11.03.2017 17:00 CET
5 : 0
(2:0)

MFK Ružomberok - Tatran Prešov 5:0

Aj Ružomberok si schuti zgustol na beznádejne poslednom Prešove a s východniarmi si na domácej tráve poradil vysoko 5:0 (2:0).

Prakticky rozhodnuté bolo ešte v prvom polčase. Väčšiemu náskoku domáceho tímu zabránil za Taliana zaskakujúci gólman zelenobielych Ferenc. V úvodnej štyridsaťpäťminútovke Prešov ani raz vážnejšie neohrozil Hajdúcha na opačnej strane ihriska. V desiatej minúte Daniel z pravej strany vyslal vysoký center a Gál-Andrezly hlavičkou otvoril skóre - 1:0. V 22. minúte Faško vysunul Lačného a ružomberského útočníka vychytal Ferenc. O sedem minút neskôr sa Lačný po spolupráci s Gálom-Andrezlym ocitol priamo pred Ferencom, ale ten vytiahol výnimočný zákrok. V 37. minúte zabránil gólman Tatrana skórovať aj Lačnému. Po vydarenom sóle skóroval v samom závere polčasu až Faško - 2:0.

Po zmene strán sa prvýkrát blýskalo v 57. minúte. Vtedy po Ďubekovom priamom kope z hranice malého vápna hlavičkoval P. Maslo nad. Vzápätí, rovnako po priamom kope Ďubeka, Kružliak hlavou tesne minul cieľ. Prešov bol naďalej neškodný, hoci sa v ofenzíve snažil viac ako v prvom polčase. V 69. minúte Daniel potiahol po pravej strane a Faškov pokus skončil na Ferencovi. V 72. minúte našiel Daniel bežiaceho Faška, ktorý zblízka namieril k opačnej žrdi - 3:0. V 76. minúte striedajúci Gerec napálil z uhla krížne ponad brankára Šarišanov - 4:0. Piaty gól pridal v 79. minúte Gál-Andrezly, keď ho našla odrazená lopta po rohovom kope. V 85. minúte mohol skórovať nový muž na ihrisku Takáč.

MFK Ružomberok zdolal v 23. kole Fortunaligy 1. FC Tatran Prešov vysoko 5:0 (2:0).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk