18.03.2017 15:00 CET
3 : 1
(0:0)

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 3:1

Ťažký duel proti Ružomberku šošoni zvládli a aspoň na pár hodín navýšili náskok pred druhým Slovanom. Žilina s Liptákmi dlho remizovala, no v poslednej polhodine padli všetky štyri góly. Už 17. ligový zásah pridal aj Filip Hlohovský.

Na podmočenom teréne sa hralo opatrne, Ružomberok začal s vysokým pressingom. Prvú gólovú šancu mal Ružomberok, Voleľák však mal šťastie, že Daniel jeho bránu minul. To sa písala prvá štvrťhodina duelu. Neskôr musel Volešák zachraňovať po šanci Faška, no skóre sa nemenilo. Šošoni pôsobili nervózne a vpredu sa nevedeli presadzovať. Dlho prehrávali aj na strely na bránu. Po polhodine hry strieľal na Hajdúcha Mabouka, gólman vyrazil len pred seba. Škvarka a Mráz či Špalek však do siete loptu nedopravili. Ružomberku vychádzali brejkové situácie, v 42. minúte sa dostal do ďalšej šance Faško, ale z ľavej strany trafil iba bočnú sieť. Minútu pred koncom polčasu mieril len do nôh Hajdúcha Škvarka a preto tímy odchádzali do kabín za nerozhodného stavu.

Nepríjemné počasie sprevádzalo aj druhý polčas, prvú možnosť mal po centri Gal-Andrezlyho Mareš, no Volešák si poradil. Veľkú možnosť na otvorenie skóre mal Ďubek v 56. minúte, ale namieril len do žrde a potom Maslo z dorážky umiestnil šancu len do brvna. Neskôr sa ukázali tieto momenty ako dôležité v celom zápase. O dve minúty totiž udreli domáci, Škvarka skvele vysunul Mráza a ten z uhla prestrelil brankára - 1:0. Žilina súpera rozobrala na drobné o ďalších pár minút, na 2:0 zvyšoval Káčer po nádhernej rane. Desať minút pred koncom hostia ešte znížili, Ján Maslo z priameho kopu z 20-tich metrov krásne upravil na 2:1. Liptákom sa vopredu ale potom nedarilo a narazili na pozornú defenzívu. Aj preto v závere rozhodol 17. gólom v sezóne Hlohovský. Urobil si priestor pred vápnom a pekným uzavrel skóre na 3:1.

Autor: Ľubomír Hudačko