23.07.2016 19:00 CET
3 : 2
(2:1)

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 3:2

Opäť to bola gólová prestrelka pod Dubňom, tentoraz však boli šťastnejší Žilinčania. Proti Ružomberku viedli 1:0 aj 3:1, aby to do konca duelu ešte bola dráma. Hostia však už len znížili na rozdiel gólu a v druhom kole odchádzajú bez zisku čo i len bodu. Hrdinom duelu bol domáci Yusuf Otubanjo, za MFK pridal už druhý gól Martin Chrien.

Práve Otubanjo bol v zostave prekvapujúcim menom, vyžiadala si to však situácia okolo zranenia Jakuba Paura. Na začiatku to skúšali obe mužstvá nakopávanými loptami a centrami, ale brankári Volešák ani Macík zasahovať nemuseli. Hostia nepríjemne hrýzli, čo MŠK robilo značné problémy. Ale iba prvú desiatku minút, pretože potom do siete usmernil pekný center z ľavej strany spomínaný Otubanjo - 1:0. Domáci boli na konci a chceli sa súperovi prezentovať ďalším zásahom. No prišiel pravý opak, po polhodine hry bolo vyrovnané, pretože Chrien dokončil akciu Gal Andrezlyho a bolo 1:1. Šlo to celkom hladko, pretože vyrazenú strelu Volešáka do odkrytej brány upratal celkom nestrážený. No zápas ako na hojdačke pokračoval, po ďalšej akcii šošonov sa najlepšie v šestnástke po odrazenej lopte zorientoval hrdina Otubanjo a z otočky upravil strelou k žrdi na 2:1. V závere polčasu mohol pridať hattrick, no trafil len brankára a nepochodil ani Mabouka, ktorého Macík vychytal.

Otubanjo sa priaznivcom na tribúnach pripomínal aj po prestávke, svojou aktivitou nedal obrane Liptákov spávať. Macík si ale tentoraz s jeho ranou poradil potom neuspel o niekoľko minút neskôr kapitán Pečovský. Jeho rana nebola presná. Hralo sa hore-dole a dej hry mal rýchly spád. Rohový kop Žiliny potom nepotrestal po hodine hry opäť agilný Nigérijčan. Svoj výborný výkon potom okorenil gólom aj Filip Hlohovský. Mabouka ho našiel na zadnej tyči a dvadsať minút pred koncom prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 3:1. V 81. minúte však hostia znížili a šošoni si určite spomenuli na nepríjemný záver proti Dunajskej Strede v prvom kole sezóny. Mareš po nevinnej akcii upratal loptu po centri presne k žrdi a bolo už len 3:2. MŠK sa potom ešte s týmto stavom nechcel zmieriť, Škvarka vyslal gólovú strelu, no Macík opäť podržal svoj tím. V 90. minúte sa rútil sám na Macíka Otubanjo, ale brankára zastúpili vracajúci sa obrancovia. Potom sa však už šance nezrodili a tri body ostali po prestrelke pod Dubňom. Hostia prvýkrát prehrali, Žilina má na konte už 4 body.

Autor: Ľubomír Hudačko