19.05.2017 17:30 CET
0 : 1
(0:0)

ŠPORT Podbrezová - MFK Ružomberok 0:1

Už je isté, že pohárovú Európu si určite zahrá Ružomberok. Ten si ju zabezpečil dôležitým víťazstvom na Horehroní, o čom rozhodla 89. minúta. Šancu preraziť do EL ale stále má okrem Podbrezovej aj Trenčín a teoreticky ešte aj DAC.

Pred zápasom bolo jasné, že pokiaľ vyhrá jeden, alebo druhý celok, určite bude štartovať v Európskej lige. Hralo sa preto opatrne a ani jeden z tímov nechcel urobiť zbytočnú chybu. Viac sa smerom dopredu predierali Ružomberčania, ktorí túžili vyriešiť hádanku čím skôr. Vidieť ale bolo množstvo nepresností a defenzíva na oboch stranách mala dlho úspešné zákroky. Po prvej dvadsaťminútovke mieril z priameho kopu nad Kochan, neuspel po polhodine hry ani Viazanko. Veľkú možnosť mal v prvom dejstve ešte Daniel, ale mieril nad bránu vo veľkej šanci. Mikuš potom neuspel kvôli zblokovanej strele a Podio mieril po rohovom kope len slabo. Aj preto sa polčas skončil bez gólov.

Macík mal po prestváke prácu s Bernardinom, ale útočník neuspel. Potom strieľal Mikuš, no vyznamenal sa zase brankár hostí, loptu smerujúcu do siete vytlačil na roh. Kuciak sa pre zmenu zapotil pri hlavičke Čurmu a veľkú šancu nedal potom opäť Bernardina. Napriek tomu, že veľké možnosti a viac z hry mali domáci hráči, tešili sa hostia. O všetkom podstatnom rozhodol dve minúty pred koncom Daniel, keď z ťažkého uhlu poslal do siete ojedinelú šancu a prekonal Kuciaka jediným gólom stretnutia - 0:1. Ružomberku tak zabezpečil istotu štartu v pohárovej Európe, pričom Horehroncov ešte čaká bitka o ňu v poslednom kole.

Autor: Ľubomír Hudačko