20.11.2016 17:30 CET
2 : 1
(0:0)

Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 2:1

Posledný duel 16. kola Fortuna ligy sa hral na Pasienkoch, kde zvíťazili domáci 2:1 po dvoch premenených penaltách. Skóre pritom otvoril Ružomberčan Lačný, no na body to napokon nestačilo.

Prvú šancu mal v úvode Soumah, ale v 4. minúte mieril tesne vedľa brány. Nepríjemnú loptu potom boxoval mimo žrdí Macíik, skóre sa preto nemenilo ani po tejto šanci Kubíka. V 18. minúte ponúkol Schet loptu na pravú stranu šestnástky Priskinovi, ktorého prudký volej k bližšej žrdi Macík vyrazil len pred seba. Soumah mal pri dorážke pred sebou odkrytú bránu, no hlavou mieril tesne nad brvno. Kružliak potom takmer namieril do vlastnej brány, len so šťastím hostia neprehrávali. Liptáci pohrozili tesne pred vypršaním úvodnej polhodiny. Daniel unikol po pravom krídle a jeho strieľaný center Mucha skrotil vo svojom náručí. Dobrý zákrok potom predviedol Vernon, keď sklzom zneškodnil šancu Mareša. Macík mal ešte prácu v závere polčasu po strele Čavriča, no polčas skončil 0:0.

Po prestávke skúsil zaujímavý pokus Rigo, ale volej mu nesadol dobre. V 62. minúte vysunul Soumah za obranu Čavriča, ktorý sa rútil sám na Macíka a zblízka vo vyloženej pozícii prestrelil bránu. O dve minúty neskôr sa Schet perfektne preštrikoval po ľavej strane a Soumah po jeho prihrávke trafil z troch metrov len do Macíka. Domáci mali viac šancí a napríklad Savičevič mohol strhnúť duel na stranu belasých, no mieril vedľa v 69. minúte. Neskôr mieril Soumah z priameho kopu dobrú ranu, ale Macík vyrazil. Udrelo preto na druhej strane. Faško centrom našiel voľného Lačného a nemal problém otvoriť skóre - 0:1. Hostia sa ale neradovali dlho, pretože po diskutabilnej ruke Slovan zrazu vyrovnal z pokutového kopu, nekompromisne pod brvno trafil Soumah a začínalo sa odznova - 1:1. O pár minút potom Kružliak skolil Kubíka v pokutovom území a po ďalšej diskutabilnej penalte šiel Slovan do vedenia opäť zásluhou Soumaha - 2:1. Tri body ostali teda doma, Ružomberok môže právom cítiť z duelu horkú príchuť.

Autor: Ľubomír Hudačko