06.10.2018 18:00 CET
3 : 1
(2:1)

DAC Dunajská Streda - FC Zlaté Moravce 3:1

Psychicky zdecimované Zlaté Moravce podľa predpokladov nestačili na favorita z Dunajskej Stredy a podľahli jej 3:1. V prvom polčase však s ňou držali krok, no zrazil ich najmä gól do šatne.

V úvode mali prvú šancu domáci hráči, Bayo mohol po niekoľkých minútach zaúradovať, ale v sľubnej pozícii ho predstihla pred zakončením obrana. Z rohu potom nedal Šatka, pretože sa mu nepodarilo ideálne trafiť loptu. V 18. minúte mal gól na kopačkách Herc, ale jeho slabú strelu Krnáč chytil. Udrieť mohli aj hostia, ale Švec pred brankárom Jedličkom nedal. Jedlička si poradil aj po nepríjemnej strele Casada. Krásny gól v 26. minúte strelil Šatka. Nikým neatakovaný nevedel čo s loptou a tak napálil do siete - 1:0. Nečakaný moment prišiel 5 minút pred koncom polčasu. Richtárek obišiel Šatku a z ostrého uhla vyrovnal na 1:1. Ale to Vionu príliš nedodalo radosť, pretože o pár minút DAC opäť viedol. Kalmár pekne našiel Herca a ten upravil na 2:1.

Krnáč v bráne hostí mal prácu aj po prestávke, ale šancu Vidu nepustil za svoj chrbát. O pár okamihov na to mohol vyrovnač Casado, ale bránu v dobrej pozícii netrafil. Po hodine hry Bayo perfektne vysunul Vidu, ktorý mohol postupovať sám na bránu, ale jeho strelu Krnáč vyrazil na roh. Hral sa príjemný futbal na oboch stranách, Vion túžil vyrovnať, hoci hral oslabený bez Orávika a ďalších potrestaných hráčov za mimošportové okamihy. Lenže rozhodnutie prišlo asi 20 minút pred koncom, po centri Davisa dal na 3:1 Bayo. Päť minút pred koncom mal možnosť Bayo ešte raz, ale hoci šiel sám na bránu, Ľupták mu loptu vypichol a nič z toho nebolo.

Autor: Ľubomír Hudačko