20.10.2018 13:45 CET
4 : 1
(2:1)

Spartak Trnava - FK Senica 4:1

Aj po reprezentačnej prestávke pokračuje Trnava vo víťaznej vlne, tentokrát doma zdolala Senicu presvedčivo 4:1. A to ešte Miesenböck zahodil penaltu.

Všetko začalo hrať Trnave do karát už po pár minútach. Faul Da Gracu na Miesenböcka znamenal priamy kopa a zneho Grendel aj vďaka teču otvoril skóre - 1:0. V 13. minúte vyskúšal pozornosť senického gólmana Dangubič. Všetko vo svojich rukách držali andeli, vedomí si toho, že dnes nesmú zaváhať. Do šancí sa však príliš nedostávali, hostia držali nádejný stav.

Asmah na druhej strane vyskúšal pozornosť Chudého, ale skóre sa nemenilo. Z protiútoku namieril Miesenböck do bočnej siete. Miesenböck v závere polčasu ale zužitkoval rohový kop a ranou pod brvno upravil na 2:0. Hostia sa však nevzdali a v nadstavenom čase po štandardke Dias znížil na 2:1.

Chudý mal potom prácu desať minút po prestávke, lenže k vyrovnaniu napokon neprišlo. Grendel potom našiel Miesenböcka a ten s prehľadom zvýšil na 3:1. Hneď na to mohol dosiahnuť aj hattrick, ale z pokutového kopu neuspel. Potom senický brankár ešte dvakrát zasahoval po strelách Kadleca a Čanturišviliho. Krásny gól prišiel asi dvadsať minút pred koncom.

Trnava definitívne rozhodla duel gólom na 4:1. Ghorbani našiel Čanturišviliho a ten pekne upravil ešte krajšie skóre pre majstra. V závere zápasu sa už diváci gólu nedočkali, len sa dohrával a tak si tri body po jasnom víťazstve pripisuje Trnava. Senica sa naďalej trápi.

Autor: Ľubomír Hudačko