra pro Kazachstán: Ajmbetov drtivým průnikem přes půl hřiště skolil Severní Irsko

Tohle už vypadá na vážnou známost, pokud mluvíme v souvislosti Kazachstánu a jeho účasti na premiérovém velkém turnaji. Po čtyřech odehraných kvalifikačních kolech se totiž nachází na postupových místech, přičemž na kontě má už tři výhry. Tu nejnovější na půdě Severního Irska urval až v závěrečných pasážích, kdy parádní sólo zařizoval náhradník Abat Ajmbetov.

Severní Irsko bude chtít proti Kazachstánu navázat na sympatický výkon z Kodaně

Velmi smolné momenty prožívalo Severní Irsko při posledním utkání v Kodani. Od remízy nebylo vlastně úplně daleko, kdyby v závěrečných pasážích nezrušil jeho vyrovnávací gól VAR. Nyní doma narazí na Kazachstán, který má zatím o tři body více a je na postupových pozicích. Domácí každopádně nemusejí panikařt, situace v tabulce skupiny H je napjatá.