Přátelské zápasy - mezistátní Přátelské zápasy - mezistátní

29.03.2011 20:15 CET
1 : 2
(1:1)

Slovensko - Dánsko 1:2

V Trnave sa v priateľskom zápase Slovenska proti Dánsku tešili hostia, zverenci Mortena Olsena vyhrali 2:1.

Slovenská futbalová reprezentácia nezačala prípravný duel proti Dánsku oslnivo, už v tretej minúte totiž hostia dali gól. Z pravej strany sa dostal k centru Rommedahl a jeho loptu si zrazil do vlastnej siete Saláta - 0:1. Po štvrťhodine sa mohlo meniť skóre opäť, Kello však dobre vychytal Bendtnera. 22. minúta priniesla Hamšíkovu strelu z ľavej strany, ale našiel iba pozorného Andersena. O minúte Bendtner po kolmej nahrávke v páde trafil len do Kella. V 26. minúte mal obrovskú možnosť na vyrovnanie Filip Hološko, ale sám pred brankárom trafil len do Andersena, skóre sa tak nemenilo. Vzápätí strieľal Kopúnek, ale nie razantne. Napodobil ho Jendrišek, ani jeho ľavačka neznamenala vyrovnanie. V 32. minúte sa však po chybe Jorgensena dostal k lopte Hološko, obišiel Andersena a do prázdnej brány trafiť musel - 1:1. V ďalšom priebehu mali viac z hry domáci, ale nedotiahli do konca sľubne sa rozvíjajúce akcie a tak sa polčas skončil nerozhodne.

Druhý polčas začal opatrne, na domácej strane so striedaniami a v 52. minúte so šancou hostí, ale v poslednej chvíli zblokoval šancu Škrtel. Na druhej strane sa presadzoval Piroska, ale z uhlu nemal veľké šance na gól, po rohovom kope pálil nad Ďurica. Po hodine hry sa oprel do lopty Hološko, ale jeho strelu Andersen v pohode chytil, ovocie nepriniesli ani rohové kopy. Obrovský závar nastal pred slovenskou bránou v 67. minúte, keď sa Kello natrikrát obracal pri možnostiach Svenssona a Bendtnera. Vzápätí neuspel ani Jorgensen, tempo hry však napriek tomu upadalo. Viaca z hry mali Dáni, zverenci trénera Weissa sa nevedeli dostať k poriadnej šanci na gól. Tá tak prišla na druhej strane, Kello sa obracal ako mohol, no domáci prestali hrať. Najprv sa ešte nepresadil Erikssen, ale Krohn-Dehli v 72. minúte brankára domácich prestrelil - 1:2. Priamy kop mohol priniesť Vittekovo vyrovnanie, ale paradoxne mu v tom zabránil Ďurica. Desať minút pred koncom nevyrovnal ani Hamšík, jeho strela mierila do nebies. V ďalšej šanci hostí bol Skoubo, hlavička mierila len do Kella, ale opäť svietila žalostná osobná obrana chlapcov spod Tatier. Dáni útočili naďalej, pretože domáci hrali vabank, Skoubo nevyzrel na Kella ani v 89. minúte. V poslednej minúte mohol Ďurica stanoviť konečné remízové skóre, ale sieť minul o chlp. Viac sa toho neudialo a Slovensko tak prehralo s Dánskom 1:2.

Autor: Ľubomír Hudačko