Preview: Rumunsko - Litva

Litva je stále na posledním místě ve skupině C a dosud si nedokázala připsat ani jeden bod. Aby měla alespoň nějakou šanci na to, že ji mine sestup, musí vyhrát oba zbývající zápasy a doufat, že Rumunsko padne také příště.

Litva - Černá Hora 1:4

Černá Hora dokázala ihned odčinit svou první porážku ve skupině 4, kdy ve čtvrtek doma prohrála se Srbskem 0:2, a tentokráte na půdě Litvy opanovala po výsledku 4:1. Herně sice nebyla o moc lepší, vyprodukovala téměř stejný počet střel na branku jako domácí výběr, ale svého nedělního rivala naprosto zastínila v koncovce. O svém úspěchu rozhodla v úvodním dějství, kdy se prosadila hned třikrát, dostatečný náskok si pak s přehledem pohlídala.

Litva - Rumunsko 1:2

Do třetice dokázalo Rumunsko v Lize národů konečně zvítězit, když přetlačilo Litvu v dramatickém závěru 2:1. Hosté ve Vilniusu dlouho vedli, jenže v poslední minutě Litevci srovnali, ale hned o dvě minuty později vrátil vedení na stranu Alexandru Maxim.

Litva i Rumunsko budou chtít ve vzájemném duelu konečně zvítězit

Rumunsko v Lize národů stále čeká na výhru, další šanci má ve Vilniusu. Také domácí Litevci ještě nevyhráli a bez bodu jsou ve skupině poslední. Oba týmy tak mají co napravovat.

Černá Hora - Litva 2:0

Černohorci doma splnili úkol a s Litvou si poradili v poměru 2:0. Vše podstatné se na stadionu v Podgorici událo v prvním poločase, kdy Černá Hora vstřelila dva slepené góly. Litva pak měla celý poločas na to něco s výsledkem udělat, ale domácí už náskok nepustili.

Preview: Černá Hora - Litva

Město Podgorica už je připravené na premiéru Ligy národů. Černá Hora se představí poprvé doma a hodlá navázat na úspěšné představení v Rumunsku, kde uhrála cennou remízu 0:0. Soupeřem bude Litva, která v prvním zápase těsně podlehla Srbům.

Litva - Srbsko 0:1

Utkání Litvy se Srbskem nabídlo atraktivní podívanou, kterou sice herně ovládli druzí jmenovaná, ovšem vinou opakované smůly v zakončení a zahozené penalty se museli obávat o vítězství až do posledních minut. Nakonec však ze srbského pohledu všechno dobře dopadlo a favorit si tak z Vilniusu odváží všechny body za výsledek 1:0. O jediný gól večera se postaral Dušan Tadić z pokutového kopu.

Litva v domácím prostředí přivítá favorizované Srbsko

Litvu nečeká při domácí premiéře v Lize národů snadný soupeř. Do Vilniusu totiž dorazí Srbové, kteří za sebou mají nepovedený světový šampionát, což chtějí napravit.

Litva - Anglie 0:1

Anglický národní tým ani na závěr kvalifikace mistrovství světa nepoznal chuť porážky a potvrdil už tak jasnou pozici lídra skupiny F výhrou v Litvě. O jediný gól nijak zvláště strhujícího klání se postaral již v první půli Harry Kane, a to z pokutového kopu. Víc toho již hráči Albionu nepředvedli a brankář Jack Butland měl nakonec ve Vilniusu možná více práce, než sám čekal.

Preview: Litva - Anglie

Anglie má již s předstihem postup na mistrovství světa zajištěn, a tak lze očekávat, že v posledním kole kvalifikační skupiny F proti Litvě vyběhne v dresu Albionu podstatně pozměněná jedenáctka oproti té ze čtvrtečního zápasu se Slovinskem. Nepříliš četnou porci minut v národním týmu tak možná rozšíří hráči jako Jack Butland, Michael Keane či Jesse Lingard a plnohodnotného debutu se může dočkat mladý záložník Tottenhamu Harry Winks, jenž se pro tyto říjnové zápasy dočkal vůbec poprvé reprezentační pozvánky.

Malta - Litva 1:1

Fotbalisté Malty se v tomto kvalifikačním cyklu konečně dočkali a teprve až ve svém devátém zápase ukořistili první bod, když se v domácím prostředí rozešli smírně s konkurenční Litvou po výsledku 1:1. V utkání dokonce vedli po gólu v polovině první půle, hosté srovnali krátce po změně stran a na více se již nezmohli. Malta v tabulce skončí na šesté pozici, právě na pátou Litvu totiž ztrácí pět bodů a ta už také nemůže své umístění vylepšit.

Preview: Malta - Litva

Kvalifikace o světový šampionát v Rusku vyvrcholí závěrečnými dvěma koly na konci tohoto a začátku příštího týdne, Malta ani Litva už nemají sebemenší šanci. Domácí výběr v dosavadních osmi zápasech nezískal ani bod a je jasně poslední s hrozivým skóre 2:21, nyní se pokusí získat premiérové body proti Litvě. Ta je na pátém místě skupiny F s pěti body a své umístění už vylepšit nemůže, neboť na čtvrté Skotsko ztrácí devět bodů.

Slovinsko - Litva 4:0

Slovinský národní tým se otřepal z nedávné prohry na Slovensku a díky drtivé výhře nad Litvou v poměru 4:0 nadále drží naději na druhé místo ve skupině F, které osmi nejlepším z celkového počtu devíti skupin zaručuje účast v baráži o postup na mistrovství světa. Hned dvakrát se v pondělí večer prosadil Josip Iličić, v obou případech z pokutového kopu. V závěrečné desetiminutovce ještě přisadili výsledku punc debaklu Benjamin Verbič s Valterem Birsou.

Preview: Slovinsko - Litva

Slovinsko před třemi dny utrpělo možná klíčovou porážku v celém kvalifikačním cyklu. Podlehlo totiž Slovensku nejtěsnějším možným způsobem a jeho deficit na druhou příčku se navýšil už na čtyři body. Rychle se po tomhle neúspěchu oklepat bude pro domácí to nejdůležitější. Byť nemají nic ve svých rukou, mají proti Litvě o co hrát.

Litva - Skotsko 0:3

Hostující Skotsko porazilo bez větších potíží domácí Litvu a ještě udrželo čisté konto. Nevýrazné domácí potrestali svými brankami Stuart Armstrong, Andrew Robertson a James McArthur, který uzavíral skóre dvacet minut před koncem.