16.07.2016 19:00 CET
1 : 0
(0:0)

MFK Ružomberok - Tatran Prešov 1:0

Vstup nováčikovi do Fortuna ligy nevyšiel podľa predstáv, v Ružomberku prehral najtesnejším rozdielom 1:0. Jediný gól duelu zaznamenal peknou strelou Chrien, domáci mohli pridať aj ďalšie zásahy, ale ich strely dvakrát skončili na konštrukcii brány. Prešov viackrát súperovi pohrozil, ale do siete netrafil ani raz.

Skóre duelu mohol otvoriť už vo 4. minúte Ďubek, ale svoju ďalekonosnú strelu namieril len do žrde. Od začiatku boli domáci lepší a hrozili pred bránou nováčika viac, ako ich súper. Výnimkou bola strela Leška po dvanástich minútach, ale Macík si s jeho pokusom poradil. Neuspel na druhej strane ani Lačný a potom pre zmenu v prešovskom drese Keresteš. Tieto strely brankári sledovali len s pokojom, pretože nemali potrenú razanciu. Tesne minlul potom sľubnou strelou Chrien a päť minút pred koncom hlavičkouval vedľa aj Mareš. Už v nadstavenom čase mohol otvoriť skóre Gal Andrezly, ale v krkolomnej pozícii nedal, navyše Talian sa hodil po strele a pekne ju vyrazil.

Tatran teda po polčase držal remízový výsledok, ktorý by vzhľadom na jeho premiéru vo Fortuna lige bol úspechom, ale dlho tento stav po zmene strán nevydržal. Domáci totiž vrhli sily do útoku a odmenou im bol prvý gól do siete súperov v novom ročníku. Nová posila Chrien sa pekne prebil dopredu, poradil si s obranou a obstrelil vybehnutého Taliana strelou na 1:0. Prešovčanov tento moment zaskočil, potreboval poriadne zabrať smerom dopredu. Lenže akcie Tatrana neboli najmä kvôli nepresným prihrávkam príliš nebezpečné, obrana domácich si vždy načas stihla poradiť. Východniari teda skúšali zahroziť aspoň po štandardných situáciách, ale sľubné momenty skončili buď odvrátením obrany hlavičkami, alebo zblokovaním striel. Po jednom z rohov bol blízko k strele číhajúci Tubonemi, ale lopta sa odrazila vedľa. Pätnásť minút pred koncom zaujímavý pokus hlavičkou od Chriena skončil na brvne a na druhej strane mal najväčšiu šancu zápasu Tubonemi. Jeho hlavička po centri Leška nechala vyniknúť brankára Macíka. Prebiehala 82. minúta a od tohto momentu sa už hostia k slovu príliš nedostali.

Ružomberok preto vydrel tesné víťazstvo, Tatran bude musieť na koncovke popracovať.

Autor: Ľubomír Hudačko